Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nie będzie akcyzy od samochodów osobowych?

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 196562 postów

Napisano 02 marzec 2017 - 15:10

Do Sejmu trafił projekt nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym. Przedmiotem projektowanych przepisów jest likwidacja opodatkowania akcyzą samochodów osobowych.

Powrót do artykułu: Nie będzie akcyzy od samochodów osobowych?

#2 Guest_Auer

Guest_Auer
  • Goście

Napisano 02 marzec 2017 - 15:10

No to w 2018 akurat chcę kupić nowy samochód z wyższej półki. I tylko od władzy zależy, czy zapłacę 70 000zł VATu i 0zł akcyzy, czy zapłacę 0zł VATu i 0zł akcyzy kupując samochód na spółkę w Czechach. :)

#3 Guest_Jan

Guest_Jan
  • Goście

Napisano 21 marzec 2017 - 01:42

Ciągle w Czechach będzie lepiej, ale jednak byłby to duży krok do lepszego - z tego co wiem jest to projekt Kukiz 15 - cieszę się , że na nich głosowałem, jednak boje że Pis nie przegłosuje tej ustawy :( Tak czy siak wstrzymuje się z zakupem auta, bo nie wiem czy kupię gorsze czy lepsze. Kase mam jedną i albo dołoże do młodszego auta ale kupię starsz, bo będę musiał wywalić kasę na akcyzę.

#4 dyzio2k11

dyzio2k11

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 12 kwiecień 2017 - 08:05

Obserwuje tą stronę akcyzowy.pl od dłuższego czasu i nic w tej materii się nie zmieniło. Na stornie o akcyzie w 2017 roku widnieje informacja, że zmiany wejdą dopiero wtedy gdy Sejm zajmie się rozpatrywaniem nowego projektu ustawy. Jak do tej pory nic w tym temacie się nie zmieniło od stycznia 2017;)

Wyszukiwarka KRS i CEIDG online - > baza-krs.pl

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych