Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czym jest pełnomocnictwo procesowe?

wróć do serwisu Moja Firma 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102253 postów

Napisano 03 marzec 2017 - 00:06

Pełnomocnictwo procesowe pozwala na występowanie danemu podmiotowi przed sądem w imieniu mocodawcy. Może mieć ono charakter ogólny lub szczególny.

Powrót do artykułu: Czym jest pełnomocnictwo procesowe?

#2 Guest_luba

Guest_luba
  • Goście

Napisano 03 marzec 2017 - 00:06

Czy etatowy pracownik (pełny wymiar - umowa o pracę), radca prawny - posiadając pełnomocnictwo zarządu spółdzielni mieszkaniowej do "reprezentowania przed sądami powszechnymi wszystkich instancji" ma prawo podpisywania pism procesowych za zarząd s-ni, który ma prawo udzielać pełnomocnictwa "do dokonywania czynności określonego rodzaju lub czynności szczególnych". Pełnomocnik taki winien być wpisany do rejestru KRS - ten nie jest. Czy w takim pełnomocnictwie nie powinno być wyszczególnione do czego jest umocowany rzeczywiście ? bo określenie "reprezentowania" jest dość szerokie.... Czy tego rodzaju pełnomocnictwo, wydane etatowemu pracownikowi może zawierać prawo substytucji ? Czy w takim układzie, każdy pracownik (np. hydraulik, księgowa) może również otrzymać prawo substytucji ? Byłoby nawet ciekawie.... Przykro to pisać, ale ten "pełnomocnik" kłamie, mataczy przed sądami, dosyłając kilogramy makulatury z zupełnie pobocznymi i nie istotnymi danymi, byle więcej i byle zasypać sąd , a członkowie muszą się do nich ustosunkowywać i udowadniać, że nie są to "dowody" związane z istotą pozwu i że "nie są wielbłądami"...W ten sposób, proste sprawy toczą się latami.....i o to właśnie chodzi....byle się nigdy nie skończyły....może członek wcześniej umrze....

#3 klaus

klaus

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 03 marzec 2017 - 10:57

Dzięki za artykuł! Na pewno się przyda!

#4 Snt

Snt

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 453 postów

Napisano 25 wrzesień 2017 - 22:10

Dobrze, że radcy prawni mają takie możliwości bo z reguły ich stawki są bardziej przyziemne, a niektóre sprawy nie wymagają wcale jakiś szczególnych umiejętności. W sumie mam troszkę styczności z tematem bo swego czasu jak mieszkałem w Bolesławcu a potem przeniosłem się do Wrocławia to własnie radca prawny mnie reprezentował w sądzie (nie musiałem dojeżdżać) sprawa wygrana więc tego typu usługi są warte swojej ceny, gdyby ktoś szukał kontaktu to http://www.kancelari...l/porady-prawne

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych