Skocz do zawartości

Urlop wypoczynkowy

urlop praca prawo pracy kodeks pracy urlop wypoczynkowy

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Patryk

Guest_Patryk
  • Goście

Napisano 20 luty 2017 - 11:42

Witam!

Chciałem się dowiedzieć ile należy mi się konkretnie urlopu. Oczywiście czytałem że jeżeli mam nie przepracowane 10 lat ( staż pracy + ewentualnie nauka) to należy mi się 20 dni urlopu z tytułu umowy o pracę. Skończyłem studia wyższe ( dyplom) , oraz przepracowałem 2 lata z tytułu umowy o pracę (nie biorę pod uwagę innych umów typu na zlecenie itp które także się pojawiły - aby było jaśniej) . Ile należy mi się urlopu czy 26 dni czy 20 ? (pytam z tego względu ponieważ skończyłem studia i dużo pracowałem na umowę na zlecenia później podjąłem pracę na podstawie umowę o pracę i chodzi o to czy musi być zachowany jakiś ciąg stażu pracy czy to nie ma znaczenia ? ). Druga sprawa co dokładnie mam pracodawcy przedstawić ?

Będę wdzięczny za szybką i konkretną odpowiedź.

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 luty 2017 - 13:10

Za studia doliczasz sobie do stażu pracy 8 lat + 2 lata pracy i masz staż 10 lat. Z tym, że okres studiów nie może pokrywać się z pracą, jeśli tak jest u Ciebie, wtedy liczysz sobie co korzystniejsze, praca czy studia. Nie mają znaczenia przerwy w pracy. Pracodawcy przedstawiasz dyplom ukończenia uczelni oraz świadectwa pracy z poprzednich zakładów.

#3 Guest_Patryk

Guest_Patryk
  • Goście

Napisano 21 luty 2017 - 09:29

Studia skończyłem jeszcze nie pracując u obecnego pracodawcy także to nie koliduję. Dzięki za informację.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: urlop, praca, prawo pracy, kodeks pracy, urlop wypoczynkowy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy