Skocz do zawartości

Zdjęcie

zasiłek opieka

opieka zasiłek

wróć do serwisu Kadry 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Monia...

Monia...

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 06 luty 2017 - 21:57

Mieszkam w Warszawie ze swoim mężem i dzieckiem. Jestem pracownicą zatrudnioną na umowę o pracę. Nie korzystałam jeszcze w 2017 r. z zasiłku opiekuńczego. Moi rodzice mieszkają 100 km od Warszawy. Okazało się ze moja mama złamała nogi, mój tata po wyjściu ze szpitala mamy wziął L4- na 2 tygodnie opieki nad nią . Tata już więcej nie może wziąć opieki, wrócił do pracy. Czy jeśli wezmę swoją mamę do siebie na 2 tygodnie , do swojego gospodarstwa domowego do Warszawy, to będę mogła otrzymać przez ten okres zasiłek opiekuńczy ?
Rozumiem bowiem, że te 14 dni za które można się starać o zasiłek opiekuńczy jest to póla dni przeznaczona na rodzinę. Ja jako ze mam swoją rodzinę ( Mąż , dzieci ) i z nimi mam wspólne gospodarstwo domowe mamy 14 dni. Zas moi rodzice mają swoje 14 dni ? Rozumiem ze jeśli mama zachorowała i tata wykorzystał 14 dni to już więcej nie może. Ale czy jeśli ja wezmę mamę na czas choroby do siebie to będę mogła wykorzystać ze swojej póli 14 dni ?

#2 Guest_Nieznajomaa

Guest_Nieznajomaa
  • Goście

Napisano 11 luty 2017 - 19:20

Mieszkam w Warszawie ze swoim mężem i dzieckiem. Jestem pracownicą zatrudnioną na umowę o pracę. Nie korzystałam jeszcze w 2017 r. z zasiłku opiekuńczego. Moi rodzice mieszkają 100 km od Warszawy. Okazało się ze moja mama złamała nogi, mój tata po wyjściu ze szpitala mamy wziął L4- na 2 tygodnie opieki nad nią . Tata już więcej nie może wziąć opieki, wrócił do pracy. Czy jeśli wezmę swoją mamę do siebie na 2 tygodnie , do swojego gospodarstwa domowego do Warszawy, to będę mogła otrzymać przez ten okres zasiłek opiekuńczy ?
Rozumiem bowiem, że te 14 dni za które można się starać o zasiłek opiekuńczy jest to póla dni przeznaczona na rodzinę. Ja jako ze mam swoją rodzinę ( Mąż , dzieci ) i z nimi mam wspólne gospodarstwo domowe mamy 14 dni. Zas moi rodzice mają swoje 14 dni ? Rozumiem ze jeśli mama zachorowała i tata wykorzystał 14 dni to już więcej nie może. Ale czy jeśli ja wezmę mamę na czas choroby do siebie to będę mogła wykorzystać ze swojej póli 14 dni ?

dobre pytanie, ale nie znam na nie odpowiedzi

#3 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13971 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 11 luty 2017 - 19:51

Niestety NIE.
To 14 dni jest na chorego a na na osobę/pracownika opiekującego się

#4 Guest_Monia...

Guest_Monia...
  • Goście

Napisano 11 luty 2017 - 20:12

Niestety NIE.
To 14 dni jest na chorego a na na osobę/pracownika opiekującego się

To w takim razie jeśli  mój tata już wykorzystał 14 dni to ja na mamę nie mogę, ale jeśli zachoruje mi mąż to będę mogła na niego wziąć. I jeśli w tym samym roku ja np. zachoruję to mój mąż będzie mógł wziąć na mnie kolejne 14 dni ?

#5 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13971 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 11 luty 2017 - 21:07

TAK

#6 Guest_Monia...

Guest_Monia...
  • Goście

Napisano 11 luty 2017 - 21:16

TAK

a jesli zachoruje nam dziecko co wtedy ? czy jesli moj mąż w tym samym roku wział na mnie 14 dni , pozniej ja wziełam na niego to czy na dziecko ja mam pełne 60 dni ?

#7 Guest_Diana

Guest_Diana
  • Goście

Napisano 16 luty 2017 - 21:15

dobre pytanie, może ktoś wie. Czy jak zona wykorzystała już na męża 14 dni to czy mąż może wziąć na żonę kolejne 14 dni w tym samym roku? jak to ma się do tych 60 dni w roku? Czy pula 60 dni jest na rodzinę?  łącznie maż z żoną wykorzystali 28 dni czy to znaczy ze na dziecko zostało im już tylko 32 łącznie?

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: opieka, zasiłek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych