Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Spadek po kuzynie matki

spadek dziedziczenie kuzyn odrzucenie długi

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 12 luty 2017 - 12:13

Witam w ubiegłym roku zmarł kuzyn mojej matki (syn siostry jej ojca), żonaty, posiadający dwoje dzieci, z którym nie utrzymywaliśmy żadnego kontaktu. Po śmierci okazało się, że pozostawił po sobie dość konkretne długi i teraz zaczyna się serial odrzucania spadku, jego żona obdzwania rodzinę i informuje o tym że zrzeka się spadku po zmarłym mężu. Czy naprawdę moja Mama - a za nią mój brat, jego dzieci, ja i moja cóka jesteśmy spadkobiercami tego człowieka? Jak uniknąć nabycia tego spadku? Co muszę zrobić by ewentualnie zrzec się spadku w imieniu swoim i mojej 17 letniej córki? Gdzie tan łańcuszek się kończy? Mam sporo kuzynostwa ze strony Matki - wiele osób przebywa  za granicami Polski, mają tam rodziny i dzieci - wszyscy muszą nagle zjeżdżać do Polski i rezygnować?

Wiem, że sporo pytań - ale mętlik w głowie po takich wiadomościach też spory :).  

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 luty 2017 - 12:31

Udaj się do sądu lub do notariusza i tam odrzucisz spadek zarówno Ty, jak i w imieniu córki, także żona, jeśli posiadasz. Spadek przejdzie również na dalszą rodzinę, więc wszyscy kolejno powinni go odrzucać.

#3 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 14 luty 2017 - 14:32

Spadek po kuzynie matki przechodzi także na żonę? Sądziłem, że tylko na zstępnych? Jakie są koszty odrzucenia spadku? 

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 luty 2017 - 10:46

Spadek po kuzynie matki przechodzi także na żonę? Sądziłem, że tylko na zstępnych? Jakie są koszty odrzucenia spadku? 

Na żonę nie. Koszt odrzucenia spadku w sądzie ok. 50 zł, a u notariusza 50 zł +23 % vat+ koszt wypisów.

#5 Guest_Goska76

Guest_Goska76
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2017 - 14:54

Ja w Twoim przypadku najpierw udałabym się do adwokata i zapytała ponieważ jest to dosyć poważna sprawa i nie ma co jej bagatelizować. Jeśli jesteś z Wrocławia mogę polecić Ci Panią Katarzyne Kamienowską z www.adwokat-wroclaw.net.pl.

#6 Guest_Ilona

Guest_Ilona
  • Goście

Napisano 28 marzec 2021 - 14:32

W sprawie spadku korzystałam z pomocy kancelarii notarialnej Cejrowska. Bardzo profesjonalne podejście. 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: spadek, dziedziczenie, kuzyn, odrzucenie, długi

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych