Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozliczenia podatku dochodowego, osoba fizyczna

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mateusz_28

Mateusz_28

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 10 marzec 2017 - 10:47

Witam, 

nie prowadzę żadnej działalności gospodarczej, kilka razy w miesiącu wykonuję dzieło na rzecz podmiotów które mi zlecają - zawsze są to podmioty prowadzące działalność gospodarczą, są to kwoty 100-150 zł netto. 

Moje pytania:

1. Czy jako osoba fizyczna nieprowadząca działalności gospodarczej muszę odprowadzać podatki jeśli tak to jakie z umowy o dzieło?

2. Czy muszę otrzymać od zamawiajacego PIT za wykonane dzieło,

3. Czy muszę wskazać w deklaracji PIT osiągnięte dochody z umów o dzieło? 

4. Czy jest maksymalny dochód od umów o dzieło od którego nie muszę odprowadzać podatki i wskazywać dochody w PIT

dziękuje, 

#2 Kraktax

Kraktax

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1016 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 10 marzec 2017 - 19:59

Na pewno z Twojego wynagrodzenia podmiot zlecający odprowadził podatek. Jeżeli żadne Twoje umowy nie przekroczyły 200 zł brutto, to nie otrzymasz pitu.

Profesjonalne biuro rachunkowe w Krakowie - http://kraktax.pl

#3 majkel29

majkel29

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Napisano 11 luty 2018 - 21:55

Na stronie można skorzystać z bezpłatnego programu do rozliczenia podatku. W tym wypadku oddaje się 1% podatku na rzecz Fundacji Pociecha, oni mają pod opieką dzieci z rodzin biednych. Wspierają świetlice środowiskowe, gdzie dzieci mogą zjeść ciepły posiłek, odrobić lekcje, spędzić czas.

#4 Guest_Jarek65

Guest_Jarek65
  • Goście

Napisano 24 maj 2018 - 10:27

Lepiej udać się do biura rachunkowego. Będziesz miał pewną informacje odnośnie Twojego rozliczenia. Ja od lat korzystam z usług biurorachunkowewejherowo.com ponieważ mam kilka różnych umów i zawsze jestem dobrze rozliczony.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy