Skocz do zawartości

Nagroda Jubileuszowa -Szkoła prywatna ---> Państwowa.

Jubileusz Nagroda

wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_BlueAngel

Guest_BlueAngel
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2017 - 05:44

Witam.

Prosiłbym o poradę w sprawie nagrody jubileuszowej za skończenie 25 lat pracy osoby które miały podobną sytuację lub są w stanie udzielić pewnej odpowiedzi .

Sytuacja przedstawia się tak :

Zakończyłem 25 lat pracy w szkole prywatnej która nie posiada w regulaminie zapisu dotyczącego wynagrodzeń jubileuszowych , a jedynie to że jest dodatkowo dotowana przez wujta gminy . 
Następnie zatrudniłem się w roku 26 pracy w szkole Państwowej . Czyli zgodnie z umową o pracę pełne 25 lat pracy zostało zakończone w szkole prywatnej , a dopiero rok 26 = nowa umowa w szkole Państwowej .

Moje pytanie jest następujące : czy nagroda jubileuszowa jest/powinna być teoretycznie wypłacona przez pracodawcę o którego zakończyło się akurat w tym wypadku 25 lat pracy , czy może te prawa do nagrody przechodzą w wypadku opisanym wyżej do szkoły Państwowej i tam powinna być nagroda wypłacona ?

Czy może praca w szkole prywatnej nie jest brana pod uwagę przy wyliczaniu stażu pracy ?

Pozdrawiam.

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19148 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 20 styczeń 2017 - 09:27

NIE, nagroda w tej szkole ci nie przysługuje.
Udokumentowałeś staż pracy z którego nie wynika, że okres upoważniający go do nabycia nagrody upłynął w trakcie trwania stosunku pracy z aktualnym pracodawcą, lecz z poprzednim.

U poprzedniego pracodawcy nagrody jubileuszowe nie obowiązywały.

Przyjmując, że jesteś tutaj uprawniony do zaległej nagrody,  pracodawca godziłby się na wypłatę nagrody jubileuszowej każdemu nowo zatrudnionemu pracownikowi z otwartym stażem pracy.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2017 - 22:00

NIE, nagroda w tej szkole ci nie przysługuje.
Udokumentowałeś staż pracy z którego nie wynika, że okres upoważniający go do nabycia nagrody upłynął w trakcie trwania stosunku pracy z aktualnym pracodawcą, lecz z poprzednim.

U poprzedniego pracodawcy nagrody jubileuszowe nie obowiązywały.

Przyjmując, że jesteś tutaj uprawniony do zaległej nagrody,  pracodawca godziłby się na wypłatę nagrody jubileuszowej każdemu nowo zatrudnionemu pracownikowi z otwartym stażem pracy.

Ok . Dzięki za szybką odpowiedź . Kto powinien dopilnować terminu ewentualnego wydania nagrody : pracodawca czy może pracownik ?

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19148 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 21 styczeń 2017 - 07:16

Nagroda Ci nie przysługuje.
Czytaj co napisałam.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Jubileusz, Nagroda