Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Sufit podwieszany czy napinany?

sufit podwieszany remont napinany

76 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_Koniuszy

Guest_Koniuszy
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2017 - 14:00

Sufity napinane też można wykonać samodzielnie. Kwestia pewnej sprawności i doświadczenia. Jest to trudniejsze od podwieszanych sufitów, ale z drugiej strony widziałem ludzi, którzy nawet przy montażu płyt k-g kapitulowali, bo przycięcie płyt już ich przerastało. 

#42 Guest_Guthrie

Guest_Guthrie
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2017 - 15:50

Tadeusz, jasne - ale nie powiesz mi, że nie ma różnicy między niemieckim Renolitem a chińskim Pongsem. No niestety jest i tego się nie zmieni. Z drugiej strony pongsy pozwalają na zastosowanie szerszych powłok itd. Coś za coś. A różnice w jakości widzi się po roku czy dwóch, jak zaczyna się blaknięcie. Dobre powłoki tak się nie zachowują.

#43 Wacław75

Wacław75

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 12 wrzesień 2017 - 11:44

Dobre powłoki wytrzymają nawet piętnaście lat. Ostatnio na własne oczy widziałem taką, która miała jedenaście lat i wyglądała jak nowa, serio. Być może to przez ciemny matowy kolor. W każdym razie właściciel sam był zaskoczony i mówi, że jakby miał teraz zmieniać to chyba tylko ze znudzenia, bo nijak nic się złego z tym sufitem nie dzieje.

#44 Guest_szczerbinek

Guest_szczerbinek
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2017 - 14:01

Wystarczy odpiąć powłokę i wpiąć nową na te same profile montażowe. Nie wiem czy stara powłoka będzie mogła być wykorzystana znowu, ale na pewno nową można zamontować na starych profilach, bo te sufity napinane nie są wkręcane, tylko zakładane. 

#45 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1235 postów

Napisano 25 wrzesień 2017 - 14:10

U mnie jest sufit podwieszany z oświetleniem ledowym.

Always look on the bright side of life!

#46 Guest_zcss

Guest_zcss
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2017 - 12:41

Osobiście mam dość dobre wspomnienia z kontaktu z panem Wojciechem z Wkwadrat. Sufit mi robił do mojego salonu fryzjerskiego. Dobre doradztwo, szybka realizacja no i sufit wisi cały czas bez jakiś awarii, nic się nie zapada, nie ma jakiś odprysków, pleśń się nie zbiera, ogólnie z samego materiału też jestem zadowolony.

#47 Guest_HieronimRzepa

Guest_HieronimRzepa
  • Goście

Napisano 26 październik 2017 - 15:12

Ile na oko kosztuje sufit napinany do pokoju w mieszkaniu? Powierzchnia 26m2, raczej bez żadnych dodatkowych bajerów. Matowa powłoka w kremowym kolorze. Będzie sporo drożej, niż za płyty?

#48 Sektor

Sektor

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 30 październik 2017 - 09:22

Myślę, że porównywalnie. Sporo też zależy od tego, czy masz cztery narożniki w pokoju czy bardziej skomplikowane. Każdy dodatkowy narożnik, uskok czy łuk jest drożej liczony.

#49 m88

m88

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów
  • LokalizacjaKonin

Napisano 31 październik 2017 - 13:27

Też się zastanawiałem co wybrać i jednak zdecydowałem się na sufit podwieszany. Da się go wykonać samodzielnie, jeśli ma się trochę zacięcia do budowlanki oraz dobry poradnik, np. taki: https://denbraven.pl...dwieszany-sufit

#50 Guest_Janeusz

Guest_Janeusz
  • Goście

Napisano 16 listopad 2017 - 16:23

tak, ale o wiele wolniej. I niestety bałaganu jest przy tym mnóstwo. Jeśli robisz przy okazji dużego remontu to żadna różnica. Ale  jeśli masz sufit do wymiany tylko, to podwieszany zmieni Ci pokój w przysypany pyłem, a po napinanym nie będzie śladu. Poza tym zostaje estetyka - dobrze zrobiony napinany wygląda rewelacyjnie.

#51 koperta7

koperta7

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 27 listopad 2017 - 10:06

a gdyby to by sufit napinany??   tu są takie http://allesufit.pl/galeria.html  Wyglądają ciekawie..CIekawe jak cenowo się to kształtuje..

#52 enzymata

enzymata

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 549 postów

Napisano 28 listopad 2017 - 14:57

Ja wolę podwieszany z oświetleniem punktowym. Bardziej praktyczny.

#53 Guest_Sowizdrzał

Guest_Sowizdrzał
  • Goście

Napisano 30 listopad 2017 - 15:20

tak, ale o wiele wolniej. I niestety bałaganu jest przy tym mnóstwo. Jeśli robisz przy okazji dużego remontu to żadna różnica. Ale  jeśli masz sufit do wymiany tylko, to podwieszany zmieni Ci pokój w przysypany pyłem, a po napinanym nie będzie śladu. Poza tym zostaje estetyka - dobrze zrobiony napinany wygląda rewelacyjnie.

A to też zależy jaki - jak czasem widzę świecące się jak choinka albo - co gorsza - lateks, to aż mnie coś bierze. Ale taki stonowany, matowy sufit naprawdę wygląda świetnie. Widziałem nawet opcję z ciemnoniebieskim. Początkowo się popukałem w głowę, ale im dłużej stałem w tym pomieszczeniu, tym bardziej mi to pasowało.

#54 Wolfgang

Wolfgang

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 30 listopad 2017 - 16:27

Tak, sufit podwieszany zdecydowanie bezkonkurencyjny

#55 Guest_Atos

Guest_Atos
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2017 - 13:49

Jak wyglądają takie plafony? To coś w rodzaju takich kafelków na suficie z podświetleniem?

#56 Guest_Referent

Guest_Referent
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2017 - 12:58

Sprawdź sobie na blogu dpsceilings. Jest tam dużo informacji  o plafonach DPS Na przykład wpis "sposoby na oświetlenie pokoju" i do tego masz zdjęcie, jak to wygląda. Nie skojarzyłbym tego z kafelkami, ale może coś w tym jest.

#57 Guest_fits

Guest_fits
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2018 - 11:46

Bardziej jak kafelki wyglądają kasetony, ewentualnie kostki LAKO. Moim zdaniem to nie wygląda za dobrze, ale sprawdza się dla firm czy innych takich miejsc, gdzie zgodnie z przepisami musi być łatwy dostęp do wszystkich instalacji itp. Niektóre z tych "płytek" można zdemontować i da się spokojnie pracować.

#58 Race

Race

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 15 styczeń 2018 - 11:54

.

#59 Guest_Hellbender

Guest_Hellbender
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2018 - 12:01

Mnie też się bardziej podobają plafony niż LAKO, to drugie wygląda jak kasetony, a to pierwsze to takie stylowe oświetlenie, naprawdę daje radę. Przy następnym remoncie na pewno zrobię sobie takie w dużym pokoju.

#60 Guest_iamnr4

Guest_iamnr4
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2018 - 11:30

Mógłby ktoś poratować jakąś firmą która na śląsku zrobi plafony? Plus powiedzcie mi czy można sobie wyznaczyć inny kształt plafonu czy to zawsze musi być kwadrat/prostokąt?

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: sufit, podwieszany, remont, napinany

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy