Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie warunki należy spełnić aby otrzymać rentę z tytułu niezdolności do pracy?

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671194 postów

Napisano 04 styczeń 2017 - 20:11

Renta z tytułu niezdolności do pracy przysługuje osobom, które spełniają ściśle określone w prawie warunki. Osoby takie powinny przede wszystkim zostać uznane za całkowicie niezdolne do pracy. Nie jest to jednak jedyny wymóg.

Powrót do artykułu: Jakie warunki należy spełnić aby otrzymać rentę z tytułu niezdolności do pracy?

#2 Guest_Zuzanna

Guest_Zuzanna
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2017 - 20:11

Mam 52 lata pracuje 22 lata w jednej firmie a mimo to niemam umowy na czas nieokreslony. Teraz jestem na zwolnieniu chorobowym i konczy mi sie umowa .jak potocza sie moje losy ?czy zostane bez pracy bez srodkow do zycia.bo to przewlekla choroba..

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2017 - 10:47

Mam 52 lata pracuje 22 lata w jednej firmie a mimo to niemam umowy na czas nieokreslony. Teraz jestem na zwolnieniu chorobowym i konczy mi sie umowa .jak potocza sie moje losy ?czy zostane bez pracy bez srodkow do zycia.bo to przewlekla choroba..

Po wyczerpaniu zasiłku chorobowego możesz starać się o roczny zasiłek rehabilitacyjny, a po nim o rentę.

#4 Guest_Bunia

Guest_Bunia
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2017 - 21:28

Mam 56 lat i 6 mies. Jestem nadal zatrudniona w tej samej firmie od 2005 roku. Po 6 mies. chorobowego, jestem już 12-ty miesiąc na świadczeniu rehabilitacyjnym. Czy jeśli teraz mnie zwolnią, należy mi się odprawa i wynagrodzenie za urlop?

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2017 - 12:37

Mam 56 lat i 6 mies. Jestem nadal zatrudniona w tej samej firmie od 2005 roku. Po 6 mies. chorobowego, jestem już 12-ty miesiąc na świadczeniu rehabilitacyjnym. Czy jeśli teraz mnie zwolnią, należy mi się odprawa i wynagrodzenie za urlop?

Wynagrodzenie za urlop należy się, a odprawa, to zależy ilu pracowników zatrudnia zakład, jeśli poniżej 20, to nie.

#6 Guest_piotr

Guest_piotr
  • Goście

Napisano 19 marzec 2017 - 18:18

jestem po zasilku rechabilitacyjnym i co dalej moge zrobic

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 marzec 2017 - 13:04

jestem po zasilku rechabilitacyjnym i co dalej moge zrobic

Jeśli nie możesz pracować, możesz starać się o rentę chorobową.

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 marzec 2017 - 10:32

Jezeli mam 42 i w październiku ustaje mi zasilek rehabilitacyjny a lekarz orzecznik powiedziała mi ze nie bedzie rokowań to co należyi sie z zakładu pracy ( odprawa i urlop ) ile moge otrzymać renty ( jaki procent świadczenia ?) dziekuje za każda pomoc

#9 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 31 marzec 2017 - 21:15

Jestem po wypadku mam trudności z podnoszenie.reki prawej, tylko unosze do równości z ramienia. Czy przysługuje

#10 Kraktax

Kraktax

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1016 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 31 marzec 2017 - 21:44

Co czy przysługuje? Renta? To nas o to pytasz? Przecież od tego jest przede wszystkim lekarz prowadzący, a następnie lekarz orzecznik. Przede wszystkim zapytaj, co o tym myśli Twój lekarz.

Profesjonalne biuro rachunkowe w Krakowie - http://kraktax.pl

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2017 - 21:23

Widze ze inni otrzymują odp ja nie .. dziekuje pozdrawiam

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2017 - 10:23

Jezeli mam 42 i w październiku ustaje mi zasilek rehabilitacyjny a lekarz orzecznik powiedziała mi ze nie bedzie rokowań to co należyi sie z zakładu pracy ( odprawa i urlop ) ile moge otrzymać renty ( jaki procent świadczenia ?) dziekuje za każda pomoc

Z zakładu pracy ekwiwalent za urlop i odprawa rentowa. Ile otrzymasz renty to będzie zależało od tego w jakiej wysokości wpłacałeś składki do ZUS Nie obliczymy Ci tego, nie znając zarobków z całego okresu Twojej pracy.

#13 Kraktax

Kraktax

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1016 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 02 kwiecień 2017 - 14:58

Odprawa i urlop będzie Ci się należały gdy dojdzie do rozwiązania stosunku pracy. Ile możesz otrzymać renty? Zgadzam się z przedmówcą: wysokość zależy od Twojego wynagrodzenia z całego okresu zatrudnienia.

Profesjonalne biuro rachunkowe w Krakowie - http://kraktax.pl

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2017 - 06:42

Czy staż uprawniający do renty :5 lat - jeżeli niezdolność do pracy powstała w wieku powyżej 30 lat musi być z Polski, czy może być z UE?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych