Skocz do zawartości

Pierwsza działalność gospodarcza: ryczałt, faktura, paragon, ewidencja

wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_natalia

Guest_natalia
  • Goście

Napisano 07 luty 2017 - 16:43

Witam,

Planuję założyć działalność gospodarczą-rękodzieło-sprzedaż interenetowa targi festyny.

- Jeśli muszę zakupić półprodukty - drewniane za 1000 zł w danym miesiącu - ozdobię je i sprzedam za 2000 tysiące w tym miesiącu, to jak obliczam ryczałt?

- Czy sprzedając na aukcjach w internecie, a sprzedając na targach ryczałt będzie taki sam?

- Czy mogę sprzedać towar do innego sklepu stacjonarnego do dalszej odsprzedaży? Czy mogę wystawić fakturę?

- Jeśli jestem na ryczałcie jaki rachunek/paragon/dowód sprzedaży muszę wystwić przy sprzedaży?

- Jak wygląda ewidencja sprzedaży? Czy otrzymuje się jakieś druki czy samemu zakłada się taki zeszyt?

- Ryczałt płaci się w przypadku rękodzieła stały, czy czasem jest to 3% a czasem 5,5?

#2 Kraktax

Kraktax

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 07 luty 2017 - 22:08

Ryczałt obliczasz zawsze od przychodu, niezależnie ile kosztowały Cię półprodukty. Stawka ryczałtu nie jest uzależniona od tego, gdzie sprzedajesz, lecz od tego co sprzedajesz. Oczywiście, że możesz wystawić fakturę. Możesz sama założyć zeszyt i rysować tabelki, ale prościej kupić gotowe lub poszukać w necie.

Profesjonalne biuro rachunkowe w Krakowie - http://kraktax.pl

#3 golapi

golapi

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 02 wrzesień 2020 - 12:05

Oj na chwilę obecną ręczne (papierowe) prowadzenie ewidencji to już rzadkość. Zarówno w zakresie podatku zryczałtowanego jak i VAT-u rozliczysz się w jednym programie Ryczałt z Pakietu Przedsiębiorcy, który jest mega intuicyjny i wygodny w użytkowaniu. Proponuję pobrać za darmo i samemu sprawdzić https://www.pakietpr...orcy.pl/ryczalt

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych