Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy olej syntetyczny można stosować w starszych silnikach?

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moto

Admin Moto

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 49084 postów

Napisano 12 grudzień 2016 - 01:39

Nie każdy silnik można zalać najnowszym olejem syntetycznym. W starszych silnikach stosuje się gęstsze oleje, są to oleje mineralne lub półsyntetyczne z tak dobranymi estrami, żeby uszczelniały wycieki i nie powodowały wypłukiwania osadów.

Powrót do artykułu: Czy olej syntetyczny można stosować w starszych silnikach?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2016 - 01:39

???

#3 bakarat

bakarat

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 556 postów

Napisano 31 grudzień 2016 - 22:10

Warto sobie zerknąć tutaj http://www.samnapraw...-silnikowe.html . Znajduje się tam naprawdę ciekawy artykuł na temat wyboru oleju silnikowego. Nie jest to wcale takie proste jakby się mogło wydawać.

#4 Guest_Gabryś

Guest_Gabryś
  • Goście

Napisano 08 maj 2017 - 14:39

Jeśli chodzi o starsze silnik, to warto sobie poszukać oleju, który po prostu jest skierowany do takich silników, w sensie tych, co już najlepsze lata mają za sobą. Polecam choćby sprawdzić co ma revline, specjalizują się nie tylko w olejach do ciężkiego sprzętu, ciągników i tirów, ale mają też fajny wybór jesli chodzi o starszy sprzet. Do tego polski producent

#5 Guest_maxoo

Guest_maxoo
  • Goście

Napisano 18 maj 2017 - 20:15

Do leciwych silników jak najbardziej oleje revline się sprawdzą, wiele osób je poleca i nie bez przyczyny. Sam kiedyś miałem i nigdy na nich nie narzekałem.

#6 Guest_kogiels

Guest_kogiels
  • Goście

Napisano 12 październik 2017 - 11:30

Venol jest genialnym olejem – 10 miesięcy na nim jeżdżę. Czemu zmieniłem? Miałem ciągłe problemy z autem, również z odpalaniem zimą. I jak w styczniu ten olej zmieniłem, to problemy się skończyły, a przecież zima najcieplejsza nie była. Ogólnie zmieniła się moc silnika, a nawet jego dźwięk. Zaskakujący efekt jak na zmianę samego oleju.

#7 Guest_gobuul

Guest_gobuul
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2018 - 20:37

Ale to można bardzo łatwo zweryfikować, na stronie shella jest taka aplikacja jak Shell Lube Match, można na niej dobrac olej silnikowy. Aplikacja w wynikach podaje różne warianty, będzie więc wiadomo czy mozna syntetyk do benzyniaka.

#8 Guest_automativ

Guest_automativ
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2018 - 13:35

Takie rzeczy zawsze wcześniej ustalam żeby nie było niespodzianek, dobrym narzędziem do tego celu jest aplikacja shell lubematch dostępna na stronie shella. Parokrotnie jej używałem, przydaje się.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych