Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mikroprzedsiębiorcy z obowiązkiem przesyłania JPK_VAT od 1 stycznia 2018 r.

wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 196707 postów

Napisano 14 styczeń 2017 - 15:18

Od początku 2017 r. kolejna tura przedsiębiorstw (małe i średnie) została objęta Jednolitym Plikiem Kontrolnym (JPK). Następne w kolejności będą mikrofirmy. Standardem staje się przesyłka przez internet danych o VAT (JPK_VAT). Jak wygląda ten standard, czyli jak tworzyć pliki JPK, które od 2018 r. będą obowiązkowe już dla wszystkich przedsiębiorców.

Powrót do artykułu: Mikroprzedsiębiorcy z obowiązkiem przesyłania JPK_VAT od 1 stycznia 2018 r.

#2 Guest_ireneusz

Guest_ireneusz
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2017 - 15:18

Ja muszę to robić od stycznia tego roku. Szczerze mówiąc to miałem pewne obawy, zwłaszcza że nie mam doświadczenia w księgowości, ale w symfonii jest to w miarę proste. Trochę poćwiczyłem i jakoś sobie radzę, oby tylko już nic się nie zmieniało, bo zamiast pracować to będę siedział z nosem w papierach.

#3 Guest_Abel

Guest_Abel
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2017 - 17:10

Po 18 latach prowadzenia dzalalnosci rozwazam likwidące firmy dla 4zł odliczego watu moje koszty wzrosna ze ewzgledu na zatrudnienie firmy rachunkowej za ok 150 zl + vat . Dotychczzas wypelnienie vat 7 zajmowalo mi 1 godzinę . To jest po prostu urzędnicze glupota

#4 Guest_renata

Guest_renata
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2017 - 16:32

Miało być tak strasznie a wyszedł "mały deszcz". Uruchamiam program WAPRO , wykonuję kilka kliknięć i JPK przesłane. A moduł do JPK dostałam gratis do aktualnej wersji (bo i tak zawsze się aktualizauję).

#5 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2017 - 20:55

Tragedia, zamknąłem firmę i żyje z oszczędności. Nie ma sensu prowadzić dalej firmy. Tylko cię straszą na każdym kroku, za to że płacisz podatki. Jesteś patologicznym nierobem państwo ci pomoże na każdym kroku. Coś robisz nic nie chcesz od państwa to cię ukara podatkami i przepisami.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy