Skocz do zawartości

szkolenie wstępne ogólne i instrukażowe

wróć do serwisu Kadry 10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Janusz

Guest_Janusz
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2017 - 10:46

Witam mam dwa pytania:

1. Czy szkolenie wstępne i instruktażowe można zrobić jednego dnia ? 

2. Czy osoba która jest zatrudniona w firmie od np 02.01.2017 może szkolenie wstępne i instruktażowe odbyć w pierwszym dniu swojej pracy, czy już ma mieć szkolenia za sobą w swoim pierwszym dniu pracy ? ( tzn wychodziło by, że szkolenie musiała zrobić jeszcze pod koniec 2016)

pozdrawiam 

#2 tadeusz8

tadeusz8

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 260 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 styczeń 2017 - 11:16

Chyba a nawet na pewno chodzi tu o instruktaż ogólny i instruktaż stanowiskowy.

Ad.1) Instruktaż ogólny powinien trwać minimum 3 godziny w godzinach lekcyjnych trwających 45 minut;

Ad.2) Instruktaż stanowiskowy dla pracowników zatrudnionych na stanowiskach robotniczych, na których występuje narażenie na działanie czynników szkodliwych dla zdrowia, uciążliwych lub niebezpiecznych, osób przenoszonych na takie stanowiska oraz uczniowie odbywający praktyczną naukę zawodu i studenci odbywający praktykę studencką (poz.1-5) trwa Minimum 8 godzin (lekcyjnych trwających ........)

Pracodawcy oraz inne osoby kierujące kierujące pracownikami, pracownicy inżynieryjno techniczni, pracownicy służby bhp i pracownicy administracyjno-biurowi minimum 2 godziny (w godzinach lekcyjnych...........).

Wszystko to znajdziesz w rozporządzeniu Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 lipca 2004 r. (z późn.zm.) w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz.U. 180 poz.1860).

Szkolenie bhp przeprowadza się w godzinach pracy.

#3 Guest_Janusz

Guest_Janusz
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2017 - 13:23

wiem ile godzin to trwa.  

3h + 8h = 11h

11h * 45 min = 495 min

495/60 min = 8 h i 15 min ciurkiem w ciągu jednego dnia ( bez przerwy)

Moje pytanie brzmi czy można zrobić to jednego dnia ?

drugie pytanie rozumiem, żę zatrudnienie jest od 02.01.2017 to data szkolenia wstępnego będzie z dniem 02.01.2017 ?

#4 Mateusz.

Mateusz.

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 34 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 27 styczeń 2017 - 15:12

szkolenia wstępnego (ogólnego 3h i stanowiskowego 8h) nie da się przeprowadzić w ciągu jednej zmiany roboczej. Jak zrobisz jednego dnia to inspekcja pracy odrazu się przyczepi . Najszybciej to się robi w taki sposób że przez 3h szkolenie ogólne potem 5h szkolenie stanowiskowego i następnego dnia dokończenie szkolenia stanowiskowego
chyba, że chodzi o szkolenie pracowników administracyjno-biurowych wtedy można całe szkolenie  wstępne przeprowadzić w jeden dzień bo stanowiskowe trwa 2 h

Przepisy mówią, że szkolenie wstępne, przeprowadza się przed dopuszczeniem do wykonywania pracy, 

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 luty 2017 - 13:32

No właśnie o to pytam. 

Czyli wstępne powinno trwać dwa dni 

tylko teraz jak zatrudniam kogos od np 01.marca  to musze mu szkolenia zrobic przez pierwsze dwa dni zatrudnienia ? czy szkolenia powinno byc zrobione pod koniec lutego. Chodzi mi o kontretne daty na szkoleniu wstepnym na karcie?) 

#6 tadeusz8

tadeusz8

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 260 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 luty 2017 - 15:05

No właśnie o to pytam. 

Czyli wstępne powinno trwać dwa dni 

tylko teraz jak zatrudniam kogos od np 01.marca  to musze mu szkolenia zrobic przez pierwsze dwa dni zatrudnienia ? czy szkolenia powinno byc zrobione pod koniec lutego. Chodzi mi o kontretne daty na szkoleniu wstepnym na karcie?) 

Szkolenie prowadzi się w godzinach pracy, czyli począwszy od np.: 01 marca wink.pngcool.png

#7 Specjalista ds.kadr i płac

Specjalista ds.kadr i płac

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 54 postów

Napisano 26 czerwiec 2017 - 08:48

Witam, daty na karcie szkolenia wstępnego:

- instruktaż ogólny 01.03

- instruktaż stanowiskowy 01-02.03

#8 kontrow

kontrow

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 26 czerwiec 2017 - 09:15

Dziękuje za informacje, także Mi się przydały.

#9 Controlbhp

Controlbhp

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 02 luty 2018 - 15:46

Jeśli mają Państwo pytania chętnie na nie odpowiemy. Zajmujemy się przeprowadzaniem szkoleń BHP, oraz służymy doradztwem w tego typu kwestiach. Oferujemy również szkolenia BHP oraz kursy online. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony i zapoznania się z naszą ofertą.
http://cd-bhp.pl/szk...olenie-wstepne/

#10 Rozkeros

Rozkeros

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 07 luty 2018 - 09:48

Polecam sprawdzić tutaj: LSE - Lepsza strona edukacji z tego co wiem prowadzą oni przeróżne kursy , a jest to bardzo renomowana szkoła. 

#11 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1147 postów

Napisano 16 luty 2018 - 10:08

Przepisy są więc tutaj dosyć jasne, jeżeli chodzi o to, jak powinno wyglądać szkolenie BHP. Nie da się tego zrobić jednego dnia

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych