Skocz do zawartości

Zdjęcie

Powrót pracownika po długotrwałej chorobie

wróć do serwisu Kadry 20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515848 postów

Napisano 13 luty 2017 - 14:25

Pracownik chorujący dłużej niż 30 dni może rozpocząć wykonywanie swoich obowiązków dopiero wówczas, gdy zostanie dopuszczony do pracy przez lekarza profilaktyka po przeprowadzeniu badań kontrolnych. Niedopilnowanie obowiązku skierowania pracownika na takie badanie może skutkować nałożeniem na pracodawcę kary grzywny. Dopuszczenie pracownika do pracy bez aktualnych badań może również, w określonych sytuacjach, skutkować odpowiedzialnością cywilną pracodawcy.

Powrót do artykułu: Powrót pracownika po długotrwałej chorobie

#2 Guest_ola

Guest_ola
  • Goście

Napisano 13 luty 2017 - 14:25

nie wiem dlaczego u mnie wymagaja takiego zaswiadczenia jesli mam umowe zlecenie a nie umowe o prace

#3 Guest_Ala

Guest_Ala
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2017 - 15:16

W ostatnim dniu choroby wysłali mnie na badanie do medycyny pracy bo ma zakład podpisany kontrakt na dwa dni w tygodniu po czym lekarz mnie nie przyjął bo miał dużo pacjentów a następnego dnia miałam już być w pracy pracowalam dwa dni po czym w medycynie pracy lekarz mi nie podpisał zdolności i co dalej

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17902 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 08 wrzesień 2017 - 15:51

Nie powinnaś pracować w te dwa dni, jeśli lekarz nie podpisuje zdolności.... mogą cię zwolnić.

#5 Guest_m

Guest_m
  • Goście

Napisano 12 październik 2017 - 11:23

Zwolnienie lekarskie ponad 30dni konczy sie w niedziele.lekarz moze stwierdzic zdolnosc dopiero w poniedzialek popoludniu.czy moge udac sie do pracy i w godzinach przyjec popoludniowych udac sie dopiero po zdolnosc

#6 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17902 postów

Napisano 12 październik 2017 - 11:38

Nie możesz być dopuszczony/a do pracy bez ważnych badań kontrolnych i opinii LMP

#7 Guest_kkkp

Guest_kkkp
  • Goście

Napisano 16 luty 2018 - 13:19

A ja mam taka sytuacje. Mialam zwolnienie ponad 30 dni, w pierwszy dzien po zwolnieniu stawilam sie w pracy. Skierowanie nie bylo jeszcze gotowe,wiec siedzialam przy biurku i czekalam na wydanie go. Zadzwonilam na infolinie do agencji,ktora zajmuje sie umawianiem wizyt do lekarza medycy pracy, dostałam termin dopiero na drugi dzien, na godz.15. Moi przelozeni kazali mi wziac urlop na poniedzialek i pojsc do domu. Poinformowalam ich,że badania mam we wtorek o 15 i ze stawie sie dopiero w srode w pracy z zaswiadczeniem o braku przeciwskazan do podjecia pracy. Nikt nie zglaszal sprzeciwu. Otrzymalam zaswiadczenie od lekarza, zlozylam w srode-wszystko tak jak wczesniej informowalam przelozonych. Teraz zostalam wezwana na rozmowe w sprawie nieobecnosci we wtorek (kiedy mialam badania i nie mialam jeszcze zdolnosci). Kaza mi teraz odpracowac ten czas miedzy 8 a 15, bo badania sa wazne od dnia a nie od godziny(wg nich). Czy maja prawo wymagac ode mnie odpracowania tego czasu, czy z racji tego ze nie mialam zdolnosci do wykonywania pracy i poinformowalam o tym przelozonych, racja lezy po mojej stronie?

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 marzec 2018 - 22:51

Witam! Jestem na L4 od ponad 3 miesięcy. W piątek kończę zwolnienie i chcę powrócić do pracy. Czy do lekarza medycyny pracy musze zgłosić się w ostatni dzień czy moge pójść w poniedziałek???? Z góry dziękuję za odpowieź.

#9 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17902 postów

Napisano 13 marzec 2018 - 08:07

Skierowanie masz?

jeśli nie jesteś umówiony na na konkretną datę to do LMP zgłaszasz się przed rozpoczęciem pracy czyli tego dnia w którym masz stawić się do pracy, będąc na zwolnieniu lekarskim (nawet w ostatni dzień) nie idziesz do LMP

#10 Guest_RRR

Guest_RRR
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2018 - 10:06

Witam, Też wracam do pracy po dłuższym L4, mam sytuację podobną do komentarza kkkp. Jak są rozliczane godziny pracy do momentu uzyskania zdolności do pracy od LMP ? Jestem w sytuacji gdzie pracuję w innej miejscowości niż mieszkam, LMP przyjmuje w moim zakładzie pracy raz w tygodniu w środy o godz. 14.00 , jak wobec tego potraktować poniedziałek, wtorek i środę gdy nie ma już zwolnienia L4 ale nie można jeszcze pracować?

#11 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17902 postów

Napisano 23 kwiecień 2018 - 10:08

Masz wtedy NUN.- usprawiedliwiona niepłatna

Do kiedy masz zwolnienie? Najlepiej mieć do wtorku a w środę do lekarza

#12 Guest_Ola

Guest_Ola
  • Goście

Napisano 16 maj 2018 - 16:53

Witam czy jesli bede przebywać na zwolnieniu równe 30 dni nie wiecej to muszę wykonywać badania ?

#13 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17902 postów

Napisano 16 maj 2018 - 16:55

Nie

#14 Guest_marcin

Guest_marcin
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2018 - 16:18

Witam czy to się liczą dni robocze czy ogólnie 30 dni wliczając soboty i niedziele razem ?

pozdrawiam

#15 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17902 postów

Napisano 06 czerwiec 2018 - 17:01

30 dni że zwolnień lekarskich a tam nie ma podziału na robocze i nierobocze

#16 Guest_Danuta

Guest_Danuta
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2018 - 22:40

Kto płaci za badanie,pracodawca czy pracownik?

#17 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2018 - 05:47

Pracodawca.

#18 Guest_Dmk

Guest_Dmk
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2018 - 16:17

Na takie badania bierze się urlop czy po prostu ma się wolne na badania ?

#19 Lin19

Lin19

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 22 sierpień 2018 - 16:26

Mi się wydaje, że zdecydowanie warto rozeznać się w tym temacie w Internecie. Powinno być to bardzo dobre rozwiązanie.

Przyjęło się sądzić, ze dzieci żywią się mlekiem. Ale tak naprawdę pożerają czas.

#20 Guest_Hej

Guest_Hej
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2018 - 16:59

Na takie badania bierze się urlop czy po prostu ma się wolne na badania ?

Masz wolne "na czas" wykonania badań co nie znaczy cały dzień czy dwa

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych