Skocz do zawartości

Wypożyczalnia samochodów - na co zwracać uwagę?

wróć do serwisu Księgowość 21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Janek_Z

Guest_Janek_Z
  • Goście

Napisano 30 listopad 2016 - 21:48

Na co należy zwrócić uwagę przy wynajmowaniu samochodu? Jakieś wypożyczalnie jesteście w stanie mi polecić z tych dużych? Ważne, żeby miała ona zasięg ogólnopolski.

#2 Kasik86

Kasik86

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 217 postów

Napisano 06 grudzień 2016 - 13:53

hmmm a może wypożyczalnia aut warszawa? Najważniejsze pytanie to jaki samochód chcesz wypożyczyć? Sprawdź gdzie taki znajdziesz, jakie są warunki wynajmu, co się bardziej opłaca - krótki czy długi wynajem, jakie są warunki ubezpieczenia, co w wypadku ewentualne szkody, awarii. Wszystko to ma znaczenie, no i cena :) 

#3 maniakierowania

maniakierowania

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 15 grudzień 2016 - 11:32

Z nieczystych zagrań to np. ukryte koszty np obciążenie kosztami umycia samochodu po zwrocie

#4 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 743 postów

Napisano 15 grudzień 2016 - 20:41

Warto dokładnie czytać umowy, żeby potem nie było problemów.

Always look on the bright side of life!

#5 autokult

autokult

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 15 grudzień 2016 - 21:57

hmmm a może wypożyczalnia aut warszawa? Najważniejsze pytanie to jaki samochód chcesz wypożyczyć? Sprawdź gdzie taki znajdziesz, jakie są warunki wynajmu, co się bardziej opłaca - krótki czy długi wynajem, jakie są warunki ubezpieczenia, co w wypadku ewentualne szkody, awarii. Wszystko to ma znaczenie, no i cena smile.png

Czy są limity, udział własny, kaucja

#6 Guest_Falkowski

Guest_Falkowski
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2016 - 22:37

Limity są w większości wypożyczalni, to naturalne, w końcu autko się tez zużywa. Warto kierować się marką i uznaniem, bo od tego zależy czy Ci taka wypożyczalnia nogi nie podłoży potem przy zwrocie. My właśnie dlatego wybraliśmy pewną markę - Panek SA - są w wielu miastach w Polsce.

#7 lucyna35

lucyna35

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 01 luty 2017 - 11:03

Trzeba zwrócić uwagę na wszystkie opłaty, które powinny być zawarte w cenniku - załączniku do umowy najmu. Ważne są też takie kwestie jak dobowy limit kilometrów, czy możemy autem wyjechać za granicę, obowiązek oddania samochodu z pełnym bakiem paliwa. Na stronie tej wypożyczalni https://car-rental.p...ynajem-aut-faq/ można znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące wynajmu, warto przejrzeć.

#8 forted

forted

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 225 postów

Napisano 12 kwiecień 2017 - 12:57

Wydaje mi się, że uważne czytanie umowy to klucz do tego, aby nie zostać zrobionym w bambuko. A jeśli mamy jakieś wątpliwości, to pytajmy, pytajmy i jeszcze raz pytajmy. O limit dobowy kilometrów, o to czy cena wynajmu obejmuje również ubezpieczenie, o to czy trzeba zwrócić samochód z zatankowanym bakiem itd. Ja mogę polecić BestRent – wypożyczalnia z okolic Warszawy, solidna i rzetelna. Przy okazji chciałem się Was zapytać, co sądzicie o ubezpieczeniu minicasco? Warto w nie zainwestować zamiast w ac? Ja czytałem o minicasco na tym portalu  - http://o-ubezpieczeniach.eu/, ale chciałem się też Was poradzić.

#9 Guest_Danek_147

Guest_Danek_147
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2017 - 12:33

Czytanie nie boli, warto zawsze sprawdzać umowy, zwłaszcza jeżeli decydujemy się na skorzystanie z mało znanej wypożyczalni. W moim przypadku nie ma tego problemu, bo korzystam z Panek - już wiele lat pożyczam u nich samochody i nie ma tam problemu z umowami, więc ufam, ale jeżeli coś jest nowe, lepiej to obwąchać z każdej strony. 

#10 AniMaxx

AniMaxx

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 11 wrzesień 2017 - 11:40

jak wygląda kwestia ubezpieczenia w przypadku wypadku, czy nie żadnych ukrytych kosztów, w jakim stanie jest auto.

#11 Guest_Michal 300

Guest_Michal 300
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2017 - 09:58

Jest normalnie, tj jak ktoś Ci rozwali samochód to kompletnie nie masz się czym przejmować. A jeżeli zrobisz to z własnej winy, to ponosisz koszty. Normalna sprawa, jak przy własnym samochodzie. Zwykle też dostajesz od razu drugie auto jeżeli stanie się coś na drodze z nie Twojej winy.

#12 Guest_Katarzyna

Guest_Katarzyna
  • Goście

Napisano 13 październik 2017 - 12:59

Korzystam z wypożyczalni BZIUK z Warszawy od dłuższego czasu, proponuję wynajem przez nich.

#13 Guest_Dariusz Zet

Guest_Dariusz Zet
  • Goście

Napisano 02 listopad 2017 - 14:31

W Panek brałem samochód wiele razy. Dobra sprawa dla wszystkich, którym zależy w pierwszej kolejności na odpowiedniej jakości usługi, a w drugiej na koniecznie najniższej cenie, choć moim prywatnym zdaniem również cenowo są bardzo konkurencyjni. 

#14 mtzd

mtzd

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 466 postów

Napisano 21 marzec 2018 - 12:48

Polecam zwracać tutaj uwagę na kilka rzeczy:

na to czy auto jest ubezpieczone. Czasami wypożyczalnie wypożyczaja samochody nieubezpieczone w bardzo niskich cenach ale naprawdę nie warto jest na tym oszczędzać ponieważ mozna się przejechać.

stan samochodu

opinie o wypożyczalni

porównajcie sobie ceny dużych sieci, ale również i mniejszych wypożyczalni bo może się okazac,że te drugie maja korzystniejsze warunki wynajmu autek

Jeśli ktoś szukałby wypożyczalni w Krakowie to polecam ich: http://krakow-rentacar.pl/- fajne auta i dobre promocje

#15 fantom21

fantom21

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 22 marzec 2018 - 09:41

Ralph Lauren sklep www jest miejscem, w którym z powodzeniem znaleźć można odzież dla każdego. Są to ubrania najwyższej jakości, znane i doceniane na całym świecie. http://elegan.pl/pl/c/Ralph-Lauren/32

#16 Guest_malwinka

Guest_malwinka
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2018 - 14:46

Zwracam najbardziej uwagę na jakość, a najlepsza jest w Panek. Do tego masz możliwość zamówienia auta w wybrane przez siebie miejsce i odstawieniu w dowolnym na terenie Polski. 

#17 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 698 postów

Napisano 26 kwiecień 2018 - 07:01

Wypożyczalni samochodów nie brakuje w Polsce, wiele z nich działa też na terenie całego kraju, więc są to firmy raczej duże i z doświadczeniem. Trzeba tylko poszukać

#18 buenio096

buenio096

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 26 kwiecień 2018 - 10:23

Nie uwierzycie, ostatnio dowiedziałam się o wypożyczaniu samochodów na minuty. Czyż to nie cudowne?  To aplikacja którą bardzo łatwo ściągnąć, samochody są hybrydowe i ciche. Jest to bardzo tania sprawa bo wychodzi 80gr/km . Jest w Poznaniu około 200 takich samochodów, na mape znajdziesz je wszystkie. Polecam spróbować.

#19 Guest_Protek

Guest_Protek
  • Goście

Napisano 02 maj 2018 - 21:38

Dokładnie. To się nazywa Car Sharing - w Warszawie działa to pod szyldem Panek - wypożyczalni ze sporymi tradycjami i niezłym poziomem innowacyjności. Takich właśnie jak te autka. Wystarczy kilka kliknięć i startujesz. 

#20 kolorowazelka

kolorowazelka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 177 postów

Napisano 14 maj 2018 - 09:29

Też jestem ciekawa na co zwracacie uwagę, wszystko zawsze jest w umowie? Czy klient może liczyć na całodobową opiekę? Czy da się sprawdzić czy auto ma usterki, nie chciałabym ponosić dodatkowych kosztów. Znajomy wysłał mi artykuł, gdzie porusza się temat wypożyczenia auta http://wypozyczalnia...ni-samochodow/ istnieje możliwość, że firma podwiezie samochód pod wskazany adres? Czy wpłynie to znacząco na cenę wynajmu, czy lepiej osobiście odebrać?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych