Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Sprzedaż detaliczna na terenie Republiki Czeskiej


wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Łukasz

Guest_Łukasz
  • Goście

Napisano 01 marzec 2017 - 14:34

Witam
Od jakiegoś czasu planuję rozszerzenie działalności o sprzedaż na czeskich targach i giełdach. Zasięgnąłem informacji w kilku źródłach i dostaję sprzeczne informacje. Np. organizator targów w Ostravie twierdzi że mogę przyjechać z polską kasą fiskalną jako rezydent. Z innej strony, że muszę być zarejestrowany jako płatnik VAT w Czechach, lub że muszę posiadać czeską kasę eet, które są obowiązkowe od 01.03.2017. Czy ktoś jest w stanie pomóc w powyższym temacie? Niestety w internecie najwięcej jest informacji o sprzedaży wysyłkowej. Mnie chodzi o sprzedaż detaliczną na rzecz osób fizycznych na terenie Czech.

#2 vatis-ka

vatis-ka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 607 postów

Napisano 02 marzec 2017 - 10:44

wg mnie 

sama sprzedaż na terenie CZ nie podlega pod polski vat bo wg ustawy vat masz

Art. 22. 1. Miejscem dostawy towarów jest w przypadku:

3) towarów niewysyłanych ani nietransportowanych - miejsce, w którym towary znajdują się w momencie dostawy;

 

czyli taka sprzedaż podlega pod vat czeski a czy trzeba mieć czeską kase fisk.to zależy od przepisów czeskich

 

inna sprawa jak opodatkować vatem wywóz z PL do CZ



#3 Guest_Jakub

Guest_Jakub
  • Goście

Napisano 13 marzec 2017 - 17:55

podłączam się do pytania o obowiązek posiadania czeskiej kasy fiskalnej w handlu obwoźnym





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych