Skocz do zawartości

Rozwój firmy

wróć do serwisu Księgowość 31 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Merlot

Guest_Merlot
  • Goście

Napisano 17 marzec 2017 - 14:07

Żeby firma mogła się rozwijać musi rozsnąc i tak też jest w naszym przypadku. Zastanawiamy się nad tym, czy otwierac kolejny oddział, czy może jednak uderzyć w sprzedaż internetową. Jak to u Was wygląda?

#2 Guest_Artur

Guest_Artur
  • Goście

Napisano 20 marzec 2017 - 12:01

Ja myślę, że najważniejsze jest analityka. Jesli masz klientów, którzy wolą kupowac stacjonarnie, to lepiej otworzyć dla nich kolejny oddział i to w dobrej lokalizacji. Jeśli jednak wolą kupować przez internet, to można postawić postawić na ten kanał sprzedaży, a dodatowo linię produkcyjną wybudować w tańszej lokalizacji. Zbieraj dane o swoich klientach, a potem przy pomocy oprogramowania gis możesz zrobic fajną symulację geograficzną. Zobacz sobie trochę tekstów  na arcanagis. Fajnie tam to wszystko jest opisane.

#3 dubajko

dubajko

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 24 marzec 2017 - 13:26

Właśnie zastanawiam się nad podobną kwestią, więcej plusów jest za zbudowaniem kolejnej hali produkcyjnej i tu zastanawiam się nad wykonawcą. Wiadomo kwota jaką muszę zainwestować jest ogromna więc wykonawca musi być sprawdzony. Szukając w internecie i na forach sporo osób dobrze wypowiada się o firmie Ocmer z Łodzi: http://www.ocmer.com.../hale-zelbetowe Czy może ktoś coś o nich słyszał lub może polecić innego wykonawcę, który podejmie się budowy?

#4 AnnaWall

AnnaWall

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 25 marzec 2017 - 21:01

cześć , moim zdaniem  firmę najlepiej rozwijać wielotorowo .. jak jest możliwość to odział , ale zahaczyć o internet też wypada

Pozdrawiam 

Anna

Next-Immo

#5 Razik

Razik

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 27 marzec 2017 - 12:18

a z konkretnyh artykułów to trzeba sobie spojrzeć na pewno na ten: arcanagis.pl/analizy-przestrzenne-w-organizacji/ . Fajnie są wyjaśnione możliwości, jakie daje przestrzenna analiza w rozwoju firmy.   

#6 forted

forted

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 103 postów

Napisano 28 marzec 2017 - 12:22

Rozwój firmy zależy od bardzo wielu czynników: branży, w jakiej działamy; obszaru, na którym prowadzimy działalność, liczby pracowników itd. Myślę, że warto część działań zlecić zewnętrznym firmom. Chociażby księgowość – biuro rachunkowe będzie nas kosztowało mniej niż księgowa i zyskamy czas na poświęcenie się firmie. Outsourcingować można również marketing – ja na przykład zleciłam działania mailingowe firmie MailSales. Po ponad pół roku widzę, że dobrze zrobiłem, bo newsletter trafia do większej ilości klientów i jest lepiej opracowany. Polecam ich, jakby ktoś był zainteresowany, szczegóły znajdzie tutaj - http://mailsales.pl/...ingowe-emailing

#7 moniczka12

moniczka12

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 110 postów

Napisano 28 marzec 2017 - 14:47

No tak księgowość to jeden z filarów firmy i na prawdę na tym nie warto oszczędzać. Jak będziemy mieć porządek w papierach to jest szansa na rozwój.

http://internetoweforum.pl/

#8 Marek O

Marek O

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 861 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 marzec 2017 - 15:04

Rozwijając firmę, warto także zainwestować w maszyny usprawniające produkcję. Zajrzyjcie sobie do Ocean Machines, gdzie można znaleźć wysokiej jakości maszyny flowpack.

#9 ala233

ala233

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 159 postów

Napisano 30 marzec 2017 - 12:08

Skutecznym narzędziem marketingowym są odpowiednie etykiety samoprzylepne.

#10 Adrian2

Adrian2

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 46 postów

Napisano 31 marzec 2017 - 21:00

Na temat rozwoju firmy znajdziesz przydatne informacje na stronie: http://sukces-w-bizn...tegory/finanse/ . Jest tam wiele wskazówek dla osób prowadzących działalność gospodarczą.  Bardzo mądre, rzeczowe porady, które niezwykle pomagają w podjęciu czasami trudnych decyzji. Warto uczyć się od specjalistów. 

#11 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 440 postów

Napisano 10 kwiecień 2017 - 08:34

Warto też inwestować w rozwój pracowników.

Always look on the bright side of life!

#12 Guest_Drummer

Guest_Drummer
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2017 - 13:46

Ja myślę, że przede wszystkim liczy się zebranie odpowiednich informacji i ich właściwa analiza. To oprogramowanie gis, o którym wspomnieliście wcześniej jest doskonałym narzędziem do tego, by móc porównywać ze sobą wiele danych i decydowac na przykład o tym, by wybudować kolejny sklep, zmienić trasę dojazdu ciężarówek, a nawet o tym, by zdecydowąć się na zmiany menu w restaruacji.

#13 Guest_Hadasz

Guest_Hadasz
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2017 - 13:21

To bardzo ciekawe i wydawało mi się, że to trochę przerost formy nad treścią, ale wiem, że korzystają z tego banki czy nawet sieciówki z kawą.Tutaj sobie można o tym jeszcze więcej poczytać arcanagis. Takie rozwiązania sprawdzają się świetnie zagranicą i myślę, że w Polsce też zaczną zyskiwać na popularności

#14 miki44

miki44

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 20 kwiecień 2017 - 09:03

Warto też inwestować w rozwój pracowników.

z tym to się zgadzam;) faktycznie warto

- Aha - przytaknął Jason. - A Matka Ziemia obiecała jej lepsze warunki, kiedy bogowie zostaną zniszczeni, ple, ple, ple.

#15 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 453 postów

Napisano 25 kwiecień 2017 - 12:42

Rozwój w firmie, niezależnie jakiej, jest bardzo ważny, a to w jaki sposób postanowimy zainwestować w rozwój, może zależeć przede wszystkim od potrzeb. Dobrym przykładem są zmiany zachodzące coraz wyraźniej w przypadku komunikacji miejskiej. I tak coraz częściej inwestuje się w biletomaty z wykorzystaniem firm produkujących jak http://www.mera-systemy.pl/innowacje/automaty-biletowe/, żeby usprawnić ogólne działanie całego systemu i tak właśnie powinno działaś każde przedsiębiorstwo - dążyć do usprawnień i polepszenia ogólnej sytuacji szukając jak najlepszych rozwiązań.

#16 FishyBem

FishyBem

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 106 postów

Napisano 26 kwiecień 2017 - 17:53

Teraz coraz częściej zatrudnia się obcokrajowców do firm ze względu na ich dużą wiedzę, którą jednak nie zawsze są w stanie odpowiednio przekazać przez bariery językowe. Warto nakierować swoich pracowników na kursy choćby online języka polskiego http://verbisonline.com/pl/ dzięki którym wzrośnie zaufanie pomiędzy pracownikami i pracodawcą oraz współpraca stanie się bardziej efektywna. Można również wpaść do nich na szkolenia w Poznaniu.

#17 Moris_M

Moris_M

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 53 postów

Napisano 12 czerwiec 2017 - 09:42

Czy ktoś z Was przechodził w swojej firmie przez coś takiego jak wdrożenie systemu ERP: http://www.rp.pl/Biz...-to-polega.html w ramach właśnie modernizacji i rozwoju przedsiębiorstwa?

#18 Sleep

Sleep

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 133 postów

Napisano 12 czerwiec 2017 - 11:19

System ERP z tego co kojarzę sprawdza się dopiero w naprawdę dużych przedsiębiorstwach. W mniejszych firmach raczej nie odnisie to takiego sukcesu.

#19 TMK

TMK

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 82 postów

Napisano 12 czerwiec 2017 - 14:53

Żeby firma mogła się rozwijać musi rozsnąc i tak też jest w naszym przypadku. Zastanawiamy się nad tym, czy otwierac kolejny oddział, czy może jednak uderzyć w sprzedaż internetową. Jak to u Was wygląda?

Jeśli wiecie, że w planowanym nowym miejscu jest zapotrzebowanie na taki biznes, jak wasz - to nowy oddział. Przy sprzedaży internetowej jednak macie większe pole do popisu, takie mam wrażenie. Przy rozwoju firmy, sprawdźcie sobie ofertę RESET2 pod kątem oprogramowania, myślę, że będziecie zadowoleni. 

#20 cris02

cris02

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 124 postów

Napisano 14 czerwiec 2017 - 08:34

ja miałem kiedyś taki problem, ze firma mi stanęła w miejscu. Potrzebowałem coś zmienić i trafiłem na artykuł https://rmarket.pl/p...a-firmy/8,10,42. I zrozumiałem że w ogóle nie zajołem sie tym co fachowo określa sie jako naming.. moja nazwa firmy była po prostu słaba... ale po zmianie nabralismy trochę wiatru w skrzydła :) 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych