Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak prawidłowo wykonać dach?

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102824 postów

Napisano 29 styczeń 2017 - 13:21

Kiedy projektujemy nasz dom, powinniśmy wziąć pod uwagę, jak będzie wyglądał dach. Jego wykonanie jest związane z prawidłowym funkcjonowaniem domu. Profesjonalna termoizolacja dachu pozwoli nam ograniczyć zużycie energii cieplnej, dzięki czemu zmniejszą się koszty eksploatacji domu.

Powrót do artykułu: Jak prawidłowo wykonać dach?

#2 Guest_Rysiu

Guest_Rysiu
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2017 - 13:21

Z tym prawidłowym wykonanie dachu to wiąże się niestety szereg pułapek, które warto mieć na uwadze. Dwie podstawowe to materiały jakich użyjemy i wykonawca. Ten ostatni potrafi naprawdę napsuć sporo krwi inwestorowi... Na szczęście u mnie przebiegło to lepiej, może dlatego że kilka osób z mojego otoczenia miało kiepskie doświadczenia. Więźba została wykonana z drewna modrzewiowego, wszystko łączone złączami z eArmet, natomiast pokrycie dachowe to dachówka ceramiczna. Opcja najdroższa, ale efekt bardzo dobry. Także sądzę, że będę zadowolony na lata.

#3 Guest_Zdzisek

Guest_Zdzisek
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2017 - 10:51

Dobrze wykonany dach to bardzo ważna rzecz. Problemy z dachem, przeciekanie potrafią napsuć krwi. Mnie nie było stać na najlepszą dachówkę, jak kolegę, ale nawet średniej klasy materiały źle położone też nie dadzą radę, dlatego warto patrzeć wykoanwcy na ręce. Że się nie znam, to wziąłem dobrego dekarza z innej firmy, pooglądał dach po wykonaniu, wypunktował, co jest nie tak i poprawiali. Wyszło taniej niż zatrudnienie najlepszej firmy dekarskiej w okolicy, a dach mam pewny. Tak też można, jak ktoś chce to szukajcie kogoś kto jak kierownik budowy, będzie nadzorował wykonanie dachu. Dla mnie zrobili to z francdekera, ale każdy dobry dekarz z uprawnieniami będzie się nadawał

#4 ŁukaszP56

ŁukaszP56

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 130 postów

Napisano 01 styczeń 2018 - 19:13

Od tego na szczęście są wykwalifikowani dekarze w tym oczywiście certyfikowani dekarze Braas. Pod względem wykonania dachu pokrytego dachówką są niezastąpieni. 

#5 Salvatore Conte

Salvatore Conte

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 68 postów

Napisano 04 luty 2019 - 09:40

Profesjonalna termoizolacja dachu pozwoli nam ograniczyć zużycie energii cieplnej, dzięki czemu zmniejszą się koszty eksploatacji domu.

Termoizolacja rzeczywiście ma całkiem spore znaczenie, dlatego warto postawić na materiał wysokiej jakości. Ostatnio dość popularne są płyty PIR, bo stosunkowo szybko się je montuje no i nie mają jakiejś przesadnie wysokiej ceny. Spokojnie sprawdzają się nawet w przypadku budynków przemysłowych.

:)

#6 andrzej777

andrzej777

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 05 lipiec 2019 - 10:08

Termoizolacja na krokwiach musi być dobrze wykonana, żeby działała prawidłowo. Polecam zlecić to dobrej firmie dekarskiej. Zobaczcie, jak to powinno wyglądać franc-deker.pl/termoizolacja-na-krokwiach-firmy-bauder/

#7 aniolek

aniolek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 402 postów

Napisano 26 lipiec 2019 - 10:45

Oczywiście wiele zależy od typu dachu na jaki się zdecydujemy. W moim domu jest to dach płaski, nasz wybór padł na usługi firmy: https://suez.com.pl/...chy-plaskie/130 która dobrała specjalnie dla nas odpowiedni system dachowy oraz materiały. W kwestii dachów płaskich ma to naprawdę bardzo duże znaczenie, więc ciesze się, że natrafiłam na takich profesjonalistów, którzy od początku do końca zajęli się naszym pokryciem dachowym.

#8 adrianhy6

adrianhy6

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 12 grudzień 2019 - 16:13

Według przepisów BHP przebywając na dachu, którego nachylenie przekracza 20 % każdy musi mieć na sobie sprzęt chroniący przed upadkiem z wysokości. Najlepiej mieć przypięty amortyzator bezpieczeństwa https://www.assecuro...-bezpieczenstwa W przypadku dachów o nachyleniu mniejszym niż 20% zabezpieczeni powinni być jedynie ci, którzy pracują przy krawędzi dachu.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych