Skocz do zawartości

PIT- 4R umowa zlecenie

pit 4R umowa zlecenie wypełnienie

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Belvedere

Guest_Belvedere
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2017 - 14:52

Proszę o pomoc w wypełnieniu PIT- 4R. To moja pierwsza tego typu deklaracja.

Mianowicie, zatrudniłam pracownika w oparciu o umowę zlecenie na okres od 27.06.2016- 13.07.2016.

Księgowa przygotowała rachunek do tej umowy:

1. Kwota brutto                                                                               246,00

2. Koszty uzyskania                                                                          43,66

3. Składki na ubezpieczenie społeczne                                            27,70

4. Dochód                                                                                       174,64

5. Podatek od poz. 4           18%                                                       31,50

6. Pobrana składka na ubezpieczenie zdrowotne     9%                   19,65

7. Odliczona składka na ubezpieczenie zdrowotne   7,75%              16,92

8. Zaliczka na podatek                                                                      15,00

9. Do wypłaty                                                                                  183,65

Tutaj moje pytanie.

1. Czy w deklaracji "zaliczkę na podatek - 15 zł" wpisuję do kolumny 9? Pod jakim miesiącem? 

2. Czy w kolumnie "Liczba podatników" mam uwzględnić tego pracownika, zarówno w czerwcu, jak i w lipcu?

#2 Mar-Tax

Mar-Tax

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 627 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 11 styczeń 2017 - 15:13

Tutaj moje pytanie.

1. Czy w deklaracji "zaliczkę na podatek - 15 zł" wpisuję do kolumny 9? Pod jakim miesiącem? 

2. Czy w kolumnie "Liczba podatników" mam uwzględnić tego pracownika, zarówno w czerwcu, jak i w lipcu?

PIT-4R:

1. Do części 9 w miesiącu, w którym nastąpiła wypłata wynagrodzenia.

2. Zatrudniony na umowę zlecenie to zleceniobiorca, a nie pracownik. Zleceniobiorców nie wykazuje się w ogóle w części 1 w wierszach "liczba podatników".

"Mar-Tax" Biuro Rachunkowe Jelenia Góra

http://martax.jgora.pl

https://www.facebook.com/biuro.martax

#3 Guest_Belvedere

Guest_Belvedere
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2017 - 15:31

Dziękuję za pomoc

#4 Guest_Kasia1975

Guest_Kasia1975
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2017 - 21:54

Zadaj pytanie w grupie na facebooku "KSIĘGOWOŚĆ MOJA PASJA"

bardzo mili i uczynni fachowcy.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pit 4R, umowa, zlecenie, wypełnienie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych