Skocz do zawartości

Wypożyczalnia samochodów - na co zwracać uwagę?

wróć do serwisu Księgowość 11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Janek_Z

Guest_Janek_Z
  • Goście

Napisano 30 listopad 2016 - 21:48

Na co należy zwrócić uwagę przy wynajmowaniu samochodu? Jakieś wypożyczalnie jesteście w stanie mi polecić z tych dużych? Ważne, żeby miała ona zasięg ogólnopolski.

#2 Kasik86

Kasik86

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 217 postów

Napisano 06 grudzień 2016 - 13:53

hmmm a może wypożyczalnia aut warszawa? Najważniejsze pytanie to jaki samochód chcesz wypożyczyć? Sprawdź gdzie taki znajdziesz, jakie są warunki wynajmu, co się bardziej opłaca - krótki czy długi wynajem, jakie są warunki ubezpieczenia, co w wypadku ewentualne szkody, awarii. Wszystko to ma znaczenie, no i cena :) 

#3 maniakierowania

maniakierowania

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 15 grudzień 2016 - 11:32

Z nieczystych zagrań to np. ukryte koszty np obciążenie kosztami umycia samochodu po zwrocie

#4 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 549 postów

Napisano 15 grudzień 2016 - 20:41

Warto dokładnie czytać umowy, żeby potem nie było problemów.

Always look on the bright side of life!

#5 autokult

autokult

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 15 grudzień 2016 - 21:57

hmmm a może wypożyczalnia aut warszawa? Najważniejsze pytanie to jaki samochód chcesz wypożyczyć? Sprawdź gdzie taki znajdziesz, jakie są warunki wynajmu, co się bardziej opłaca - krótki czy długi wynajem, jakie są warunki ubezpieczenia, co w wypadku ewentualne szkody, awarii. Wszystko to ma znaczenie, no i cena smile.png

Czy są limity, udział własny, kaucja

#6 Guest_Falkowski

Guest_Falkowski
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2016 - 22:37

Limity są w większości wypożyczalni, to naturalne, w końcu autko się tez zużywa. Warto kierować się marką i uznaniem, bo od tego zależy czy Ci taka wypożyczalnia nogi nie podłoży potem przy zwrocie. My właśnie dlatego wybraliśmy pewną markę - Panek SA - są w wielu miastach w Polsce.

#7 lucyna35

lucyna35

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 01 luty 2017 - 11:03

Trzeba zwrócić uwagę na wszystkie opłaty, które powinny być zawarte w cenniku - załączniku do umowy najmu. Ważne są też takie kwestie jak dobowy limit kilometrów, czy możemy autem wyjechać za granicę, obowiązek oddania samochodu z pełnym bakiem paliwa. Na stronie tej wypożyczalni https://car-rental.p...ynajem-aut-faq/ można znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące wynajmu, warto przejrzeć.

#8 forted

forted

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 162 postów

Napisano 12 kwiecień 2017 - 12:57

Wydaje mi się, że uważne czytanie umowy to klucz do tego, aby nie zostać zrobionym w bambuko. A jeśli mamy jakieś wątpliwości, to pytajmy, pytajmy i jeszcze raz pytajmy. O limit dobowy kilometrów, o to czy cena wynajmu obejmuje również ubezpieczenie, o to czy trzeba zwrócić samochód z zatankowanym bakiem itd. Ja mogę polecić BestRent – wypożyczalnia z okolic Warszawy, solidna i rzetelna. Przy okazji chciałem się Was zapytać, co sądzicie o ubezpieczeniu minicasco? Warto w nie zainwestować zamiast w ac? Ja czytałem o minicasco na tym portalu  - http://o-ubezpieczeniach.eu/, ale chciałem się też Was poradzić.

#9 Guest_Danek_147

Guest_Danek_147
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2017 - 12:33

Czytanie nie boli, warto zawsze sprawdzać umowy, zwłaszcza jeżeli decydujemy się na skorzystanie z mało znanej wypożyczalni. W moim przypadku nie ma tego problemu, bo korzystam z Panek - już wiele lat pożyczam u nich samochody i nie ma tam problemu z umowami, więc ufam, ale jeżeli coś jest nowe, lepiej to obwąchać z każdej strony. 

#10 AniMaxx

AniMaxx

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 11 wrzesień 2017 - 11:40

jak wygląda kwestia ubezpieczenia w przypadku wypadku, czy nie żadnych ukrytych kosztów, w jakim stanie jest auto.

#11 Guest_Michal 300

Guest_Michal 300
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2017 - 09:58

Jest normalnie, tj jak ktoś Ci rozwali samochód to kompletnie nie masz się czym przejmować. A jeżeli zrobisz to z własnej winy, to ponosisz koszty. Normalna sprawa, jak przy własnym samochodzie. Zwykle też dostajesz od razu drugie auto jeżeli stanie się coś na drodze z nie Twojej winy.

#12 Guest_Katarzyna

Guest_Katarzyna
  • Goście

Napisano 13 październik 2017 - 12:59

Korzystam z wypożyczalni BZIUK z Warszawy od dłuższego czasu, proponuję wynajem przez nich.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych