Skocz do zawartości

powrót do pracy po urlopie macierzynskim a wynagrodzenie na zwolnieniu lekarskim z powodu 2 ciąży

L4 podstawa wymiaru składki macierzyński

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_marta

Guest_marta
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2017 - 11:51

Dzień dobry,

Moja sytuacja jest następująca. 14 października wrociłam do pracy po urlopie rodzicieliskim, dostałam podwyżkę ważną od 1go października. (od powrotu do pracy zawsze w miesiącu bylam kilka dni na l4 na dziecko) Teraz jestem w kolejnej ciąży i tu moje pytanie jak będzie naliczany zasiłek chorobowy jak pójdę za zwolnienie? (czy to tez będzie średnia z ostatnich 12 mcy ? czy zasiłek macierzynski nie będzie brany pod uwagę tylko miesiące w których odbierałam zaległy urlop czy pracowałam?) podobnie jak będzie wyliczony zasiłek macierzynski (planuję od razu rok, czy to będzie 80% kwoty z umowy przed podwyżką ?)

pozdrawiam i bardzo proszę o rzetelną odpowiedz.

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19148 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 18 styczeń 2017 - 12:51

Moim zdaniem jesli teraz popracujesz 3 m-ce bez zwolnień to podstawa chorobowego będzie ustalona na nowo ale jeśli nie to jeśli przed porodem byłaś na zwolnieniu lekarskim to podstawa będzie taka jak wtedy

#3 Guest_marta

Guest_marta
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2017 - 12:21

właśnie słyszałam  o tych 3 mcach. Bede próbować choć z małym żłobkowiczem w domu ciężko. dzieki i pozdrawiam

#4 wayda

wayda

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 19 styczeń 2017 - 20:34

Super icon_wink.gif Dzięki wielkie za wszystkie porady icon_smile.gif Na pewno mi się przydadzą icon_smile.gif

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: L4, podstawa wymiaru, składki, macierzyński

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych