Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie wynagrodzenie otrzyma pracownik za czas przestoju?

wróć do serwisu Kadry 40 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516508 postów

Napisano 12 grudzień 2016 - 13:51

Zasadniczo jest tak, że pracownik otrzymuje wynagrodzenie za pracę, którą już wykonał. Bywają jednak takie sytuacje, kiedy nawet pomimo niewykonywania pracy, wynagrodzenie będzie się należało. Taką sytuacją jest m.in. przestój.

Powrót do artykułu: Jakie wynagrodzenie otrzyma pracownik za czas przestoju?

#2 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2016 - 13:51

Dzień dobry, Pracodawca zamyka firmę na 2 tygodnie z powodu przestoju w produkcji. Jestem pracownikiem biura, przestój produkcji nie zależy w żadnym wypadku ode mnie. Czy pracodawca ma prawo wypłacić mi 80% wynagrodzenia (na umowie o pracę mam podane miesięczne wynagrodzenie zasadnicze) za czas przestoju firmy, który spowodowany jest nie z mojej winy? Czy nie powinnam w tym przypadku dostać 100% wynagrodzenia?

#3 Guest_Gozzi

Guest_Gozzi
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2018 - 10:25

Witam. A jeśli osoba została zatrudniona na umowe zlecenie IV- VI, a miejsce pracy w maju nie było jeszcze otwarte, to też się należy? Pozdrawian

#4 Guest_Konrad

Guest_Konrad
  • Goście

Napisano 16 marzec 2020 - 12:30

Dzien dobry A jak to wygląda teraz przy okazji korona-wirusa? Jestem Pracodawcą, prowadzę zakład optyczny - czyli powiedzmy szczerze przy pandemii to usługa nie pierwszej potrzeby i obroty spadły nam do zera. Czy mogę wysłać pracowników na postojowe, czy mam ich zwalaniać bo nie jestem w stanie im płacić niewiadomo jak długo przy takich obrotach.?

#5 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 16 marzec 2020 - 12:49

Dzien dobry A jak to wygląda teraz przy okazji korona-wirusa? Jestem Pracodawcą, prowadzę zakład optyczny - czyli powiedzmy szczerze przy pandemii to usługa nie pierwszej potrzeby i obroty spadły nam do zera. Czy mogę wysłać pracowników na postojowe, czy mam ich zwalaniać bo nie jestem w stanie im płacić niewiadomo jak długo przy takich obrotach.?

Postojowe jak najbardziej, ale za postojowe płaci się pracownikowi 100% wynagrodzenia zasadniczego

#6 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20408 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 16 marzec 2020 - 13:35

Zamykasz zakład i płacisz postojowe, albo likwidujesz działalność i wypowiadasz umowy

#7 Guest_Jurek

Guest_Jurek
  • Goście

Napisano 18 marzec 2020 - 08:29

ten postój nie jest zawiniony przez pracodawcę dlaczego ma płacić

#8 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 18 marzec 2020 - 08:42

Przez pracownika też nie jest zawiniony...

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 marzec 2020 - 11:35

Płacisz tak długo, aż  wystarczy Ci środków, a potem ogłaszasz upadłość i zwalniasz pracowników. Oczywiście wypłaty postojowego robisz z funduszu zakładowego, a nie swojego prywatnego.

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 marzec 2020 - 11:57

Bo to pracodawca czerpie zyski z działalności (powinien jeżeli jest normalny, w innym przypadku powinien zamknąć działalność i nie jęczeć po forach) i bierze na siebie ryzyko prowadzenia działalności.

#11 Guest_Zainteresowana

Guest_Zainteresowana
  • Goście

Napisano 21 marzec 2020 - 09:07

Czy jak jestem na postojowym to mogę iść na zwolnienie lekarskie czy to bez sensu? Pytanie od koleżanki

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 marzec 2020 - 13:16

Czy jak jestem na postojowym to mogę iść na zwolnienie lekarskie czy to bez sensu? Pytanie od koleżanki

Na zwolnienie idzie się wtedy, kiedy jest się chorym. Nie zadawaj tu dziwnych pytań, kombinatorko. Jeśli nie pracujesz, a jesteś chora, to po co Ci zwolnienie lekarskie?

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 marzec 2020 - 12:45

Pracodawco (prywaciarzu). Czerpiesz korzyści z ludzi przez ich pracę,i niejednokrotnie mocno zaniżone wynagrodzenie dla nich,więc bierz ryzyko i odpowiedzialność za wynagrodzenie dla swoich pracowników. Ludzie chcą kontynuować pracę, a Ty nie możesz stworzyć im frontu pracy to płać bo takie jest ich prawo.

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 marzec 2020 - 12:56

Pracodawco (prywaciarzu). Czerpiesz korzyści z ludzi przez ich pracę,i niejednokrotnie mocno zaniżone wynagrodzenie dla nich,więc bierz ryzyko i odpowiedzialność za wynagrodzenie dla swoich pracowników. Ludzie chcą kontynuować pracę, a Ty nie możesz stworzyć im frontu pracy to płać bo takie jest ich prawo.

Z czego ma płacić, jeśli nie produkuje lub nie obsługuje klientów? Możesz odpowiedzieć?Każdemu kiedyś skończą się środki na wypłatę wynagrodzeń.

#15 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20408 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 22 marzec 2020 - 14:57

Z czego ma płacić, jeśli nie produkuje lub nie obsługuje klientów? Możesz odpowiedzieć?Każdemu kiedyś skończą się środki na wypłatę wynagrodzeń.

To jest wkalkulowane w ryzyko prowadzenia działalności.

#16 Guest_niestety, zakładasz firmę? zatrudniasz pracowników? Jak Ci rośnie górka pieniędzy to nie pytasz pracowanika czy mu dołożyć bo Tobie zostało w tym miesiącu, więc teraz jak Tobie zabraknie, pracownoik nie będzie pytał czy

Guest_niestety, zakładasz firmę? zatrudniasz pracowników? Jak Ci rośnie górka pieniędzy to nie pytasz pracowanika czy mu dołożyć bo Tobie zostało w tym miesiącu, więc teraz jak Tobie zabraknie, pracownoik nie będzie pytał czy
  • Goście

Napisano 23 marzec 2020 - 12:39

niestety, zakładasz firmę? zatrudniasz pracowników? Jak Ci rośnie górka pieniędzy to nie pytasz pracowanika czy mu dołożyć bo Tobie zostało w tym miesiącu, więc teraz jak Tobie zabraknie, pracownik nie będzie pytał skąd masz wziąć!!

#17 Guest_Geniusz

Guest_Geniusz
  • Goście

Napisano 23 marzec 2020 - 18:22

niestety, zakładasz firmę? zatrudniasz pracowników? Jak Ci rośnie górka pieniędzy to nie pytasz pracowanika czy mu dołożyć bo Tobie zostało w tym miesiącu, więc teraz jak Tobie zabraknie, pracownik nie będzie pytał skąd masz wziąć!!

Dobrze powiedziane. Najlepiej to nachlapać się kosztem tanio zatrudnionego pracownika, wozić drogim autem, żyć na wysokim poziomie. A Jak już biznes lekko spowalnia to kombinowanie jak ciąć koszty i przestać płacić pracownikowi, bo firma nie zarabia, ale na konto bankowe wypchane. Zyski kilku a nawet kilkunastokrotnie wyższe od wynagrodzeń. Teraz drogi pracodawco egzamin dla Ciebie - jak bardzo szanujesz ludzi, którzy na Ciebie (Twoje dobre życie) za***rdalają!!!

#18 szlemka

szlemka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1669 postów

Napisano 23 marzec 2020 - 20:08

Dobrze powiedziane. Najlepiej to nachlapać się kosztem tanio zatrudnionego pracownika, wozić drogim autem, żyć na wysokim poziomie. A Jak już biznes lekko spowalnia to kombinowanie jak ciąć koszty i przestać płacić pracownikowi, bo firma nie zarabia, ale na konto bankowe wypchane. Zyski kilku a nawet kilkunastokrotnie wyższe od wynagrodzeń. Teraz drogi pracodawco egzamin dla Ciebie - jak bardzo szanujesz ludzi, którzy na Ciebie (Twoje dobre życie) za***rdalają!!!

A tobie kto zabrania założyć własną firmę? Dlaczego zapierdalasz u kogoś? Zakładaj firmę i działaj. 

#19 Guest_anita

Guest_anita
  • Goście

Napisano 24 marzec 2020 - 09:39

Nie wierzę w to co czytam.Pewnie każdy pracodawca zdaniem pracownika całe życie zbierał do skarpety zeby utrzymac pracownika ,który nie pracuje.No super!!Mega pomysły.Ciekawa jestem jak mniejsi pracodawcy popadają a zostaną same molochy to gdzie nieroby bedą pracować? Skończy sie 500plus itp.Całą sielankę szlag trafi i dopiero lenie cuchnące ruszą d..... i to za mniej niż najniższa krajowa.Pamiętajcie nieroby kij ma dwa końce

#20 Guest_pracownik

Guest_pracownik
  • Goście

Napisano 24 marzec 2020 - 11:39

Nie wierzę, Anita, business woman ? a język jak z rynsztoka. Pamiętaj, kij ma 2 końce.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych