Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka listwa przypodłogowa?

12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Zuzanka

Zuzanka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 40 postów

Napisano 25 styczeń 2017 - 18:42

Planuję remont podłóg w całym domu, w kuchni i łazience płytki w pozostałych pomieszczeniach deska podłogowa drewniana. Mam dylemat co do wyboru wykończeń tych podłóg, a mianowicie jaką dobrać do nich listwę przypodłogową. Czy we wszystkich pomieszczeniach mogę położyć jeden i ten sam model, czy jednak w zależności od funkcji pomieszczeń listwy te powinny być inne? Dobrać w kolorze podłogi czy postawić na białą? Jakimi kryteriami się kierować przy wyborze kształtu i wysokości?

#2 Ala35

Ala35

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 25 styczeń 2017 - 23:14

z tego co widziałam u moich znajomych,w tej chwili modny jest kolor biały i takie listwy bym wybrała.Dla mnie pasują w zasadzie do każdego wystroju.W salonie,jadalni i pokojach dziennych podobają mi się takie same listwy.Mój brat tylko w sypialni ma troszkę węższe.I świetnie to wygląda.On wybrałam listwy mdf,i chwali sobie,że są trwałe,mocne,a bratowa cieszy się,że łatwo się je czysci mimo,że są białe:)

#3 karolina_61866

karolina_61866

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 27 styczeń 2017 - 21:27

Takie listwy widziałam w Drew-Lux. Mają dużo wzorów i na pewno wysokiej jakości. Ceny też dobre, bo to producent a nie sklep, czy też jakaś hurtownia. MI w oko wpadły takie bardziej proste wzory, bez frezów ozdobnych

#4 Zuzanka

Zuzanka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 40 postów

Napisano 15 luty 2017 - 19:34

Zajrzałam do ich sklepu internetowego i muszę przyznać, że ilość wzorów jaka jest do wyboru robi wrażenie. Spodobał mi się cokół z MDF lakierowany na biało w półmacie o klasycznym prostym kształcie. Myślę, ze będzie pasować do mych wnętrz. Cokół ten posiada również podfrezowanie na kable więc może w końcu zapanuje ład i porządek. Ceny bardzo przystępne, a na tą co ja wybrałam jest nawet promocja więc jeszcze bardziej jestem zadowolona. Mam jednak zapytanie czy są one dobrze zabezpieczone podczas transportu? Mam obawy czy nie ulegną uszkodzeniu podczas dostawy kurierem?

#5 Sleep

Sleep

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 210 postów

Napisano 20 luty 2017 - 12:24

Polecam drewniane. Sam w domu mam plastikowe, takie w których można ukryć kabel. W założeniu miało być to funkcjonalne, ale tak naprawdę nie jest to najlepsze rozwiązanie. Łączniki narożników często wypadają i w efekcie nie wygląda to zbyt dobrze.

Profesjonalne usługi sprzątające Silver Service.

#6 Jacek90

Jacek90

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 34 postów

Napisano 23 marzec 2017 - 20:59

Drewno to drewno. Może też być MDF ale pod warunkiem, że jest odpowiednio zabezpieczony przez wilgocią. 

Sleep w takich drewnianych również jest możliwość poprowadzenia kabli. Mają odpowiednio wyfrezowane miejsce na to. Wspomniany tu wyżej Drew-Lux ma tak to rozwiązane:

2eacff47ec1ca014c80e90d5328d4806.jpg

#7 karolina_61866

karolina_61866

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 07 kwiecień 2017 - 15:40

Plus jest też taki, że w nich możesz również ukryć kable. Łączenia stosowane kilka lat temu były okropne. Do dziś u znajomych widzę poodpadane elementy

#8 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 776 postów

Napisano 11 kwiecień 2017 - 06:51

Trzeba je dobrze dobrać, u mnie w domu, w jednym z pokoi niestety listwy miały być przypasowane, ale wyszło inaczej, albo błąd producenta, albo wprowadzono nas w błąd, albo po prostu źle zostały zamontowane, w każdym razie nie wygląda to najlepiej estetycznie

#9 Arystokratka

Arystokratka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 561 postów

Napisano 20 kwiecień 2017 - 17:38

Ja listwę dopasowywałam do paneli. Ale kupiłam je w sumie w innym sklepie, tam znalazłam najlepszy kolor i wzór.

#10 Julek44

Julek44

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 02 styczeń 2018 - 14:40

Dobierz kolor według podłogi, biały zaburzy estetykę.

#11 Adrian333

Adrian333

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 24 maj 2018 - 21:16

Ja postawiłbym na różne kolory w zależności od pomieszczenia. Ważny jest również wymiar, powinien być odpowiednio dobrany. Jeśli posiadasz wysokiej jakości podłogi to nie zepsuj ich tanimi listwami.

Jakościowo polecić mogę listwy MDF:

https://akre.pl/cate...mium?horizontal

Różne kolory i wymiary do wyboru, 3 warstwy ochronne.

#12 Arystokratka

Arystokratka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 561 postów

Napisano 28 maj 2018 - 09:30

Ja listwy do paneli dobierałam. Chciałam, żeby były bardzo podobne.

#13 mtzd

mtzd

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 521 postów

Napisano 13 lipiec 2018 - 11:42

Zdecydowanie nie polecam listw przypodłogowych plastikowych

nie są wytrzymałe

trudno jest dopasować kolorem do paneli

oraz bez znaczenia jak drogie panele położymy to taka listwa potrafi zniszczyć cały wyglad naszego mieszkania. 

Listwy to jedynie dodatek, ale stanowią swoista kropkę nad i w wystroju wnętrza. Bardzo duży wybór listew przypodłogowych mdf znajduje się w sklepie Dobre Dla Domu:

https://www.ddd.com....odlogi_7_1.html

Bez problemu mozna znaleźć listwy, w ktorych ukryjemy kable. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych