Skocz do zawartości

prawnik - umowa zlecenie a ewidencja czasu pracy

wróć do serwisu Kadry 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Halina

Guest_Halina
  • Goście

Napisano 03 luty 2017 - 10:11

Problem:

- mam radcę prawnego zatrudnionego na umowę zlecenie ze stawką miesięczną.

- radca raz w tygodniu jest w firmie i załatwia sprawy gdzie potrzeba jego podpisu,

- w tygodniu wyznaczeni pracownicy mogą zlecać mu jakieś sprawy czy zapytania

o opinie.

Czasami jest tak, że w tygodniu jest wiele spraw a czasami mówi dzień dobry, odwraca się i mówi do widzenia

Jak mam i czy mam prowadzić dla niego ewidencję czasu pracy z umowy zlecenia. Radca nie ma swojej kancelarii.

#2 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 03 luty 2017 - 10:28

Prowadzisz ewidencje czasu pracy, ewidencjonujesz liczbę godzin poświęconych na wykonanie zlecenia 

#3 Eni

Eni

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2544 postów

Napisano 03 luty 2017 - 10:57

Prowadzisz ewidencje czasu pracy, ewidencjonujesz liczbę godzin poświęconych na wykonanie zlecenia 

niestety... ;)

#4 Guest_Halina

Guest_Halina
  • Goście

Napisano 03 luty 2017 - 11:05

przepisy mówią, że jeżeli sam sobie ustala kiedy wykonuje czynności to nie musi być prowadzona ewidencja,

a to radca ustalił w jaki dzień będzie u nas osobiście a sprawy otrzymywane przez pocztę internetową powodują, że jak przychodzi do firmy to ma już jakiś zarys albo rozwiązanie całkowite. Raz na 3-5 miesięcy pojawia się sprawa na "już"  i  to jest raczej wyjątek. pracujemy z nim już 5 lat i tak trochę głupio teraz zacząć liczyć.

#5 Eni

Eni

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2544 postów

Napisano 03 luty 2017 - 11:10

My z naszym prawnikiem współpracujemy znacznie dłużej niż 5 lat (baaardzo znacznie wink.png ), zresztą z większością zleceniobiorców współpracujemy już od lat -ale nie znalazłam nigdzie zapisu, aby długoletnia współpraca zwalniała nas z obowiązku prowadzenia ewidencji... (a szkoda smile.png )

nie bardzo jednak rozumiem, o co masz na myśli, pisząc że "tak głupio teraz zacząć liczyć?" - przecież to Ty masz prowadzić tę ewidencję ( u nas dodatkowo podpisuje się pod nią szef), a pracownicy - a teraz także osoby z umów bezosobowych - na dobrą sprawę nawet nie wiedzą że taka ewidencja w ogóle istnieje... to tylko nasz dodatkowy obowiązek :)

#6 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 03 luty 2017 - 11:39

Zresztą prawnik powinien znac te przepisy

#7 Eni

Eni

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2544 postów

Napisano 03 luty 2017 - 11:44

skoro prawnik przyjeżdża do siedziby firmy to prowadzenie ewidencji nie jest żadnym problemem; gorzej sprawa ma się z osobami które wykonują czynności ze zleceń gdzieś poza siedzibą... właśnie (przy okazji odbierania przez te osoby PITów) czekają mnie te rozmowy... i już widzę ich zdziwienie "co to znowu za wymysły?!?" ;)

#8 Guest_Halina

Guest_Halina
  • Goście

Napisano 07 luty 2017 - 10:01

Problem polega na tym, że prawnik jest raz w tygodniu w firmie i mogę wpisać mu godzinę (bo zazwyczaj nie jest dłużej) ale większość spraw dostaje e-mailem i albo odpowiada e-mailem albo przygotowuje sobie papiery i w dzień jego wizyty w firmie doprowadza sprawę do finału. Godziny pracy podpisuje zarówno zleceniodawca jak i zleceniobiorca, jak mam zatem mu potwierdzić czas pracy wykonywany w domu, a on co ma liczyć 15 min w poniedziałek, 15 we wtorek, środa nic a w czwartek 5 godzin?

Pytam nie bez kozery, bo zleceniodawca  ma potwierdzić godziny pracy a jak pracuje w domu to co - ja spokojnie przyjmę to co on napisze bo mu wierzymy ale jak przyjdzie jakaś beznadziejna kontrola i zapyta na jakiej podstawie zatwierdziłam mu godziny pracy w domu jak mnie przy niej nie było?

#9 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 15 luty 2017 - 09:16

Może rachunek za wykonanie usługi wraz z potwierdzeniem liczby godzin.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych