Skocz do zawartości

Uciążliwa Sąsiadka za kratą mieszkaniową

Sąsiad Sąsiadka Sąsiedzi Mieszkanie Uciążliwość

16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Magdalena

Guest_Magdalena
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2017 - 12:38

Mieszkam w bloku, na 12 piętrze na którym mieszkam. Moi sąsiedzi zrobili kratę oddzielającą ich mieszkanie od innych mieszkań.

Za tą kratą znajdują się dwa schowki , jeden sąsiadów - drugi mój.

Sąsiedzi zastawili ten obszar meblościanką, przez to mam tylko dostęp do schowka jak otwieram drzwi. - niejednokrotnie sąsiadka zastawia moje drzwi różnymi przedmiotami. Chciałabym ,aby część na przeciw wejścia do mojego schowka ,ta meblościanka w tej części została usunięta, chciałabym tam stawiać wózek dla swojego dziecka(po to żeby nikt go na korytarzu nie ukradł), również po urodzeniu dziecka chciałabym trzymać ten wózek za kratą na przeciwko swoich drzwi do schowka, również przy moim schowku znajduje się okno, i ona lubi je ozdabiać w dość uciążliwy sposób. Zaznaczmy ,że sąsiadka jest mocno religijna codziennie chodzi do sąsiada obchodzi wszystkie święta kościelne, i obrabia mnie przed sąsiadami że jestem jakąś grzesznicą itp. wystarczy że ktokolwiek do mnie przyjdzie to już musi wiedzieć i widzieć, potrafi przewiesić się przez balkon byle wiedzieć co u mnie dzieje się.

Jej mąż jest w porządku, a syn leczy się psychiatrycznie.

W jaki sposób powinnam skonstruować pismo do spółdzielni mieszkaniowej żeby sąsiedzi zlikwidowali tą część meblościanki stojącej i wiszącej przy moich drzwiach do schowka. Proszę o pomoc. Ta sąsiadka chyba całe życie mieszka w tym bloku i myśli że ma prawo do takiego zastawiania tej części. Proszę o pomoc, może ktoś z Was ma podobny problem.

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19819 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 25 styczeń 2017 - 12:48

To nie lepiej grzecznie poprosić sąsiadkę, odwiedzając ją z kawą i ciastem, albo zapraszając do siebie? Przedstawić argumenty.....

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2017 - 11:57

Może wystarczy tylko pójść do spółdzielni mieszkaniowej i ich poprosić o interwencję i wcale żadne pisma nie będą potrzebne. Zwłaszcza, że na korytarzu są kraty i meblościanki, a to zagraża bezpieczeństwu przeciwpożarowemu.

#4 Guest_Magdalena

Guest_Magdalena
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2017 - 14:54

To nie lepiej grzecznie poprosić sąsiadkę, odwiedzając ją z kawą i ciastem, albo zapraszając do siebie? Przedstawić argumenty.....

Proszę Pani próbowałam to zrobić, ale nie przyniosło to żadnego rezultatu.

#5 Guest_Magdalena

Guest_Magdalena
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2017 - 14:55

Może wystarczy tylko pójść do spółdzielni mieszkaniowej i ich poprosić o interwencję i wcale żadne pisma nie będą potrzebne. Zwłaszcza, że na korytarzu są kraty i meblościanki, a to zagraża bezpieczeństwu przeciwpożarowemu.

Taka rozmowa ze spółdzielnią również nie pomogła, a sąsiadka poczuwa się do tego że to jej własność części korytarza.

#6 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19819 postów

Napisano 27 styczeń 2017 - 15:06

Pomocy na Forum raczej nie oczekuj, jeśli w spółdzielni nic nie pomogą, twierdzisz, że rozmowa z sąsiadką nic nie dała.....a może za mało się starasz

#7 Guest_Magdalena

Guest_Magdalena
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2017 - 16:20

Pomocy na Forum raczej nie oczekuj, jeśli w spółdzielni nic nie pomogą, twierdzisz, że rozmowa z sąsiadką nic nie dała.....a...

Jak z prlową mocnowierzącą upierdliwą sąsiadką sobie poradzić, myślisz że łatwo. Gdy ona nawet podsłuchuje co robie w mieszkaniu...

#8 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19819 postów

Napisano 28 styczeń 2017 - 22:26

A może to ty jesteś przewrażliwiona...
Ja tam zawsze szukam winy najpierw w sobie...

#9 Guest_Magdalena

Guest_Magdalena
  • Goście

Napisano 03 luty 2017 - 13:03

A może to ty jesteś przewrażliwiona...
Ja tam zawsze szukam winy najpierw w sobie...

Przewrażliwiona, a czy to ja przeżywam na korytarzu jak sąsiadka że uprawiam seks, czy też że partner przyniósł mi kwiaty, albo zmianę wizerunku, w kościele zadziera głowę do góry tak ze nie długo oderwie się jej od kręgosłupa.

#10 lukaszlukasz

lukaszlukasz

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 07 luty 2017 - 14:14

Wezwij policję i straż pożarną. Niech skontrolują czy montaż kraty jest legalny. Niech Ci odpowiedzą na pytanie czy stawianie mebli i wózków na klatce jest legalne.

Czy spółdzielnia wyraziła zgodę na montaż krat?

#11 Guest_Magdalena

Guest_Magdalena
  • Goście

Napisano 16 luty 2017 - 15:42

Spółdzielnia nie wyraziła zgodę, ale też nie pouczyła, myślę że napiszę polecony do Straży Pożarnej żeby zweryfikowali tą sytuacje.

#12 Guest_Magdalena

Guest_Magdalena
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2017 - 18:23

List do Spółdzielni poszedł, minęło już sporo czasu, szybciej straż pożarna odpowiedziała mailem na tą sytuacje.

Mail: Z przedstawionej przez Panią sytuacji oraz zdjęć wynika, że wydzielając część korytarza kratą mogła zostać dokonana zmiana sposobu użytkowania części budynku z komunikacji ogólnej na funkcję użytkową.

Zmiana sposobu użytkowania powinna się odbywać z zachowaniem procedur określonych w ustawie „Prawo budowlane” oraz przepisach wykonawczych (organem kompetentnym do oceny kwestii zgodności poczynionych w budynku działań z przepisami „Prawa budowlanego” jest Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego z siedzibą przy ulicy Wareckiej 3). Ponadto składowanie materiałów palnych w obrębie dróg komunikacji ogólnej stanowi naruszenie paragrafu 4 ust. pkt 11 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 07.06.2010r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (tekst jednolity: Dz. U. z 2010r., poz. 109). Proponuję na początek zwrócić się formalnie (na piśmie z potwierdzeniem doręczenia) z powyższym problem do właściciela (zarządcy) budynku. W przypadku braku reakcji z jego strony przysługuje prawo wniesienia formalnej skargi do organów budowlanych oraz straży pożarnej o podjęcie działań w ramach posiadanych kompetencji.

I co więcej mogę zrobić? proszę o pomoc.

#13 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19819 postów

Napisano 28 czerwiec 2017 - 18:53

No przecież dali ci wskazówkę

#14 Guest_aniol

Guest_aniol
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2017 - 13:54

zosiaagnieszka    ty  masz  problemy  emocjonalne   jestes zlosliwa  jak  jadowita  ZMIJA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#15 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19819 postów

Napisano 03 lipiec 2017 - 13:59

zosiaagnieszka    ty  masz  problemy  emocjonalne   jestes zlosliwa  jak  jadowita  ZMIJA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

no coś ty naprawdę? no popatrz, popatrz, dobrze, ze na ciebie natrafiłam to mi ty aniele uzmysłowiłeś a tak żyłabym w niewiedzy :P :P :P

A ty na co cierpisz w życiu? nic ci się nie udaje, nie masz pracy, przyjaciół, nawet rodzina cię nie akceptuje......jeszcze coś pominęłam? :lol:

#16 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1043 postów

Napisano 02 sierpień 2017 - 08:18

Z takimi sąsiadami zawsze jest problem, myslą że wszystko mogą i jeszcze poczuwają się do odpowiedzialności by uprzykrzać innym życie

#17 Guest_Magdalena

Guest_Magdalena
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2017 - 20:15

Sprawę bada nadzór budowlany, ale sąsiedzi chcą odwoływać się od decyzji o usunięciu kraty, namawiają innych sąsiadów do ich poparcia w tej sprawie. Co zrobić? - czy zwrócić się do radcy prawnego? - czyje że sprawa trafi do sądu.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Sąsiad, Sąsiadka, Sąsiedzi, Mieszkanie, Uciążliwość

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych