Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

zwolnienie lekarskie

wróć do serwisu Księgowość 32 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_netus

Guest_netus
  • Goście

Napisano 09 luty 2017 - 12:13

wydaje mi się,że wypłaca się pieniądze po dostarczeniu poprawnego druku zus-zla do pracodawcy...ale nie jestem pewna ;-)

#22 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14305 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 09 luty 2017 - 23:44

za takie zwolnienie chorobowe wypłaca się w następnym miesiącu

#23 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21721 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 10 luty 2017 - 09:15

U mnie robi się tak:

Jeśli zwolnienie jest do np.25 a wypłata jest 25, to za dni do końca m-ca pracownik (jeśli to umowa na czas nieokreślony) otrzymuje wynagrodzenie z umowy.

Jeśli dostarczy zwolnienie dalsze (w ciągłości) to w następnym m-cu rozliczamy chorobowe potrącając wynagrodzenie a naliczając za zwolnienie.

Ale, jeśli to jest umowa terminowa to pracownik otrzymuje tylko za te dni na które ma zwolnienie lekarskie, a resztę po otrzymaniu następnego zwolnienia, chyba, że zwolnienia nie będzie tylko wróci do pracy, wówczas dopłacamy wynagrodzenie i robimy to w miarę szybko, aby nie czekał do następnej wypłatysmile.png

#24 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 10 luty 2017 - 14:31

ty zawsze bylas inna

za takie zwolnienie wyplaca sie w nast.miesiacu. robia tak wszyscy, poza toba, rzecz jasna

#25 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21721 postów

Napisano 10 luty 2017 - 14:46

ty zawsze bylas inna

za takie zwolnienie wyplaca sie w nast.miesiacu. robia tak wszyscy, poza toba, rzecz jasna

No cieszy mnie to, że się wyróżniam i że właśnie ty to zauważyłaś, rzecz jasnabiggrin.png

A tak nawiasem, czy gdzieś jest zabronione robić tak jak ja?

I skąd pewność, że "robią tak wszyscy"?

#26 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21721 postów

Napisano 10 luty 2017 - 14:47

"...się wypłaca...." a podaj podstawę prawnąwink.png

#27 panidomu2000

panidomu2000

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 13 luty 2017 - 19:29

W profesjonalnych przychodniach medycznych coraz częściej takie kwestie, jak zwolnienia wydaje się za pomocą specjalnego oprogramowania: http://www.mediporta.pl/cennik/ . To znacznie szybsze i o wiele łatwiej można utrzymać porządek w całej dokumentacji. 

#28 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21721 postów

Napisano 13 luty 2017 - 19:35

W profesjonalnych przychodniach medycznych coraz częściej takie kwestie, jak zwolnienia wydaje się za pomocą specjalnego oprogramowania: http://www.mediporta.pl/cennik/ . To znacznie szybsze i o wiele łatwiej można utrzymać porządek w całej dokumentacji.

Szkoda, że w ząb nie rozumiesz o czym mowa :)

#29 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14305 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 13 luty 2017 - 23:00

ee tam, rozumie, wrzutka reklamy się liczy wub.png 

#30 AgataNowa

AgataNowa

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano 20 październik 2020 - 10:13

Witam,

mam do Was pytanie. Od 27.01.2017r. przebywam na zwolnieniu lekarskim. (pierwsze zwolnienie miałem na 10 dni, teraz dostałem na kolejne 14 i mam przychodzić co dwa tygodnie po kolejne). Grube problemy z kręgosłupem, lekarz zabronił pracy. Lekarka powiedziała, że zwolnienie potrwa do pół roku i stąd pytanie. 01.04.2017 kończy mi się umowa,od pracodawcy dostałem jasną informację, że nie przedłuży mi umowy jeżeli nadal będę chorował. Czy jeżeli nie przedłuży mi umowy nadal będę dostawał wynagordzenie z tym, że od ZUS? Jak to jest wtedy liczone?
Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Tak, jest tak jak napisała ZosiaA :) Nawet na Inforze można znaleźć informację, co dzieje się po 182 dniach L4: "W przypadku, kiedy po wyczerpaniu zasiłku chorobowego chory jest nadal niezdolny do pracy, a dalsze leczenie lub rehabilitacja lecznicza rokują odzyskanie zdolności do pracy, ma prawo do świadczenia rehabilitacyjnego. O potrzebie przyznania świadczenia rehabilitacyjnego orzeka lekarz orzecznik ZUS."

A co do tego co napisała panidomu2000 to nie mogę się zgodzić. Coraz więcej profesjonalnych gabinetów lekarskich jak i przychodni korzysta z rozwiązania Aurero: https://aurero.com

#31 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5942 postów

Napisano 20 październik 2020 - 10:17

Bawisz się w archeologa i wykopujesz posty z 2017 roku czy po prostu chciałaś ulokować nędzną reklamę?

#32 mozaila

mozaila

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 36 postów

Napisano 23 grudzień 2020 - 08:35

Jak rehabilitacja to na pewno się przyda właśnie pójść do kogoś sprawdzonego :) Sama chodziłam z kręgosłupem do klilniki http://www.rehabilitacje.org/  u nich zabiegi są wyjątkowo skuteczne na wszelkie schorzenia kręgosłupa, podobnie jak masaż leczniczy na który się można też tam zapisa

#33 Marzenabe

Marzenabe

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 styczeń 2021 - 14:53

Witam,

mam do Was pytanie. Od 27.01.2017r. przebywam na zwolnieniu lekarskim. (pierwsze zwolnienie miałem na 10 dni, teraz dostałem na kolejne 14 i mam przychodzić co dwa tygodnie po kolejne). Grube problemy z kręgosłupem, lekarz zabronił pracy. Lekarka powiedziała, że zwolnienie potrwa do pół roku i stąd pytanie. 01.04.2017 kończy mi się umowa,od pracodawcy dostałem jasną informację, że nie przedłuży mi umowy jeżeli nadal będę chorował. Czy jeżeli nie przedłuży mi umowy nadal będę dostawał wynagordzenie z tym, że od ZUS? Jak to jest wtedy liczone?
Bardzo dziękuję za odpowiedź.

tak, po tym jak zakonczy Ci się uwowa nadal będziesz otrzymywał zasiłek z ZUSU- ale już z ZUS. ale na kolejnych zwolnieniach nadal będziesz musiał podawać dane do ZUSU.  Powodzenia.

--

Weryfikacja pracowników

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych