Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka listwa przypodłogowa?

11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Zuzanka

Zuzanka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 40 postów

Napisano 25 styczeń 2017 - 18:42

Planuję remont podłóg w całym domu, w kuchni i łazience płytki w pozostałych pomieszczeniach deska podłogowa drewniana. Mam dylemat co do wyboru wykończeń tych podłóg, a mianowicie jaką dobrać do nich listwę przypodłogową. Czy we wszystkich pomieszczeniach mogę położyć jeden i ten sam model, czy jednak w zależności od funkcji pomieszczeń listwy te powinny być inne? Dobrać w kolorze podłogi czy postawić na białą? Jakimi kryteriami się kierować przy wyborze kształtu i wysokości?

#2 Ala35

Ala35

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 25 styczeń 2017 - 23:14

z tego co widziałam u moich znajomych,w tej chwili modny jest kolor biały i takie listwy bym wybrała.Dla mnie pasują w zasadzie do każdego wystroju.W salonie,jadalni i pokojach dziennych podobają mi się takie same listwy.Mój brat tylko w sypialni ma troszkę węższe.I świetnie to wygląda.On wybrałam listwy mdf,i chwali sobie,że są trwałe,mocne,a bratowa cieszy się,że łatwo się je czysci mimo,że są białe:)

#3 karolina_61866

karolina_61866

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 27 styczeń 2017 - 21:27

Takie listwy widziałam w Drew-Lux. Mają dużo wzorów i na pewno wysokiej jakości. Ceny też dobre, bo to producent a nie sklep, czy też jakaś hurtownia. MI w oko wpadły takie bardziej proste wzory, bez frezów ozdobnych

#4 Zuzanka

Zuzanka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 40 postów

Napisano 15 luty 2017 - 19:34

Zajrzałam do ich sklepu internetowego i muszę przyznać, że ilość wzorów jaka jest do wyboru robi wrażenie. Spodobał mi się cokół z MDF lakierowany na biało w półmacie o klasycznym prostym kształcie. Myślę, ze będzie pasować do mych wnętrz. Cokół ten posiada również podfrezowanie na kable więc może w końcu zapanuje ład i porządek. Ceny bardzo przystępne, a na tą co ja wybrałam jest nawet promocja więc jeszcze bardziej jestem zadowolona. Mam jednak zapytanie czy są one dobrze zabezpieczone podczas transportu? Mam obawy czy nie ulegną uszkodzeniu podczas dostawy kurierem?

#5 Sleep

Sleep

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 170 postów

Napisano 20 luty 2017 - 12:24

Polecam drewniane. Sam w domu mam plastikowe, takie w których można ukryć kabel. W założeniu miało być to funkcjonalne, ale tak naprawdę nie jest to najlepsze rozwiązanie. Łączniki narożników często wypadają i w efekcie nie wygląda to zbyt dobrze.

#6 Jacek90

Jacek90

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 34 postów

Napisano 23 marzec 2017 - 20:59

Drewno to drewno. Może też być MDF ale pod warunkiem, że jest odpowiednio zabezpieczony przez wilgocią. 

Sleep w takich drewnianych również jest możliwość poprowadzenia kabli. Mają odpowiednio wyfrezowane miejsce na to. Wspomniany tu wyżej Drew-Lux ma tak to rozwiązane:

2eacff47ec1ca014c80e90d5328d4806.jpg

#7 karolina_61866

karolina_61866

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 07 kwiecień 2017 - 15:40

Plus jest też taki, że w nich możesz również ukryć kable. Łączenia stosowane kilka lat temu były okropne. Do dziś u znajomych widzę poodpadane elementy

#8 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 686 postów

Napisano 11 kwiecień 2017 - 06:51

Trzeba je dobrze dobrać, u mnie w domu, w jednym z pokoi niestety listwy miały być przypasowane, ale wyszło inaczej, albo błąd producenta, albo wprowadzono nas w błąd, albo po prostu źle zostały zamontowane, w każdym razie nie wygląda to najlepiej estetycznie

#9 Arystokratka

Arystokratka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 495 postów

Napisano 20 kwiecień 2017 - 17:38

Ja listwę dopasowywałam do paneli. Ale kupiłam je w sumie w innym sklepie, tam znalazłam najlepszy kolor i wzór.

#10 Julek44

Julek44

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 02 styczeń 2018 - 14:40

Dobierz kolor według podłogi, biały zaburzy estetykę.

#11 Adrian333

Adrian333

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 24 maj 2018 - 21:16

Ja postawiłbym na różne kolory w zależności od pomieszczenia. Ważny jest również wymiar, powinien być odpowiednio dobrany. Jeśli posiadasz wysokiej jakości podłogi to nie zepsuj ich tanimi listwami.

Jakościowo polecić mogę listwy MDF:

https://akre.pl/cate...mium?horizontal

Różne kolory i wymiary do wyboru, 3 warstwy ochronne.

#12 Arystokratka

Arystokratka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 495 postów

Napisano 28 maj 2018 - 09:30

Ja listwy do paneli dobierałam. Chciałam, żeby były bardzo podobne.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych