Skocz do zawartości

Jaką kwotę do ręki powinienem otrzymać?

wynagrodzenie podstawa premia

wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Łukasz

Guest_Łukasz
  • Goście

Napisano 20 luty 2017 - 21:40

Witam, zwracam się z uprzejmą prośbą o wytłumaczenie mi jaką faktycznie kwotę powinienem miesięcznie dostać do ręki?

Na umowie w paragrafie wynagrodzenie mam zapis: W czasie trwania umowy o pracę Pracownik będzie otrzymywał:

a) miesięczne wynagrodzenie zasadniczne w wysokości: 1.609,00zł brutto

B) premię regulaminową w wysokości 30% wynagrodzenia zasadnicznego.

Ponadto dzisiaj dostałem od kadrowej Informacje miesięczne dla osoby ubezpieczonej, ze wszystkimi składkami odprowadzanymi do ZUSu miesięcznie w 2016 roku, na której widnieje zapis Podstawa wymiaru składki: 2300,87zł i od tego emerytalne/rentowne, chorobowe, wypadkowe, zdrowotne.

Kwota jaką dostaję miesięcznie to jest ok 1610zł do ręki.

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13481 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 20 luty 2017 - 23:00

1.609 + premia 30 % od tej kwoty to daje 2.091,70

pytaj pracodawcy skąd się wzięła kwota 2.300,87 bo to jest więcej o 10 % od 2.091,70

#3 Guest_Łukasz

Guest_Łukasz
  • Goście

Napisano 21 luty 2017 - 16:37

Dzięki za odpowiedź, dziwna sprawa, pracuję w tej firmie od 2 lat i nigdy 2,091,70 nie wiedziałem na koncie, mało tego, kwota którą dostaję na konto jest podzielona na dwie części: tytułem: wynagrodzenie kwota 1461,63zł oraz premia wynikowa 146,26zł. Takie kwoty dostaję co miesiąc od 2 lat...

Czy jest to dobrze wyliczone przez moją firmę?

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19204 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 21 luty 2017 - 16:52

Dzięki za odpowiedź, dziwna sprawa, pracuję w tej firmie od 2 lat i nigdy 2,091,70 nie wiedziałem na koncie, mało tego, kwota którą dostaję na konto jest podzielona na dwie części: tytułem: wynagrodzenie kwota 1461,63zł oraz premia wynikowa 146,26zł. Takie kwoty dostaję co miesiąc od 2 lat...
Czy jest to dobrze wyliczone przez moją firmę?

Masz wyliczone przez Koleżankę ile powinieneś otrzymywać...Może masz jakieś potrącenia np. PZU ,pożyczka czy coś innego.

#5 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13481 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 21 luty 2017 - 22:24

"dziwna sprawa, pracuję w tej firmie od 2 lat i nigdy 2,091,70 nie wiedziałem na koncie" - i raczej nie zobaczysz, bo ja podałam ci kwotę brutto, a nie netto do wypłaty wub.png 

#6 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13481 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 21 luty 2017 - 22:33

"Czy jest to dobrze wyliczone przez moją firmę?" - użyłam kalkulatora wynagrodzeń i wyszło, że od kwoty brutto 2.091,70 zł netto wynosi 1.523,48 zł. Czyli mniej niż dostajesz.

A zatem tylko od pracodawcy /kadrowej czy księgowej/ dowiesz się jak masz wyliczane wypłaty wynagrodzenia.  

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wynagrodzenie, podstawa, premia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych