Skocz do zawartości

Kasa fiskalna

kasa fiskalna pkpir ulga

wróć do serwisu Księgowość 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Belvedere

Guest_Belvedere
  • Goście

Napisano 21 luty 2017 - 17:44

Dzień dobry, 

mam kilka pytań odnośnie kasy fiskalnej. Jestem czynnym podatnikiem VAT.

Kasa została zakupiona 16.02.2017, płatność przelewem nastąpiła 21.02.2017. Ewidencjonowanie przy jej pomocy nastąpi 1.03.2017.

1. Rozumiem, że Fakturę księguję w ewidencji zakupu VAT pod datą wystawienia, czyli 16.02.2017?

2. W PKPiR pod datą zapłaty czyli 21.02.2017?

3. Wartość brutto kasy to 1230 zł, więc od razu idzie w koszty? Bez wprowadzania do Środków Trwałych, czy też Wyposażenia?

4. Ulgę rozliczam w deklaracji VAT 7 za miesiąc MARZEC? W poz. 52? Czy warto żądać zwrotu tych 700 zł na konto bankowe, czy jest większe prawdopodobieństwo kontroli?

5. Sprzedaż na poczet osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej, w przypadku kiedy ta chce wystawienia Fa VAT musi być poprzedzone wystawieniem paragonu?

Z góry dziękuję za odpowiedź, proszę o wyrozumiałość. Chciałabym się upewnić, czy myślę we właściwy sposób.

Pozdrawiam

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13476 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 21 luty 2017 - 22:40

w KPiR wpisujesz w dacie faktury, a nie zapłaty 

podobnie w rejestrze zakupu /miesiąc otrzymania faktury/

Dlaczego pytasz czy warto starać się o zwrot 700,- zł za zakup kasy ? Masz za dużo pieniędzy ?

Sprzedaż dla osób fizycznych trzeba nabijać na kasę fiskalną. 

#3 Guest_Belvedere

Guest_Belvedere
  • Goście

Napisano 24 luty 2017 - 23:54

Dziękuję za pomoc. 

Zapytałam czy warto, ponieważ wszelkiego rodzaju zwroty od US kojarzą mi się z kontrolami, czego nikt z nas chyba nie chce wink.png

Jeszcze odnośnie tego czy kasa fiskalna będzie zaliczona do środków trwałych, wyposażenia, czy nie będzie ujmowana w żadnej z tych kategorii. Dobrze doczytałam, że jeżeli nie przekracza 1500 zł, to nie zalicza się do żadnej z powyższych?

#4 =Edward=

=Edward=

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 98 postów

Napisano 17 marzec 2017 - 13:03

Ulgę rozliczasz w deklaracji VAT-7 za miesiąc, w którym rozpocząłeś ewidencjonowanie, lub za miesiące następne.

Najlepsze Kasy fiskalne

#5 EmiliaH

EmiliaH

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 12 kwiecień 2017 - 14:26

Też pewnie niedługo będę miała takie problemy. Chce otworzyć własnie działalność gospodarczą i nie wiem w jaki sposób mam wybrać odpowiednią kase. Dla mnie to czarna magia dlatego potrzebowałabym porady. Widziałam że tutaj http://www.fpc.pl/ka...karki-fiskalne/ fajnie opisali czym się takie kasy różnią i jaką wybrać ale podpowiecie mi jeszcze? 

#6 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13476 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 12 kwiecień 2017 - 20:11

skoro tak fajnie opisali i ty ładnie wrzuciłaś reklamę, to po prostu super wub.png 

#7 PawełP32

PawełP32

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 255 postów

Napisano 27 listopad 2018 - 00:35

W takim razie zajrzyj również do oferty sklepu internetowego https://zetoserwis.pl/ w którym będziesz mógł zamówić potrzebną kasę fiskalna bądź terminal płatniczy do swojej firmy jednocześnie licząc na pomoc obsługi i opcję stworzenia swojego podpisu elektronicznego.

#8 kaczorekm55

kaczorekm55

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 19 grudzień 2018 - 15:36

Poszperajcie w Internecie w tej sprawie. Na pewno się coś znajdzie.

Jaka to oszczędność czasu zakochać się od pierwszego wejrzenia.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kasa fiskalna, pkpir, ulga

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych