Skocz do zawartości


Zdjęcie

Odszkodowanie za smog - można wnosić pozwy


wróć do serwisu Sektor Publiczny 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Samorząd

Admin Samorząd

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy forów
  • 32536 postów

Napisano 09 luty 2017 - 16:05

Za smog można dostać odszkodowanie. Zanieczyszczenie powietrza w Polsce jest bardzo wysokie, zagraża zdrowiu. Polacy mogą więc masowo wnosić pozwy do sądów o odszkodowanie. Jak to zrobić? Czy Skarb Państwa poniesie straty przez smog?

Powrót do artykułu: Odszkodowanie za smog - można wnosić pozwy

#2 Guest_o co chodzi?

Guest_o co chodzi?
  • Goście

Napisano 09 luty 2017 - 16:05

Odszkodowania z podatków to jak by wszyscy obywatele płacili wszystkim obywatelom.Paranoja.Nie da się żyć w 21 wieku bez ubocznych skutków cywilizacyjnych, która to niesie udogodnienia i zagrożenia.Może ktoś chce zawalić sądy sprawami?

#3 Guest_zamaskowany przed PM10

Guest_zamaskowany przed PM10
  • Goście

Napisano 16 luty 2017 - 12:20

Mamy takie prawo w Polsce i w Europie jakie mamy. Lewacki bubel ideowo-lobbystyczny pod nazwą Prawo ochrony środowiska nie dba o interes obywatela. Truciciele płacą coraz wyższe kary i dalej trują, ale zobaczcie komu oni płacą te kary? Do kasy państwowej, a państwa do kasy unijnej, tymczasem najbardziej dotknięci skutkami skażenia środowiska na wszystkich polach eksploatacji mieszkańcy nie otrzymują nic. Owszem, mają drogę prawną dochodzenia roszczeń od państwa, niestety drogę czysto teoretyczną jak ta opisana w artykule, bowiem nie znam przypadku by jakikolwiek sąd w Polsce nad taką sprawą pochylił się i rozstrzygnął w interesie osoby dotkniętej skażeniem. Biorąc pod uwagę fakt, że to na powodzie będzie ciążył dowód wykazania skutków skażenia na swoim zdrowiu, tudzież konieczność przeprowadzenia szeregu badań, analiz i ekspertyz biegłych, wypełnienie opisanej w artykule drogi prawnej będzie kosztowało cirka kilkadziesiąt tysięcy złotych a prawdopodobieństwo korzystnego rozstrzygnięcia przed sądem wynosi od 0 do 100%., przy czym każde 10% szans to kolejne pieniądze wpakowane w proces. Czysta utopia. Idąc drogą odpowiedzialności za zaistniały stan rzeczy należy raczej wziąć za pysk organy państwowe i samorządowe, które od dziesięcioleci nie reagują na pogarszający się stan powietrza lub reagują nieskutecznie i niewystarczająco, przy czym to nie obywatel ma ich brać za pysk a powołane do tego instytucje pasożytujące na płaconych przez nas podatkach. Prezydenci miast powinni rozliczyć odpowiednio swoje komórki i wydziały OŚ oraz komendantów straży miejskich, wojewodowie odpowiednio swoje komórki za brak działań wobec prezydentów, minister podległe mu instytucje za brak działań wobec wojewody i jego komórek, premier ministra a premiera parlament. Radnych i posłów rozliczymy my, wyborcy.Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych