Skocz do zawartości

Umowa na zastępstwo

zastępstwo urlop macierzyński urlop wychowawczy

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 15 marzec 2017 - 11:07

Witam
mam umowę na zastępstwo od lipca 2016. Dziewczyna którą zastępuje urodziła w grudniu 2016 i poszła na roczny macierzyński. Mam pytanie kiedy dostane normalną umowę o prace, po tym jak skończy się jej urlop macierzyński w grudniu 2017 czy dopiero jak jej się skończy umowa grudzień 2018 (idzie na wychowawczy na pewno) Ostatnio prosiłam o zaświadczenie do kredytu i miałam wypisane czas trwania lipiec 2017 - podobno może trwać umowa na zastępstwo rok. Jest jakiś zapis że jak pracownik idzie na wychowawczy to już powinnam mieć normalną umowę czy do końca będę mieć zastępstwo.
Pozdrawiam Kasia Tych

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19550 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 15 marzec 2017 - 11:15

Umowa na zastępstwo to umowa, która kończy się z chwilą powrotu do pracy pracownika zastępowanego.

Pracownik na wychowawczym dalej jest zatrudnionym pracownikiem, którego zastępujesz.

"Normalnej" umowy jak ją nazywasz możesz  w ogóle nie otrzymać, nie ma takiego warunku, że pracownik na zastępstwo musi być zatrudniony po powrocie zastępowanego.

#3 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19550 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 15 marzec 2017 - 11:18

I jeszcze - nie ma limitu czasowego trwania umowy na zastępstwo,maksymalny okres, na jaki niniejsza umowa może być zawarta, odpowiada przedziałowi czasu usprawiedliwionej nieobecności pracownika.

#4 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 15 marzec 2017 - 14:22

a orientuje się Pani może co do okresu wypowiedzenia? Czy jest wg zasady rok pracy - miesięc wypowiedzenia? Gdzieś widziałam informacje że 3 dni na zastępstwo.

#5 Guest_Ona

Guest_Ona
  • Goście

Napisano 15 marzec 2017 - 14:30

3 dni było w starych przepisach, teraz jest:

• 2 tygodnie, jeżeli pracownik był zatrudniony krócej niż 6 miesięcy;
  • 1 miesiąc, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 6 miesięcy;
  • 3 miesiące, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 3 lata.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zastępstwo, urlop macierzyński, urlop wychowawczy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych