Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pozew o zapłatę w postępowaniu upominawczym - wzór

wróć do serwisu Moja Firma 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102444 postów

Napisano 07 grudzień 2016 - 12:44

Jeżeli przedsiębiorca zamierza dochodzić od swojego dłużnika zaległych płatności, np. za dostarczony towar, prócz złożenia do Sądu pozwu o zapłatę w zwykłym trybie, może również skorzystać z szybszego sposobu jakim jest złożenie pozwu wraz z wnioskiem o wydanie nakazu zapłaty w odpowiednim trybie. Jak formułować petitum pozwu oraz wszelkie niezbędne informacje, o których należy pamiętać przy sporządzaniu pozwu?

Powrót do artykułu: Pozew o zapłatę w postępowaniu upominawczym - wzór

#2 Guest_xxx

Guest_xxx
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2016 - 12:44

Moim zdaniem, w kwestii postępowania uproszczonego, które zostało powyżej opisane, znajduje się błąd, gdyż wartość przedmiotu sporu w trybie tego postępowania, nie może przekraczać 10.000 zł, jest to istotna rozbieżność.

#3 Guest_Damian

Guest_Damian
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2016 - 13:58

Ja tam wszystkie swoje pozwy o niezapłacone faktury oddaje Panu Cejrowskiemu, a uwierzcie mi jest ich sporo. Nie martwię się, czy dobry pozew składam i kiedy mam z nim lecieć do sądu. Dzięki Cejrowskiemu udaje mi się odzyskać większość należności. Nie ekspresowo, ale udaje się.

#4 Guest_Ardi

Guest_Ardi
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2016 - 09:02

Mnie w Tczewie jeden kolo nie zapłacił sporej faktury za wykonane zlecenie i w końcu się zdenerwowałem i skierowałem sprawę do sądu. Wynająłem prawnika Pana Cejrowskiego i pomógł mi szybko wnieść sprawę do sądu. Sprawę wygrałem, ale to jeszcze nie oznaczało zapłaty przez dłużnika. Trzeba było nadać wyrokowi status wykonalności, bo jeśli dłużnik jest nie wypłacalny to nie zapłaci, a tak można sprawę oddać do komornika. Tu podziękowania za pomoc Panu Cejrowskiemu, bo gdyby nie on to mimo przy wygranej sprawie pewnie nie doczekałbym się na pieniądze.

#5 Guest_Marcn

Guest_Marcn
  • Goście

Napisano 13 luty 2017 - 13:44

Ja pamiętam jak miałem problemy z kontrahentami. Wynająłem adwokata Cejrowskiego, z kancelarii tczewskiej,który bardzo mi pomógł odzyskać moje pieniądze. Jestem mu bardzo wdzięczny... Pomógł załatwić to sądownie i potem wypłacalność. Dzięki temu byli kontrahenci wypłacili mi zaległe pieniądze...

#6 Guest_adwokat

Guest_adwokat
  • Goście

Napisano 11 październik 2018 - 12:37

Jak chcesz złożyć pozew o zapłatę online to radzę zapoznać się z platformą www.sadinternetowy.pl . Wypełniasz jak umiesz kolejne kroki pozwu, załączasz dowody. Adwokat lub radca prawny sprawdza go i kieruje do e-sądu. Opłata sądowa to 1,25%. To dużo mniej niż normalne 5%. W przypadku sprzeciwu prawnik dalej prowadzi sprawę razem z tobą. Wyrok kierowany jest do sprawdzonych komorników. Jak dłużnik nie zapłaci trafia na internetową giełdę wierzytelności

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych