Skocz do zawartości

Niesolidny remont mieszkania

dom mieszkanie umowa o dzieło kodeks cywilny

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Witam

Guest_Witam
  • Goście

Napisano 15 marzec 2017 - 12:05

Podpisałam umowę o dzieło z ekipą remontową. Remont już się skończył, ale niestety nie jestem zadowolona z ich pracy, jest niesolidna i mieszkanie znów wymaga remontu!!  Co mam zrobić? Jestem w trakcie pisania pisma do panów z ekipy remontowej. Jak dobrze to napisać, aby pismo było skuteczne?

Pozdrawiam

#2 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 15 marzec 2017 - 12:38

Wszystko zależy od zawartej umowy, zapisów dot. gwarancji oraz czego dot. uwagi. Reklamuj usługę (pisemnie, listem za potw. odbioru), przy braku odpowiedzi lub ignorancji poproś o pomoc rzecznika praw konsumenta (robi to bezpłatnie), potem dochodzi roszczenie na drodze sądowej.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 marzec 2017 - 08:43

W umowie nie  ma zapisów dotyczących gwarancji, co w taki wypadku?

#4 Michał MAkuszynski

Michał MAkuszynski

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 05 lipiec 2018 - 13:36

W takiej umowie obowiązkowo powinny się znaleźć zapisy dotyczące rękojmi lub gwarancji na wykonywane prace - https://rynekpierwot...jalistow/10068/. To jest najlepszy sposób, żeby się ubezpieczyć na okoliczność zatrudnienia partaczy. Jeśli się nie da normalnie porozumieć, pozostaje droga sądowa.

Jeżeli ktoś wie gdzie mogę znaleźć mieszkania na sprzedaż w Warszawie to będę wdzięczny za informacje

#5 pomocna

pomocna

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 90 postów

Napisano 09 lipiec 2018 - 22:11

Między innymi dlatego my razem z mężem robimy co się da sami, nie raz przekonałam się już że wychodzi nam niewiele gorzej niż profesjonalistom. Z malowaniem tak było, malarz wziął kasę i pomalował średnio pokój, za drugi wzięłam się sama i duluxem easycare pomalowałam bez problemu, smug itp. I praktycznie za darmo, tyle co koszt farby. Nigdy więcej do malowania nikogo nie wezmę A z taką ekipą bym się sądziła, nie ma co popuszczać. 

#6 mleszczak

mleszczak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 615 postów

Napisano 15 listopad 2018 - 21:09

I dlatego ja uważam, że prace remontowe mimo wszystko dobrze jest wykonywać samodzielnie. Nie jest to takie trudne, szczególnie, gdy do dyspozycji się ma wysokiej jakości materiały i elementy wykorzystywane podczas remontu. Szukając hurtowni zajmującej się ich sprzedażą, warto zajrzeć do https://stalmut.pl- można w nim znaleźć między innymi elementy złączne. 

#7 versia90

versia90

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 71 postów

Napisano 27 listopad 2018 - 14:07

Słaby remont mieszkania mogl byc zwiazany ze slabymi elementami wyposazenia mieszkania. Aby uniknac kolejny raz takiej wpadki najlepiej wybrac do tego dobra strone na ktorej mozesz porownac oferty z roznych sklepow i wybrac jakościowe wyposażenie, bez problemu znajdziesz więcej szczegółów tutaj: https://www.ceneo.pl...awy_prysznicowe

Ludzie małoduszni zawsze usiłują pomniejszyć innych...

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dom, mieszkanie, umowa o dzieło, kodeks cywilny

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych