Skocz do zawartości

ODWROTNE OBCIĄŻENIE - dopisek na fakturze, gdzie?

obciążenie faktura sprzedaż odwrotne dopisek dokumenty

wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Martyna

Guest_Martyna
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2017 - 15:47

Hello,

mam takie male pytanie bo wszystkie faktury ogarniam przez program i teraz weszly te nowe przepisy, aby umieszczac okreslenie "odwrotne obciazenie" na fakturach. Ja dzialam na programie do faktur www.systim.pl (mozecie spojrzec ewentualnie jak to tam wyglada) i ten dopisek wyswietla mi sie pod nazwą "Faktura XX/XX/XX" czy to jest prawidlowe umiejscowienie?

Bo kompletnie nie wiem nic procz tego, ze jest to wymog. Nie wiem gdzie to powinno byc umiejscowione, z jakas stawka VAT itd. Powiedzcie mi cos wiecej na ten temat. 

#2 Guest_kika#

Guest_kika#
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2017 - 13:54

Na fakturze dotyczącej sprzedaży w ramach odwrotnego obciążenia podatnik powinien umieścić dodatkowo oznaczenie „odwrotne obciążenie” - nie zostało narzucone w jakim dokładnie ma to być miejscu.

Moim zdaniem jak program dopisuje Ci pod nr faktury - to jest ok. Ja osobiście dopisuje w uwagach.

#3 Kraktax

Kraktax

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 30 styczeń 2017 - 20:39

Odwrotne obciążenie - czyli VAT płaci nabywca. Ty nie masz vat, więc nie masz również stawki vat. Ewentualnie NP.

Profesjonalne biuro rachunkowe w Krakowie - http://kraktax.pl

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: obciążenie, faktura, sprzedaż, odwrotne, dopisek, dokumenty

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych