Skocz do zawartości

Zdjęcie

Otwarcie Firmy /Dotacja/

wróć do serwisu Moja Firma 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tycoous

Tycoous

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 02 grudzień 2016 - 22:18

Witam jestem dosyć młodą osobą mianowicie mam 23 lata planuje otwarcie działalności .Potrzebuje pozyskać środki na zakup maszyn . Moja sytuacja finansowa jest taka że odziedziczyłem budynek z maszynami które kilka lat stały dlatego potrzebuje unowocześnić park maszynowy i wpompować trochę gotówki .Firma mieściła by się na terenie wiejskim  . Zdolności kredytową mam sporą ponieważ posiadam 2 nieruchomości  w których mam 100 % udziały i 3 działki w okolicach Wisły /Milówki / których napewno nie chce się pozbyć . Jakie mam szanse na dotacje unijne albo na pożyczkę zwrotną z ich strony .

#2 Patka79

Patka79

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 430 postów

Napisano 06 grudzień 2016 - 15:55

Jeśli zamierasz pozyskać dotację z programu takiego jak dotacje na innowacje http://dotacjenainno...iwanie-dotacji/, to musisz przede wszystkim zadać sobie pytanie, czy projekt, który chciałbyś wdrożyć w nowej firmie wpisuje się w definicję innowacji, to znaczy, czy stanowi nowość na rynku. Będziesz musiał także wykazać, że wprowadzenie danego produktu czy usługi na rynek będzie opłacalne. Jeśli nie jesteś pewny, możesz skonsultować swój projekt z profesjonalnym i doświadczonym doradcą.

#3 Sprawka

Sprawka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 115 postów

Napisano 07 grudzień 2016 - 09:25

Witam jestem dosyć młodą osobą mianowicie mam 23 lata planuje otwarcie działalności .Potrzebuje pozyskać środki na zakup maszyn . Moja sytuacja finansowa jest taka że odziedziczyłem budynek z maszynami które kilka lat stały dlatego potrzebuje unowocześnić park maszynowy i wpompować trochę gotówki .Firma mieściła by się na terenie wiejskim  . Zdolności kredytową mam sporą ponieważ posiadam 2 nieruchomości  w których mam 100 % udziały i 3 działki w okolicach Wisły /Milówki / których napewno nie chce się pozbyć . Jakie mam szanse na dotacje unijne albo na pożyczkę zwrotną z ich strony .

U nas w polsce, jak nie masz znajomosci, dostaniesz marne grosze. Ciężko o dobra dotację. Znajomy zakłądał firmę, to ledwo na dobry komputer mu wystarczyło - smieszne pieniądze.

#4 robert0

robert0

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 13 grudzień 2016 - 11:11

Jeżeli chodzi o kredyt na start działalności, to na rynku finansowym jest dużo różnych ofert i jest w czym przebierać. Najlepiej skorzystać z usług firm które współpracują z wieloma instytucjami jednocześnie i wypełniając jeden formularz dostajemy mnóstwo ofert do rozważenia. Warto poświecić na to trochę czasu bo oferty bywają różne, z tego co wiem są też specjalne oferty pożyczki dla rolników..

#5 AGM_Konsulting

AGM_Konsulting

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 26 kwiecień 2018 - 09:06

Istnieją dotacje unijne, które pozwalają na doposażenie firmy. Wszystko zależy od tego, z jakiego województwa jesteś i co szczegółowo chciałabyś zrobić. Skontaktuj się z nami - pomożemy dobrać Ci odpowiedni konkurs.

#6 mgzeta

mgzeta

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 222 postów

Napisano 28 grudzień 2018 - 08:58

No ok. A czy pieniadze z dotacji można przeznaczyć na pokrycie opłat za wynajem powierzchni biurowej? Na https://biura.online jest kilka biur do wynajęcia w pasującej mi lokalizacji. Ale koszt jest spory, czy dotacja może je pokryć? 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych