Skocz do zawartości

Zdjęcie

Świadczenie rodzicielskie, czyli kosiniakowe 2017

wróć do serwisu Kadry 39 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 29 marzec 2017 - 14:15

Witam serdecznie, a mam pytanie odnośnie kosiniakowego dla osoby niepełnosprawnej w ciąży, która jest na rencie socjalnej czy coś wiadomo na ten temat czy się taki zasiłek należy czy też nie

#22 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 marzec 2017 - 12:55

Witam serdecznie, a mam pytanie odnośnie kosiniakowego dla osoby niepełnosprawnej w ciąży, która jest na rencie socjalnej czy coś wiadomo na ten temat czy się taki zasiłek należy czy też nie

Nie należy się, bo pobiera rentę socjalną. Zasiłek jest dla osoby bezrobotnej lub dla studiującej i nie pracującej.

#23 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 31 marzec 2017 - 11:12

Witam, chcialam zapytac co w przypadku kiedy o ciazy dowiedzialam sie bedac w odwiedzinach u rodzinny w innym kraju, okres zaczal mi sie spozniac (uk), poczatkowo myslalam ze jest to spowodowane podróza, jednak zroblam test i wyszedl pozytywnie, czulam silne bóle brzucha wiec udalam sie z chlopakiem do lekaza okazalo sie ze jestem w 8 tygodniu ciazy, jednak polozna odradzila mi podroz w pierwszym trymestrze, w obawie o dzieciatko postanowilam zostac do czasu az lot do Polski bedzie bezpieczny, dodam ze nie pracuje, moje pytanie brzmi: czy nalezy mi sie w takiej sytuacji kosiniakowe? i czy konieczne jest potwierdzenie od tutejszego lekaza (uk)? czy jest ono w polsce brane pod uwage, bardzo prosze o odpowiedz, pozdrawiam ;)

#24 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2017 - 12:07

Witam, chcialam zapytac co w przypadku kiedy o ciazy dowiedzialam sie bedac w odwiedzinach u rodzinny w innym kraju, okres zaczal mi sie spozniac (uk), poczatkowo myslalam ze jest to spowodowane podróza, jednak zroblam test i wyszedl pozytywnie, czulam silne bóle brzucha wiec udalam sie z chlopakiem do lekaza okazalo sie ze jestem w 8 tygodniu ciazy, jednak polozna odradzila mi podroz w pierwszym trymestrze, w obawie o dzieciatko postanowilam zostac do czasu az lot do Polski bedzie bezpieczny, dodam ze nie pracuje, moje pytanie brzmi: czy nalezy mi sie w takiej sytuacji kosiniakowe? i czy konieczne jest potwierdzenie od tutejszego lekaza (uk)? czy jest ono w polsce brane pod uwage, bardzo prosze o odpowiedz, pozdrawiam wink.png

A po co opisujesz nam całą historię z zajściem w ciążę? Kosiniakowe przysługuje, jeśli jesteś osobą bezrobotną.Nie trzeba żadnych zaświadczeń od lekarza. Po urodzeniu dziecka zgłaszasz się do urzędu z aktem urodzenia i otrzymujesz pieniądze.

#25 Guest_Gosc

Guest_Gosc
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2017 - 15:46

Witam jestem studentka i pobieram rente socjalna ze wzgledu na niepelnosprawnosc. Czy przysluguje mi kosiniakowe?

#26 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2017 - 12:00

Witam jestem studentka i pobieram rente socjalna ze wzgledu na niepelnosprawnosc. Czy przysluguje mi kosiniakowe?

Nie.

#27 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2017 - 10:39

Witam, Co w sytuacji gdy pracuję na umowie o pracę na okres próbny 3 miesięcy, z tego co wiem umowa musi zostać przedłużona do dnia porodu jeżeli ciąża jest powyżej 3 miesiąca, ale czy po porodzie będzie mi się należało "kosiniakowe" czy urlop, zasiłek maciezynski?

#28 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2017 - 11:49

Witam, Co w sytuacji gdy pracuję na umowie o pracę na okres próbny 3 miesięcy, z tego co wiem umowa musi zostać przedłużona do dnia porodu jeżeli ciąża jest powyżej 3 miesiąca, ale czy po porodzie będzie mi się należało "kosiniakowe" czy urlop, zasiłek maciezynski?

Zasiłek macierzyński płatny przez ZUS

#29 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2017 - 10:09

Gdzie należy złożyć wniosek o świadczenie? czy jest jakiś wyciąg dokumentów, które należy złożyć żeby otrzymać świadczenie?

#30 Guest_Ewka

Guest_Ewka
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2017 - 12:58

Jeśli jestem rodziną zastępczą i w tym samym czasie urodziło mi się dziecko, to w związku z tym przysługuje mi 65 tygodni świadczenia rodzicielskiego (jestem rodziną zastępczą dla wnuka różnica między dziećmi wynosi 1 miesiąc).

#31 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 maj 2017 - 21:26

Co gdy ojciec dziecka pobiera Kindergeld czy matka niE się starać i kosianikowe

#32 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 maj 2017 - 21:26

Co gdy ojciec dziecka pobiera Kindergeld czy matka mozr się starać o kosianikowe

#33 Guest_magdalena

Guest_magdalena
  • Goście

Napisano 23 maj 2017 - 17:59

Witam. Mam pytanie, czyli jak będę siedzieć na urlopie macierzyńskim to nie należy mi się już kosiankowe ? W lipcu urodzę Małą, a jestem samotną matką, umowę o pracę mam ale na najniższą krajową. 1400 zł na rękę. Status studenta po obronie mam ważny do października, jakby nie patrzeć... Ale jak czytam te artykuły to wszędzie o tym zasiłku macierzyńskim, to mam nie siedzieć na urlopie. żeby dostać 1000 zł przez 12 miesięcy ???

#34 Guest_dorka

Guest_dorka
  • Goście

Napisano 23 maj 2017 - 20:41

Witam. Mam pytanie, czyli jak będę siedzieć na urlopie macierzyńskim to nie należy mi się już kosiankowe ? W lipcu urodzę Małą, a jestem samotną matką, umowę o pracę mam ale na najniższą krajową. 1400 zł na rękę. Status studenta po obronie mam ważny do października, jakby nie patrzeć... Ale jak czytam te artykuły to wszędzie o tym zasiłku macierzyńskim, to mam nie siedzieć na urlopie. żeby dostać 1000 zł przez 12 miesięcy ???

Status studenta tracisz w dniu obrony, a jak masz pracę, to masz macierzyński, aż tak dobrze żeby mieć dwa świadczenia z tego samego tytułu, to w tym kraju jeszcze nie ma.

#35 Guest_anna

Guest_anna
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2017 - 21:56

Może dziwne pytanie, ale nigdzie nie jest to okreslone w zadnych przepisach.. Czy zostala okreslona jakas data do kiedy beda wyplacali "kosiniakowe" ? do konca kadencji rzadu czy pozniej tez.. ? w koncu to ustawa i od tak sobie nie moga jej chyba znieść,..

#36 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13077 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 24 czerwiec 2017 - 23:05

Teraz ustawy zmienia się w ciągu jednej nocy:)
Kto to wie....rano wstajesz a ustawy nie ma .

#37 Guest_Angelika

Guest_Angelika
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2017 - 18:14

Witam, jestem osoba bezrobotna (nie zarejestrowana w UP) ojciec dziecka pracuje na umowe o prace na czas nie określony. Czy w tym wypadku nalezy mi sie Kosiniakowe?

#38 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2017 - 09:57

Witam, jestem osoba bezrobotna (nie zarejestrowana w UP) ojciec dziecka pracuje na umowe o prace na czas nie określony. Czy w tym wypadku nalezy mi sie Kosiniakowe?

Tak.

#39 Guest_Anka

Guest_Anka
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2017 - 12:44

Witam jestem osobą bezrobotną na kuroniówce do stycznia mój partner ma swoją działalność gospodarczą nie jesteśmy po ślubie. Czy przysługuje mi tzw.kosiniakowe ? termin porodu mam na luty 2018 czy potrzebny jest dochód partnera?

#40 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2017 - 10:07

Witam jestem osobą bezrobotną na kuroniówce do stycznia mój partner ma swoją działalność gospodarczą nie jesteśmy po ślubie. Czy przysługuje mi tzw.kosiniakowe ? termin porodu mam na luty 2018 czy potrzebny jest dochód partnera?

Przysługuje po urodzeniu dziecka i nie musisz podawać dochodu partnera.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych