Skocz do zawartości

Skarga na pracownika do ZUS

wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Łukasz

Guest_Łukasz
  • Goście

Napisano 01 luty 2017 - 09:23

Witam,

Od dwóch miesięcy siedzę na zwolnieniu lekarskim z powodu złamanej ręki i dnia wczorajszego odwiedziła mnie kontrola z ZUS'u. Zostałem poinformowany, że mój pracodawca złożył na mnie skargę, że nie przestrzegam zasad zwolnienia, gdyż dwa tygodnie temu uczestniczyłem w balu studniówkowym mojej narzeczonej. W skardze zamieścił zdjęcia z balu z profilu facebooka mojej narzeczonej, a także napisał, że spożywałem tam alkohol chociaż nie miał na to żadnych dowodów. Teraz muszę napisać wyjaśnienie do ZUS'u odnośnie tej sprawy. Tu pojawia się moje pytanie, czy naprawdę zatańczenie poloneza, może kończyć się tym, że będę musiał oddawać wszystkie pieniądze ze zwolnienia? Gips miałem zdjęty od 2 stycznia i lekarz zalecił mi, że mam ćwiczyć tą rękę, ale do pracy mogę dopiero wrócić w połowie lutego, gdyż pracuję również fizycznie. Pragnę jeszcze zaznaczyć, że nie prosiłem lekarza o tak długie zwolnienie. Czy jest jakikolwiek sposób, abym mógł to wszystko wyjaśnić i nie ponieść konsekwencji związanych ze zwrotem pieniędzy? 

Z góry dziękuję za pomoc.

#2 Guest_kamila

Guest_kamila
  • Goście

Napisano 01 luty 2017 - 13:37

No cóż... Właściwi sam sobie jesteś winien... Potrzebne były te zdjęcia na fb? Zawsze się znajdzie jakiś "życzliwy: i doniesie na kolegę... Bo na pewno ktoś doniósł szefowi, że tam byłeś.

Czy już ZUS Ciebie poprosił o jakieś wyjasnienie, czy na razie tylko domniemasz? Masz cokolwiek już z ZUS na papierze, na temat tych zdjęć???

Jeśli coś mogę doradzić, to to - > że przy składaniu wyjaśnień musisz mówić, że zdjęcia z fb to żaden dowód, bo ludzie na fb wstawiają co popadnie, różne bzdety, spreparowane zdjęcia, memy, wyretuszowane programami do obróbki zdjęć ( np. foto z wakacji latem, ktoś rzuci zimą, albo zdjęcie z imprezy z 2005r.). Musisz przekonać ZUS, że nie ma podstaw ku temu by wierzyć tym zdjęciom i zapewne ktoś złośliwy chce by stracił zasiłek. Ot, i tyle. Pod żadnym pozorem nie przyznawaj się, że byłeś tam, bo będzie pozamiatane.

Jeśli użyjesz przekonujących argumentów, powinno sie udać., A na przyszlosc....myśl co gdzie wstawiasz... Ty..czy Twoja dziewczyna.....

Pozdrawiam.

#3 Eni

Eni

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2544 postów

Napisano 01 luty 2017 - 13:42

co się tyczy portali społecznościowych - to ZUS teraz sam je śledzi, w poszukiwaniu właśnie takich przypadków niewłaściwego wykorzystywania zwolnień lekarskich;

#4 Guest_myśl

Guest_myśl
  • Goście

Napisano 02 luty 2017 - 00:02

owszem, ale każdy sobie może wstawić co chce, jak i spreparować. to nie jest zaden dowód na nic.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy