Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak skutecznie wydziedziczyć dziecko?

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672000 postów

Napisano 09 luty 2017 - 21:11

Wydziedziczenie to pozbawienie potencjalnych spadkobierców zachowku. Dziecko może zostać wydziedziczone tylko w ściśle określonych przez Kodeks cywilny przypadkach. Wprost z treści testamentu powinno wynikać wydziedziczenie.

Powrót do artykułu: Jak skutecznie wydziedziczyć dziecko?

#2 Guest_Ela

Guest_Ela
  • Goście

Napisano 09 luty 2017 - 21:11

Juz dawno cokolwiek powinno zmienic sie w kwestii dziedziczenia. Jako osoba spisujaca testament powinnam miec prawo do tego, aby przekazac moj majatek komu tylko zechce, a nie ze rodzina bez wzgledu na to czy dobra czy zla ma prawo do dziedziczenia i zachowku. Zachowek w ogole powinien zniknac z kodeksu, gdyz jezeli nie chce przekazac mojego majatku rodzinie to takze nie chce, aby dostali zachowek. Wniosek jest taki, ze najlepiej uplynnic majatek przed smiercia, a pieniadze wydac, zeby nie trafily w niepowolane rece.

#3 Guest_Moni

Guest_Moni
  • Goście

Napisano 18 luty 2017 - 01:59

Zgadzam się z tym, dlaczego komuś się po prostu należy bo jest częścią rodziny......Kpiny ktoś za***prza całe życie, żeby po jego śmierci komuś się wiodło lepiej.......ŻENADA

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2019 - 08:44

najlepiej przehulać swój majątek

#5 Guest_scigany

Guest_scigany
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2019 - 22:41

nasze prawo jest nie zyciowe co znaczy ze ja nie moge swojego maatku przekazać komu zechce no jak bym przekaał dla rydzyka to on by juz załatwił zey rodzina nic nie dostsła czyki trzeba kASE PRZECHULAC ZA ZYCA g\\lupie to prawo juz ja postaram sie zeby po mnie pozostał s smród to rodzinka sie nie pokłuci pa

#6 Guest_intenauta

Guest_intenauta
  • Goście

Napisano 14 luty 2020 - 03:20

@ scigany - trzeba było dzieci nie robić. To byś nie miał problemów. Tylko w naszym kraju większość ojców powinna siedzieć, bo zrobi dzieci a potem ślad po nich zaginął. Wydaje im się, że potomstwo to taki żart tylko... a nie coś czego konsekwencje ponosisz całe życie. Ale oni nie chcą ponosić konsekwencji bo dzieci im się nie podobają - no bo dziecko to zabawka, która ma się podobać ojcu: a nie jest odrębnym człowiekiem którego po pierwsze trzeba wychować (bardzo ciężka praca), coś czego już w ogóle zdecydowana większość ojców z ubiegłego wieku nie potrafiła. Rodzinka się pokłóci przy podziale majątku? - a jaki problem aby wspólnie ustalić podział ustalić w odpowiednim czasie? Wstyd jakie mamy rodziny w kraju - gorsi dla siebie niż obcy. Niestety dotknęło mnie to bezpośrednio - mój pseudo ojciec zniszczył moją rodzinę a sam ojcem może był przez pierwsze 5-10 lat, gdy mnie jeszcze na świecie nie było. Prawo nie jest życiowe piszesz - to ty nie jesteś życiowy bo nie rozumiesz konsekwencji swoich działań. Typowe.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych