Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wypowiedzenie umowy na czas określony w 2017 roku

wróć do serwisu Kadry 172 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515594 postów

Napisano 23 styczeń 2017 - 21:27

Po zmianach, które miały miejsce na początku 2016 roku, okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas określony uzależniony jest od okresu zatrudnienia u danego pracodawcy. Jak wypowiedzieć umowę o pracę na czas określony w 2017 roku?

Powrót do artykułu: Wypowiedzenie umowy na czas określony w 2017 roku

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2017 - 21:27

wolę się upewnić stąd moje pytanie - byłam zatrudniona na umowę na okres próbny od czerwca do końca sierpnia 2016, następnie otrzymałam roczną umowę na czas określony - na rok. W umowie nie ma zapisu o okresie wypowiedzenia. Jaki mam okres wypowiedzenia?

#3 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8175 postów

Napisano 24 styczeń 2017 - 08:04

wg art 36 kp, okres wypowiedzenia zalezny jest od okresu zatrudnienia u pracodawcy;

aktualnie 1 m-c

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2017 - 08:02

ok, dziękuję za odpowiedź. Czyli, aby zakończyć pracę z dniem 28 lutego muszę poinformować o tym pracodawcę do 31 stycznia?

#5 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8175 postów

Napisano 25 styczeń 2017 - 08:17

zgadza się, oświadczenie o wypowiedzeniu dostraczyć/złozyc pracodawcy  w terminie do 31 stycznia

#6 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2017 - 18:13

Witam. Czy pracodawca ma prawo zwolnić pracownika z dnia na dzień za porozumieniem stron?

#7 Guest_minionka

Guest_minionka
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2017 - 21:50

Dobry wieczór, 

czy jeśli pracuję u jednego pracodawcy już na umowie na czas nieokreślony, a zatrudniona zostałam 3 lipca 2014, to jeśli chcę załapać się na 1- miesięczny okres wypowiedzenia muszę złożyć je do 30 czerwca 2017 (w tym przypadku składam wypowiedzenie 1-2 dni przed 3 latami pracy)?  Czy do końca maja 2017? 

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2017 - 13:22

Dobry wieczór, 

czy jeśli pracuję u jednego pracodawcy już na umowie na czas nieokreślony, a zatrudniona zostałam 3 lipca 2014, to jeśli chcę załapać się na 1- miesięczny okres wypowiedzenia muszę złożyć je do 30 czerwca 2017 (w tym przypadku składam wypowiedzenie 1-2 dni przed 3 latami pracy)?  Czy do końca maja 2017? 

Okres wypowiedzenia też wlicza się do stażu pracy, więc jeśli chcesz załapać się na 1 miesięczne wypowiedzenie musisz je złożyć do 31 maja.

#9 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 03 luty 2017 - 20:50

Witam. Jeżeli mam umowę o pracę na okres próbny od 3 stycznia do 2 marca, czyli niecałe dwa miesiące jak wygląda okres wypowiedzenia? Umowa odsyła mnie do art.34 kodeksu pracy (czyli tydzień), natomiast kierownicy i osoby odpowiedzialne cały czas mówią, że dwa tygodnie (powołując się na art.36). Myślę, że jednak jeżeli na umowie widnieje, że obowiązuje taki jak w art.34 to taki powinien obowiązywać. I czy jeżeli pracodawcy nie trzymają sie zapisu umowy mogę wypowiedzieć tą umowe ze skutkiem natychmiastowym właśnie w związku takimi działaniami z ich strony (niezgodnych z prawem jeżeli mam rację). Proszę o pomoc!

#10 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14584 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 03 luty 2017 - 21:34

Ale jakim działaniem? Przecież nic się nie dzieje poza gadaniem. Złóż jeśli chcesz wypowiedzenie,obowiązuje cię tydzień.

#11 Guest_Ewelina

Guest_Ewelina
  • Goście

Napisano 08 luty 2017 - 15:59

Czy jeżeli miałam zawartą umowę na czas określony i chcę ją wypowiedzieć a w umowie miałam zawarty 2 tygodniowy okres wypowiedzenia mogę skorzystać z takiego okresu? Chcę zmienić pracę i zależy mi aby zakończyć stosunek pracy w jak najszybszym terminie. Pozdrawiam

#12 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14584 postów

Napisano 08 luty 2017 - 16:08

No możesz.

#13 Guest_MJ 25

Guest_MJ 25
  • Goście

Napisano 10 luty 2017 - 13:45

Mam pierwszą umowę na czas określony na 3 lata. Umowa ta kończy się w kwietniu 2017 r. Jaka powinna być następna umowa?

#14 Guest_xman

Guest_xman
  • Goście

Napisano 17 luty 2017 - 00:56

Okres wypowiedzenia też wlicza się do stażu pracy, więc jeśli chcesz załapać się na 1 miesięczne wypowiedzenie musisz je złożyć do 31 maja.

Chwila, mam podobną sytuację tylko zacząłem pracę w dnu 1 grudnia 2013. Czy nie obowiązuje mnie zatem 1-miesięczny okres wypowiedzenia? Z tego co zrozumiałem z artykułu: "W praktyce wygląda to następująco: dla umowy trwającej w dniu 22 lutego 2016 r. okres wypowiedzenia będzie wynosił 2 tygodnie (do 20 sierpnia 2016 r.). Od 21 sierpnia 2016 r. obowiązuje 1 – miesięczny okres wypowiedzenia. W tym dniu minął bowiem 6-miesięczny okres zatrudnienia licząc od dnia wejścia w życie nowelizacji. Natomiast od dnia 21 lutego 2019 r. będzie obowiązywał 3-miesięczny okres wypowiedzenia.".

Czyli, jeśli liczymy od 22 lutego 2016 roku, to 1-miesięczny okres wypowiedzenia obowiązuje mnie do 31 listopada 2019? Czyż nie?

Proszę uprzejmie o pomoc kogoś kto jest w temacie. Pozdrawiam

#15 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 17 luty 2017 - 08:04

No możesz.

Zosiu/Agnieszko Czy aby się nie mylisz? Czy nie jest tak, ze mimo zapisów w umowie po zmianie przepisów prawa okres wypowiedzenia uzależniony jest od stażu pracy u pracodawcy, w tym przypadku liczonego od 22 lutego 2016 r.?

Bo rozumiem, że Ewelina umowę zawierała przed zmianą przepisów skoro ma w niej zapis o 2 tygodniowym okresie wypowiedzenia, więc u obecnego pracodawcy pracuje ponad 6 m-cy. A to oznacza, że okres wypowiedzenia wynosi 1 m-c. A może się mylę?

#16 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 20 luty 2017 - 09:20

Zosiu/Agnieszko Czy aby się nie mylisz? Czy nie jest tak, ze mimo zapisów w umowie po zmianie przepisów prawa okres wypowiedzenia uzależniony jest od stażu pracy u pracodawcy, w tym przypadku liczonego od 22 lutego 2016 r.?

Bo rozumiem, że Ewelina umowę zawierała przed zmianą przepisów skoro ma w niej zapis o 2 tygodniowym okresie wypowiedzenia, więc u obecnego pracodawcy pracuje ponad 6 m-cy. A to oznacza, że okres wypowiedzenia wynosi 1 m-c. A może się mylę?

Witam, też jestem tego ciekawa jak to jest?

Na umowie mam 2 tygodniowy okres wypowiedzenia natomiast pracuję u tego pracodawcy przeszło 2 lata ( w lipcu będzie 3) i mam w planach odejść z tej pracy w okolicach lipca / sierpnia.

#17 Guest_Monia

Guest_Monia
  • Goście

Napisano 01 marzec 2017 - 14:45

A jak to jest w przypadku umowy zawartej na okres roku od 01.11.2016 do 31.10.2017 r. Pracownik chce po 5 miesiącach pracy złożyć wypowiedzenie. To jaki okres wypowiedzenia mu przysługuje?

#18 Guest_Wiola

Guest_Wiola
  • Goście

Napisano 04 marzec 2017 - 21:07

A jak się mają nowe przepisy dotyczące okresu wypowiedzenia w przypadku umów długoterminowych np. umowa zawarta od 02.02.2010 do 05.01.2026 proszę o wyjaśnienie w oparciu o wyrok Sądu Najwyższego z dnia 5 czerwca 2014 r., sygn. akt I PK 398/13, „osoba wykonująca pracę na podstawie 7-letniej umowy terminowej nie może być gorzej traktowana niż zatrudniona na podstawie umowy na czas nieokreślony”
Proszę o odpowiedź

#19 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14584 postów

Napisano 04 marzec 2017 - 21:53

Wyjaśnienie czego?
Zadaj konkretne pytanie pamiętając, że to Forum i długie teksty nie wchodzą w grę.
To nie miejsce na polemiki.

#20 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 05 marzec 2017 - 16:29

No możesz.

A jeżeli zawarłam z pracodawcą umowę o pracę na czas określony 6 miesięcy w lutym tego roku to czy każdego dnia mogę złożyć wypowiedzenie czy tylko w piątek lub ostatniego roboczego dnia bieżącego miesiąca? Pracodawca nie określił w umowie okresu wypowiedzenia - czy obowiązują mnie 2 tygodnie? Czy mogłaby mi Pani podpowiedzieć? 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych