Skocz do zawartości

nadgodziny - równoważny system pracy

nadgodziny praca rozliczenia

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Guest_Anarion

Guest_Anarion
  • Goście

Napisano 11 marzec 2017 - 22:10

Dzień dobry,

Pierwszy raz w sumie piszę z prośbą o pomoc na forum gdyż zazwyczaj wystarczały mi informacje z internetu. 

Mam sprzeczne informacje jeśli chodzi o płacenie za nadgodziny w równoważnym systemie pracy.

Ja myślałam że jeśli w miesiącu mam zrobić 160 h to każda nadgodzina będzie mi wypłacana w postaci 150%.

Natomiast szefowa mi mówi że mnie przestrzegają normy dzienne i jeśli w ciągu dnia nie przepracuje więcej niz 12 h to mam normalnie płacone 100 % za dodatkowe godziny , 150% według niej obowiązuje mnie tylko wtedy jeśli przekrocze normę dzienną.

Tylko że w grafiku tego dnia gdzie robiłam nadgodziny miałam pracować 8h , koleżanka się rozchorowała i pracowałam wtedy 13h.(czyli 5 nadgodzin zrobiłam)

Powiedzmy w lutym zarobiłąm 1500 zł przy czym było 160 h do przepracowania.

1500:160 = 9.37 za godzinę

Czyli jeśli miałąm 5 h nadgodzin to 5*9,37=46,85zł --> 100% a jako ze to nadgodziny doliczam jeszcze 50% czyli wtedy wychodzi 70,27zł.

Proszę o pomoc? czy ktoś by mi powiedział czy dobrze liczę czy to jednak szefowa ma rację ?

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: nadgodziny, praca, rozliczenia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych