Skocz do zawartości

Sprzedałem uszkodzony telefon na allegro. Co teraz?

allegro telefon zwrot uszkodzone kurier

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Jacek

Guest_Jacek
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2017 - 13:21

Witam, 

Sprzedałem na allegro uszkodzony telefon na allegro. Opis z ogłoszenia: 

,,Witam, Sprzedam iPhone'a 6 Plus 16GB w kolorze Space Grey. Niestety telefon wypadł mi podczas biegania przez co zbił się wyświetlacz. Nie reaguje na dotyk. Wszystkie przyciski działają poprawnie (TouchID również). Wykrywa kartę SIM i łapie zasięg. Z głośnikami też nie ma najmniejszego problemu. Więcej nie jestem w stanie niestety sprawdzić. Telefon został wyzerowany i wymazany z konta iCloud. Jest gotowy do aktywacji przez nowego właściciela. Sprzedaję sam telefon. Jestem jego drugim właścicielem (telefon kupiłem już bez pudełka). Sprzedaję jako uszkodzony więc nie przyjmuję zwrotów i negatywnego komentarza."

Telefon dotarł do nowego właściciela wczoraj wieczorem. Po nocy ładowania podobno telefon nie włącza się i nie reaguje (u mnie jeszcze działał). Nie wiem ,co zrobić w tej sytuacji? Czy zwrócić mu pieniądze? Czy należy mu się zwrot jeśli wystawiłem przedmiot w kategorii Uszkodzone? 

#2 Guest_Ulpian ;)

Guest_Ulpian ;)
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2017 - 13:55

wygląda na to że otrzymał przedmiot niezgodny z opisem. nie musiałyś zwracać pieniędzy gdyby nabywca chciał zwrócić z powodu uszkodzonego wyświetlacza. Pogorszenie stanu telefonu mogło nastąpić w czasie transportu, za nie nie odpowiada raczej nabywca. Trudno również założyć że człowiek kupił telefon uszkodzony by go jeszcze bardziej popsuć i zwrócić, choć teoretycznie jest to możliwe. Moim zdaniem powinieneś przyjąć zwrot.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: allegro, telefon, zwrot, uszkodzone, kurier

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy