Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy olej syntetyczny można stosować w starszych silnikach?

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moto

Admin Moto

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 48794 postów

Napisano 12 grudzień 2016 - 01:39

Nie każdy silnik można zalać najnowszym olejem syntetycznym. W starszych silnikach stosuje się gęstsze oleje, są to oleje mineralne lub półsyntetyczne z tak dobranymi estrami, żeby uszczelniały wycieki i nie powodowały wypłukiwania osadów.

Powrót do artykułu: Czy olej syntetyczny można stosować w starszych silnikach?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2016 - 01:39

???

#3 bakarat

bakarat

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 435 postów

Napisano 31 grudzień 2016 - 22:10

Warto sobie zerknąć tutaj http://www.samnapraw...-silnikowe.html . Znajduje się tam naprawdę ciekawy artykuł na temat wyboru oleju silnikowego. Nie jest to wcale takie proste jakby się mogło wydawać.

#4 Guest_Gabryś

Guest_Gabryś
  • Goście

Napisano 08 maj 2017 - 14:39

Jeśli chodzi o starsze silnik, to warto sobie poszukać oleju, który po prostu jest skierowany do takich silników, w sensie tych, co już najlepsze lata mają za sobą. Polecam choćby sprawdzić co ma revline, specjalizują się nie tylko w olejach do ciężkiego sprzętu, ciągników i tirów, ale mają też fajny wybór jesli chodzi o starszy sprzet. Do tego polski producent

#5 Guest_maxoo

Guest_maxoo
  • Goście

Napisano 18 maj 2017 - 20:15

Do leciwych silników jak najbardziej oleje revline się sprawdzą, wiele osób je poleca i nie bez przyczyny. Sam kiedyś miałem i nigdy na nich nie narzekałem.

#6 Guest_kogiels

Guest_kogiels
  • Goście

Napisano 12 październik 2017 - 11:30

Venol jest genialnym olejem – 10 miesięcy na nim jeżdżę. Czemu zmieniłem? Miałem ciągłe problemy z autem, również z odpalaniem zimą. I jak w styczniu ten olej zmieniłem, to problemy się skończyły, a przecież zima najcieplejsza nie była. Ogólnie zmieniła się moc silnika, a nawet jego dźwięk. Zaskakujący efekt jak na zmianę samego oleju.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy