Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zaległy urlop wypoczynkowy - do kiedy wykorzystać

wróć do serwisu Kadry 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515941 postów

Napisano 24 luty 2017 - 23:32

Udzielenie urlopu jest obowiązkiem każdego pracodawcy wobec pracownika, a pracownik nie może się go zrzec. Co jeśli w danym roku pracownik nie wykorzystał przysługującego mu urlopu wypoczynkowego? Kodeks pracy wyznacza termin, do którego zaległy urlop wypoczynkowy powinien zostać wykorzystany.

Powrót do artykułu: Zaległy urlop wypoczynkowy - do kiedy wykorzystać

#2 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 24 luty 2017 - 23:32

Chciałam wykorzystać urlop w ubiegłym roku i wtedy pracodawca powiedział że nie mam już dni wolnych. A teraz w marcu sam wpisał mi w grafik niby urlop zaległy

#3 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 03 maj 2017 - 21:14

A jak to jest, jeżeli nie mogę wykorzystać do września 2017 roku zaległych urlopów wypoczynkowych, ponieważ do listopada jestem na urlopie macierzyńskim? wtedy mój zaległy urlop przepada? czy pracodawca może wypłacić mi ekwiwalent?

#4 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 04 maj 2017 - 08:45

A jak to jest, jeżeli nie mogę wykorzystać do września 2017 roku zaległych urlopów wypoczynkowych, ponieważ do listopada jestem na urlopie macierzyńskim? wtedy mój zaległy urlop przepada? czy pracodawca może wypłacić mi ekwiwalent?

Nie, urlop wykorzystujesz od razu po powrocie do pracy w listopadzie. Ewentualnie pomiędzy macierzyńskim, a wychowawczym (jeżeli taki bierzesz)

#5 Guest_Inowrocławianin

Guest_Inowrocławianin
  • Goście

Napisano 14 marzec 2018 - 06:50

"Niedopuszczalne jest wypłacenie ekwiwalentu za niewykorzystany urlop wypoczynkowy w trakcie trwania stosunku pracy." - to dlaczego tzw. pREZYDENT miasta Inowrocławia wypłaca sobie regularnie pod koniec kadencji ekwiwalent za niewykorzystany urlop ?!

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 marzec 2018 - 07:30

Wypłaca, bo ma do tego prawo - ekwiwalent należy wypłacić kiedy kończy się umowa - dla prezydenta jest to koniec kadencji, nawet jeżeli zawiera się kolejną - kolejna kadencja, można zawrzeć porozumienie o wykorzystaniu urlopu w trakcie kolejnej umowy, ale podstawową zasadą jest wypłata ekwiwalentu - wynika to wprost z przepisów prawa.

Regularnie twój prezydent ma do tego prawo.

#7 Guest_Leerkoo

Guest_Leerkoo
  • Goście

Napisano 28 marzec 2018 - 20:41

Mam zaległy urlop z 2015roku. Nie mogę go odebrać, ponieważ mój przełożony ciągle mi go odmawia, twierdząc, że nie realizuję planów sprzedażowych. Wiem, że jest to niezgodne z KP, ale nie jestem w stanie zmusić go do udzielenia mi urlopu. Co mam w takiej sytuacji zrobić? Mam być podwójnie ukarana przepadającym urlopem? Czy w zwiazku z nowo wprowadzaną ustawę najlepiej żebym się zwolniła i otrzymała ekwiwalent za zaległy urlop?

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 marzec 2018 - 10:17

Mam zaległy urlop z 2015roku. Nie mogę go odebrać, ponieważ mój przełożony ciągle mi go odmawia, twierdząc, że nie realizuję planów sprzedażowych. Wiem, że jest to niezgodne z KP, ale nie jestem w stanie zmusić go do udzielenia mi urlopu. Co mam w takiej sytuacji zrobić? Mam być podwójnie ukarana przepadającym urlopem? Czy w zwiazku z nowo wprowadzaną ustawę najlepiej żebym się zwolniła i otrzymała ekwiwalent za zaległy urlop?

Zawiadom państwową inspekcję pracy. Pracodawca zapłaci karę pieniężną, to natychmiast udzieli urlopu. Nowa ustawa jeszcze nie działa, to dopiero projekt.

#9 Guest_S.K.

Guest_S.K.
  • Goście

Napisano 04 maj 2018 - 07:58

Z uwagi na stawkę godz.12,50 po 11l,9-m-c pracy,rozwiązałam umowę z zak. pr.został zaległy urlop.Przysługuje jakieś odszkodowanie.

#10 Guest_Tym

Guest_Tym
  • Goście

Napisano 04 maj 2018 - 08:01

Jakie odszkodowanie????
Leniwiec się zwalnia i chce odszkodowanie?
Niesamowite chciejstwo!!!!!!
Do roboty!!!!
Co najwyżej ekwiwalent za urlop

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych