Kategorie
Skocz do zawartości

Czy w trakcie roku można zmienić program płacowy?


Gość ewik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W myśl art. 5 ust. 1 ustawy o rachunkowości, przyjęte zasady (politykę) rachunkowości należy stosować w sposób ciągły, dokonując w kolejnych latach obrotowych jednakowego grupowania operacji gospodarczych, wyceny aktywów i pasywów, w tym także dokonywania odpisów amortyzacyjnych lub umorzeniowych, ustalania wyniku finansowego i sporządzania sprawozdań finansowych, tak aby za kolejne lata informacje z nich wynikające były porównywalne. Wykazane w księgach rachunkowych na dzień ich zamknięcia stany aktywów i pasywów należy ująć w tej samej wysokości, w otwartych na następny rok obrotowy księgach rachunkowych. Jako jednakowy sposób grupowania operacji gospodarczych na kontach należy przyjąć, iż nie można w ciągu roku zmieniać zasad działania poszczególnych kont księgi głównej, a mianowicie zmieniać treści operacji gospodarczych, gromadzonych na danym koncie (wykazywanych w poszczególnych pozycjach sprawozdania finansowego). Z punktu widzenia zasad rachunkowości możliwa jest natomiast zmiana polegająca na rozszerzeniu wykazu kont księgi głównej i ksiąg pomocniczych, mająca na celu przykładowo dostarczanie bardziej szczegółowych informacji dla celów sprawozdawczości jednostki. O płacach nie ma tu ani słowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...