Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie mogą być przyczyny spadku mocy silnika?

11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moto

Admin Moto

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 48822 postów

Napisano 31 styczeń 2017 - 18:13

Gorsze osiągi auta spowodowane spadkiem mocy silnika mogą mieć wielorakie przyczyny. Czasem o słabszej efektywności silnika decyduje drobna usterka, dlatego warto sprawdzić podstawowe elementy pojazdu. Oto najczęstsze powody pogorszonych osiągów auta.

Powrót do artykułu: Jakie mogą być przyczyny spadku mocy silnika?

#2 Guest_Bercia

Guest_Bercia
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2017 - 18:13

Witam.Mam opla vectre c 2,2 B+G.Ostatnio właśnie coś się w niej porąbało:)Nie ma siły się uciągnąć.Na 2 i 3 biegu nie chce w ogóle jechać,czasami mam wrażenie że zaraz zgaśnie.Byłam z nią na komputerze wyszło dużo błędów,ale nic konkretnego.Mechanik sugeruje przepływomierz albo katalizator,ale nic pewnego.Nie mam możliwości sprawdzić dokładniej.I co Pańskim zdaniem powinnam najpierw wymienić(nie śmiało piszę,że to drogie rzeczy i nie chciałabym w ciemno inwestować,bo może nie potrzebnie).Pomożecie?Będę wdzięczna:)

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2017 - 19:32

Tak czytałam,ale żeby wykluczyć większość trzeba wymienić części na nowe,myślałam,że da się wykryć usterkę bez wymiany połowy auta,ale już bierzemy się do pracy i sprawdzimy większość,chociaż dużo tego :(Mimo wszystko dziękuję za pomoc,odezwę się jeszcze,jak coś wykluczymy,pozdrawiam

#4 LunaW

LunaW

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 03 luty 2017 - 17:57

Można temu przeciwdziałać. Tak jest w wypadku silników do skuterów http://magma.sklep.p...ILNIKI-349.html które są produkowane przez przez najlepszych producentów na rynku. Dzięki temu zyskujemy gwarancję jakości i trwałości. 

#5 Guest_Wojtek

Guest_Wojtek
  • Goście

Napisano 08 marzec 2017 - 14:22

Witam mam Seata alhambra 2002 rok 1.9tdi mam problem ze podczas jazdy gdy wciskamy gaz do dechy to nie chce jechac jakby coś przypchane było nie ma mocy podjechać pod górę na 3 biegu w zwyz jakie mogą być przyczyny tego filtr paliwa wymieniony powietrza. Czy przypchany filtr oleju by dawał takie oznaki albo może wymienić olej i filter czy coś to da? Jeszcze mam z 30km do wymiany. Proszę o pomoc

#6 Garamond

Garamond

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 65 postów

Napisano 08 marzec 2017 - 15:01

Może turbo nie ładuje? Bo DPF chyba nie masz? Zresztą filtry i tak warto regularnie wymieniać, jak są problemy to nie ma raczej sensu czekać.

#7 Guest_Nikita

Guest_Nikita
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2017 - 11:28

Witam. Mam Seata ibiza z 2010r. 1.2tdi po przepaleniu filtra dpf autko szlo jak burza jednak po paru dniach znowu nastąpił spadek mocy podczas jazdy. Czy ktoś wie jaka może być tego przyczyną? Dodam że filtry zostały wymienione

#8 Guest_honda civic brak mocy

Guest_honda civic brak mocy
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2017 - 13:42

Witam jestem posiadaczem hondy civic 2008 type s, wczesniej jezdzilem kilaka lat ta sama jednostka ktora byla wyrazniej mocniejsza .wlasnie wrocilem z hamowni gdzie wykazalo 123km i 72 nm czyli o polowe mniej!!!!!? Podlaczenie do dwoch komputerow nie wykazalo zadnego bledu czy usterki, jaka moze byc przyczyna padku ,, mocy,, zadnych innych oznak silnik pracuje czysto , nie przegrzewa sie.

#9 Guest_Kobi

Guest_Kobi
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2017 - 12:05

Czesc mam audi A8 3.3 disel quatro podczas jazdy zaczolem tracic moc czasem az silnik gasnol chcocy ruszyc nim musze dobic do 2-3 tys obrotow zeby ruszyl co moze byc przyczyna

#10 Guest_kandem

Guest_kandem
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2017 - 12:51

W moim przypadku, po diagnozie u mechanika okazało się że spadek mocy był spowodowany przez wtryskiwacze, dziś mogę za darmo podzielić się wiedzą dzięki której może ktoś zaoszczędzi pieniędzy na niepotrzebnej wizycie w warsztacie: mi osobiście pomógł preparat firmy Forte: Forte Fuel System Cleaner, który skutecznie wyczyścił wtryskiwacze, oraz cały układ paliwowy.

#11 kadam

kadam

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 24 sierpień 2017 - 10:45

Podjedź na jakiś dobry serwis tir gliwice. Niech podepną komputer i zobaczą, na pewno coś znajdą.

#12 Guest_Qqq

Guest_Qqq
  • Goście

Napisano 16 październik 2017 - 21:44

Dawno nie widziałem takiej parującej kupy nieścisłości i błędów merytorycznych.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych