Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Okresy składkowe i nieskładkowe zaliczane do emerytury

wróć do serwisu Kadry 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516779 postów

Napisano 17 marzec 2017 - 05:43

Okresy składkowe są to okresy aktywności zawo­dowej albo jej braku uwzględniane przy ustalaniu prawa do emerytury. Natomiast okresy nieskładkowe to okresy, za które nie zostały opłacone składki podlegające, z uwagi na swój spe­cyficzny charakter, uwzględnieniu przy ustalaniu prawa do emerytury lub renty.

Powrót do artykułu: Okresy składkowe i nieskładkowe zaliczane do emerytury

#2 Guest_Maria J. Suwałki

Guest_Maria J. Suwałki
  • Goście

Napisano 17 marzec 2017 - 05:43

ZUS w Suwałkach. Dla ZUS udowodnilam 20 lat skladkowych w tym 16lat w warunkach szczególnych. W tym 17 lat kapitalu czyli do 1999r. dokladniej-18 lat skladkowych ze stosunku pracy i dyplom. poza tym są i nieskladkowe w celu uzupełnienia jakby zabrakło troszkę. To nawet zestawienia nie zrobili od 2015 roku. Do OFE nie należałam. Wniosek wnioslam w. 2015 roku bo ukonczylam 55 lat.A mówią ze na takich warunkach przysługuje emerytura i to w warunkach szczególnych. Co Panstwo na to? Pytam!

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 marzec 2017 - 15:52

ZUS w Suwałkach. Dla ZUS udowodnilam 20 lat skladkowych w tym 16lat w warunkach szczególnych. W tym 17 lat kapitalu czyli do 1999r. dokladniej-18 lat skladkowych ze stosunku pracy i dyplom. poza tym są i nieskladkowe w celu uzupełnienia jakby zabrakło troszkę. To nawet zestawienia nie zrobili od 2015 roku. Do OFE nie należałam. Wniosek wnioslam w. 2015 roku bo ukonczylam 55 lat.A mówią ze na takich warunkach przysługuje emerytura i to w warunkach szczególnych. Co Panstwo na to? Pytam!

Co my na to? Nie wiem dokładnie o co pytasz. Czy skarżysz się, że nie przyznali Ci emerytury, bo nie zrozumiałam Twojego wpisu? Jeśli tak, to jaką odpowiedź odmowną otrzymałaś z ZUS?

#4 Guest_Krystyna

Guest_Krystyna
  • Goście

Napisano 09 październik 2017 - 13:22

Czy 6 lat Urlopu Wychowawczego przed 1999 r jest skladkowym czy nie ZUS nie zaliczył a chodzi o staż pracy,kapitał przeliczył za te lata po 1,3 ale nie wyszła najnisza emerytura gdyż brakło lat skladkowych z tymi 6 by było

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 marzec 2018 - 20:37

konstytucja to jeden wieli przekręt jak wydmochac narod polski

#6 Guest_Marek N.....ski

Guest_Marek N.....ski
  • Goście

Napisano 15 marzec 2021 - 15:26

Pracowałem jako nauczyciel w szkole podstawowej ponad 30 lat. Mieszkam w budynku Wiejskiego Ośrodka Zdrowia , w którym cały parter zajmują przychodnie lekarsko - pielęgniarskie a na piętrze mieszkają 4 rodziny związane z zawodami medycznymi . Na emeryturę nauczycielska przeszedłem na początku 1998 r. Początek lat 2000 był początkiem zakładania Wspólnot Mieszkaniowych i po załatwianiu wszystkich niezbędnych spraw i dokumentów wszyscy zainteresowani uzgodnili termin spotkania założycielskiego na 6 stycznia 2004 r. Na zebraniu tym jednogłośnie mnie wybrano przewodniczącym nowo powstałej W.M. , " ponieważ jestem emerytem i mam dużo czasu" . Nie wyobrażałem sobie , że ta funkcja zajmuje tyle czasu i moich pieniędzy z niedużej emerytury. Przewodniczącego W.M. pełniłem do 28 lutego 2009 r. nie pobierając żadnego wynagrodzenia przez ten cały okres. Mam pytanie : czy ZUS powinien mi zaliczyć ten okres do mojej słabej emerytury ?

#7 Guest_żona4+

Guest_żona4+
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2021 - 13:05

A jak ktoś nie ma całego etatu tylko 3/4 albo 1/2 --to jak sie liczy ?

#8 Guest_żona4+

Guest_żona4+
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2021 - 13:05

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2021 - 14:06

Identycznie jak przy całym etacie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy