Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mikroprzedsiębiorcy z obowiązkiem przesyłania JPK_VAT od 1 stycznia 2018 r.


wróć do serwisu Księgowość 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

  Zaawansowany użytkownik

 • Administratorzy
 • 198319 postów

Napisano 14 styczeń 2017 - 15:18

Od początku 2017 r. kolejna tura przedsiębiorstw (małe i średnie) została objęta Jednolitym Plikiem Kontrolnym (JPK). Następne w kolejności będą mikrofirmy. Standardem staje się przesyłka przez internet danych o VAT (JPK_VAT). Jak wygląda ten standard, czyli jak tworzyć pliki JPK, które od 2018 r. będą obowiązkowe już dla wszystkich przedsiębiorców.

Powrót do artykułu: Mikroprzedsiębiorcy z obowiązkiem przesyłania JPK_VAT od 1 stycznia 2018 r.

#2 Guest_ireneusz

Guest_ireneusz
 • Goście

Napisano 14 styczeń 2017 - 15:18

Ja muszę to robić od stycznia tego roku. Szczerze mówiąc to miałem pewne obawy, zwłaszcza że nie mam doświadczenia w księgowości, ale w symfonii jest to w miarę proste. Trochę poćwiczyłem i jakoś sobie radzę, oby tylko już nic się nie zmieniało, bo zamiast pracować to będę siedział z nosem w papierach.

#3 Guest_Abel

Guest_Abel
 • Goście

Napisano 06 kwiecień 2017 - 17:10

Po 18 latach prowadzenia dzalalnosci rozwazam likwidące firmy dla 4zł odliczego watu moje koszty wzrosna ze ewzgledu na zatrudnienie firmy rachunkowej za ok 150 zl + vat . Dotychczzas wypelnienie vat 7 zajmowalo mi 1 godzinę . To jest po prostu urzędnicze glupota

#4 Guest_renata

Guest_renata
 • Goście

Napisano 18 kwiecień 2017 - 16:32

Miało być tak strasznie a wyszedł "mały deszcz". Uruchamiam program WAPRO , wykonuję kilka kliknięć i JPK przesłane. A moduł do JPK dostałam gratis do aktualnej wersji (bo i tak zawsze się aktualizauję).
 #5 Guest_Adam

Guest_Adam
 • Goście

Napisano 17 lipiec 2017 - 20:55

Tragedia, zamknąłem firmę i żyje z oszczędności. Nie ma sensu prowadzić dalej firmy. Tylko cię straszą na każdym kroku, za to że płacisz podatki. Jesteś patologicznym nierobem państwo ci pomoże na każdym kroku. Coś robisz nic nie chcesz od państwa to cię ukara podatkami i przepisami.

#6 Guest_Stefan

Guest_Stefan
 • Goście

Napisano 05 październik 2017 - 18:42

Zamykam moją firemkę, Jeśli mam udowadniać jakimś plikiem jpk że nie jestem złodziejem to jadę niemiec i otwieram budkę z hotdogami.

#7 Guest_jan

Guest_jan
 • Goście

Napisano 13 październik 2017 - 15:53

mam mały sklep (akcesoria elektryczne) zatrudniam 1-go pracownika,mam się pierdzielić z jakimś JPK zamykam firmę a pracownika muszę zwolnić,wyjeżdżam z tego kraju

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
 • Goście

Napisano 17 październik 2017 - 17:50

...i koniec przekrętów, nie zapomnij kupić bilet!#9 Guest_maja

Guest_maja
 • Goście

Napisano 31 październik 2017 - 14:59

znam mnóstwo ludzi którym będzie to stwarzać to nie lata problemów, mój program księgowy nie obsługuje jpk, , muszę kupić nowy, zmienić księgową , to co czytam na stronach ministerstwa to jakiś bełkot znany niektórym, do tej pory prowadziłam firmę aby zarabiać pieniądze a teraz mam być informatykiem, księgową, nic dobrego z tego nie wyniknie, będzie kar i kar cała masa za niezłożenie lub niedopatrzenie jakiegoś podpisu itp.#10 Guest_KOma

Guest_KOma
 • Goście

Napisano 11 listopad 2017 - 19:18

Samo przygotowanie JPK_VAT nie stanowi większego problemu. Oczywiście na początku nie wiadomo co jak gdzie ale potem to tylko rutyna. Jak wygląda JPK można sobie obejrzeć na darmowych arkuszach z pit.republika.pl/jpk.htm Ale z samą wysyłką będą problemy. Kto nie ma podpisu elektronicznego bo płatny parę stów, będzie starał się wysyłać z bezpłatnym profilem ePUAP. Ale to może okazać się drogą przez mękę. Ludzie już narzekają.

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych