Skocz do zawartości

L4, urlop wypoczynkowy i ciaza po macierzyńskim

Macierzyński L4 ciąża

wróć do serwisu Księgowość 14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Ela

Guest_Ela
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2016 - 10:23

Dzień dobry,
Jestem na urlopie macierzynskim, ktory konczy sie w przyszłym tygodniu. Niestety, jak sie okazalo mam powazny problem ortopedyczny i lekarz chce mi wpisać zwolnienie na miesiac. Mialam plan, zeby wykorzystac zalegly urlop wypoczynkowy, nnastepnie urlop z 2017 roku a potem myslalam o kolejnej ciazy. Czy w takiej sytuacji moge wykorzystac L4, później wszystkie urlopy wypoczynkowe i, o ile sie uda przejsc na zwolnienie z okazji ciazy? Czy musze wracac do pracy zeby na zwolnieniu ciazowym i macierzyńskim przysługiwaly mi swiadczenia?

Dziękuję za pomoc

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19287 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 13 grudzień 2016 - 10:41

".....na zwolnienie z okazji ciąży......"  Nie ma takiej jednostki chorobowej jak "okazja"

#3 Guest_Ela

Guest_Ela
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2016 - 10:49

Mogą poprzednia ciaza byla zagrozona, miałam pracować i nie pracowalam, do tego czulam sie fatalnie. Nie sadze zeby w kolejnej ciazy bylo inaczej, tak samo twierdzi moj lekarz, takie mam widac predyspozycje, szczegolnie z drugim malym dzieckiem w domu, ktore wciaz nie spi ww nocy i chorym kregoslupem. Mam nadzieję, ze wystaczajaco odpowiedzialam na niewypowiedziany zarzut, ze ciaza nie choroba i jak moge planowac okradac nasz biedny ZUS, kiedy to powinnam pracowac najlepiej do rozwiazania.
Dziekuje z gory za pomoc.

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19287 postów

Napisano 13 grudzień 2016 - 10:55

Nie mam zamiaru moralizować tylko "okazja" do zwolnienia lekarskiego mnie prawie rozbawiła.

ZUS-u nie okradniesz, ale nas podatników z pewnością.

A wracając do twojego pytania.....możesz po macierzyńskim przedstawić zwolnienie lekarskie, później ( o ile pracodawca się zgodzi) wykorzystać urlopy, zajść w ciążę i znowu iść na zwolnienie (przy okazji).

#5 Guest_Ela

Guest_Ela
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2016 - 11:11

Dziękuję za informację

#6 Guest_Ela

Guest_Ela
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2016 - 11:16

Chcialam dodac, ze sama również pracowałam i płaciła pasji od lat, tak samo moi rodzice, maz i rodzenstwo, dlatego mam pelne prawo skorzystac z takich możliwości kiedy jest ku temu koniecznosc. Uwazam, ze nieodpowiedzialne i glupie jest pracowanie w ciazy trudnej i zagrozonej, kiedy czlowiek czuje sie bardzo źle i nie jest dobrym i wydajnym pracownikiem. I nie, niee jeest to okradanie nikogo ani panstwa ani podatnikow

#7 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19287 postów

Napisano 13 grudzień 2016 - 11:28

Oczywiście, że masz pełne prawo skorzystać "z okazji"smile.png

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2017 - 22:05

Potrzebuje pomocy 2016 w lutym urodziłam córeczkę bylam.na rocznym.macierzynskim i teraz wykorzystuje urlop zalegly do 8 maja okazalo sie ze jestem.w.6 tyg ciąży lekarka chciała dać mi juz zwolnienie ale mówiłam.ze 8 wracam.do pracy wiec wtedy i tak jestem na urlopie wiec szkoda przerywać ale czy to prawda ze musze byc 3 miesiące minimum w pracy żeby miec naliczone 100 % chorobowego i potem.macierzynski bo jak nie to nalicza mi taki jaki miałam przedtem prisze o pomoc dziekuje 😃

#9 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13509 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 11 kwiecień 2017 - 22:27

to nieprawda, od pierwszego dnia choroby będziesz miała prawo do wynagrodzenia chorobowego w wysokości 100 % podstawy jego naliczenia 

jaki miałam przedtem - co tu masz na myśli, zmieniło ci się wynagrodzenie ?

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2017 - 14:13

Chodzi mi o to ze podobno trzeba byc w pracy minimum 3 miesiące bo jak nie to kolejny macierzyński bedzie platny tak jak pierwszy a teraz od stycznia byla podwyzka 2000 brutto 😃

#11 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19287 postów

Napisano 12 kwiecień 2017 - 14:27

Podwyżka jest ustawowa, ma być minimalna 2.000,- a to co słyszałaś o 3 m-cach przerwy dotyczy innej sytuacji

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2017 - 12:57

Dzieki 😃 a jeszcze jedno mam pytanie czy po macierzyńskim ma prawo zwolnic mnie mój pracodawca bo powiedzial.mi ze matka z dwójką malych dzieci mu jest nie potrzebna bo będzie chodzić często na zwolnienia super wogole podejscie czy nie jest tak ze jak matka wraca z macierzyńskiego jest jakiś czas pod ochrona ze nie ma prawa mnie zwolnic bo teraz nie ma prawa chociaż bardzo by chcial .... Co za Polska a chca żeby rodzily sie dzieci a jak traktują matki😞

#13 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19287 postów

Napisano 13 kwiecień 2017 - 13:08

Jeśli po powrocie napiszesz wniosek o zmniejszenie etatu chociażby o cząstkę, to przez rok jesteś chroniona.

Jeśli chcesz z nami tutaj być, zaloguj się.

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2017 - 16:58

Czyli wystarczy miec na 3/4 super dzięki 😃 ale będę próbować jak wszystko się ułoży iść na wychowawczy 😃 pozdrawiamy

#15 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19287 postów

Napisano 15 kwiecień 2017 - 10:28

Możesz 7/8 kasy niewiele mniej a ochrona jest.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Macierzyński, L4, ciąża

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych