Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co na stres i bezsenność?

wróć do serwisu Księgowość 89 odpowiedzi w tym temacie

#1 vragross663a

vragross663a

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 29 listopad 2016 - 14:27

ja brałam DOXEPIN i ma pomagał Tylko nie wiem czy jest na receptę czy nie bo dostałam od znajomej

#2 michalinakot123

michalinakot123

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 76 postów

Napisano 29 listopad 2016 - 14:37

po co się truć jakimiś specyfikami? na stres najlepsza jest melisa

#3 pitahaja

pitahaja

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 88 postów

Napisano 10 styczeń 2017 - 11:12

dokładnie, a zresztą wystarczy dbać o siebie, zdrowo się odżywiać, uzupełniać niedobory witamin kiedy ich ewentualnie brakuje http://vitispharma.p...esienno-zimowym i powinno być ok

#4 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 740 postów

Napisano 17 styczeń 2017 - 08:59

Najlepiej byłoby postarać się o jakieś zmiany w życiu, więcej odpoczynku czy też poświęcenie się własnemu hobby. Stres wpływa na nas destrukcyjnie, sprawia, że jesteśmy spięci, a przez to mamy też problemy ze snem

#5 bakarat

bakarat

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 564 postów

Napisano 28 styczeń 2017 - 00:12

Moi zdaniem najlepiej udać się do Kliniki Psychomedic. Mają tam świetnych psychiatrów. Tutaj http://psychomedic.pl można dowiedzieć się więcej o tej klinice i umówić się na wizytę online. Myślę, że jest to dobre rozwiązanie.

#6 wicehrabia

wicehrabia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 29 styczeń 2017 - 23:34

Myślę, że stres i bezsenność to nie są jeszcze problemy takiego kalibru, żeby trzeba było zawracać głowę psychiatrom.

#7 Formala

Formala

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 79 postów

Napisano 31 styczeń 2017 - 18:30

Z tym stresem to trzeba uważać bo może on prowadzić nawet do łuszczycy http://www.laroche-p...l147-w3459.aspx. Ja pogromiłam stres znalezieniem hobby :) Jeśli nie dajesz sobie rady ze stresem warto pomyśleć nad wizytą u specjalisty.

#8 forted

forted

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 248 postów

Napisano 29 marzec 2017 - 11:54

Stres to chyba największa zmora naszych czasów. Ja nie mogłem spać przez problemy ze swoją firmą, za dużo wziąłem na głowę. Dopiero jak outsourcingowałem księgowość i marketing, miałem więcej czasu dla rodziny, zainwestowałem trochę w wysiłek fizyczny i stres ze mnie trochę zszedł. A prowadzeni hurtowni sprzętu szkolnego to nie bułka z masłem – szkoły oczekują najlepszych np. tablic i to najlepiej na już. Powiedzcie mi, może słyszeliście o wydawnictwie Edulex - http://www.edulex.com.pl/ . Ja trochę się odkułem i zamierzam zmienić dostawcę, słyszałem o nich pozytywne opinie, ale chciałem się upewnić jeszcze na inforze.

#9 franek89

franek89

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 30 marzec 2017 - 14:13

Ważne jest to, żeby przed snem się wyciszyć, nie koniecznie do późna oglądać jakieś wątpliwej jakości programy. Temperatura, to też ważna rzecz, nie może być za ciepło. No i tak, jak już było mówione - melisa też pomaga.

#10 Aluecka

Aluecka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 30 marzec 2017 - 19:10

Bezsenność... Na szczęście miewam rzadko takie stany, ale nie powiem - zdarzają się one szczególnie kiedy dużo się denerwuję ;/  http://obk.pl/bezsen...naszych-czasow/ Tu znajdziesz wskazówki i porady dzięki którym będzie Ci się łatwiej uporać z tą zmorą. Spróbuj przed snem się wyciszyć, mi pomagały odgłosy burzy z youtube. 

#11 Majeczka19

Majeczka19

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 31 marzec 2017 - 07:46

Teraz prowadzimy taki styl życia, że wszystko nas stresuje - praca, rodzina. Ciągle gdzieś gonimy. Moim zdanie nie warto brać leków nasennych - w końcu każde medykamenty uzależniają. Póki nie jest to koniecznie oczywiście. Więcej ruchu, choćby spacer do/z pracy. Mi, oprócz dawki sportu, pomogła zmiana pracy smile.png

#12 mtzd

mtzd

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 490 postów

Napisano 20 kwiecień 2017 - 06:58

Na stres i bezsenność dobre sa

wyciszenie się

hobby

czytanie książki

czy po prostu wypoczynek

Poczytajcie sobie tutaj: http://szybkisen.net...ie-bezsennosci/. W dłuższej perspektywie warto byłoby to ograniczyć ponieważ stres jest szkodliwy dla zdrowia. 

#13 rektus

rektus

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 20 kwiecień 2017 - 07:59

Na stres i bezsenność dobre sa

wyciszenie się

hobby

czytanie książki

czy po prostu wypoczynek

Poczytajcie sobie tutaj: http://szybkisen.net...ie-bezsennosci/. W dłuższej perspektywie warto byłoby to ograniczyć ponieważ stres jest szkodliwy dla zdrowia. 

a może warto pojechać gdzieś odpocząć;) bo to może pomóc

Najwspanialsi ludzie są zawsze najskromniejsi. Jedynie głupcy i ubodzy duchem czują potrzebę mówienia o sobie, żeby urosnąć we własnych oczach.

#14 bogdan.z

bogdan.z

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 12 maj 2017 - 12:07

Uważajcie na leki uspokajające- to może uzależniać. Im dłużej się je bierze tym większe dawki są potrzebne. Myślę, że lepiej zająć się jakąś aktywnością fizyczną, najlepiej na świeżym powietrzu, podobno nieźle działa też joga i fizjoterapia. A jeśli już potrzebujesz coś brać to najlepiej naturalne produkty i tylko doraźnie. Słyszałem o takim preparacie na uspokojenie. Zawsze lepiej zioła niż chemia smile.png

#15 tomekmorawski1987

tomekmorawski1987

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 24 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 15 maj 2017 - 12:23

Włącz sobie muzykę techno jak lubisz, a jak nie to relaksującą.
W słuchawkach koniecznie!
Na bardzo głośnym trybie słuchaj muzyki - zagłuszysz tym samym własne myśli i oderwiesz mózg od myślenia.
Wypij kubek melisy i koniecznie podczas słuchania muzyki miej zamknięte oczy.
Wzrok wyostrza bodźce.

#16 enzymata

enzymata

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 358 postów

Napisano 16 maj 2017 - 13:16

Ja dziękuję za taką poradę. Lepsza jest muzyka relaksacyjna.

#17 ala233

ala233

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 255 postów

Napisano 24 czerwiec 2017 - 22:30

Na stres są dobre cwicenia na klate

#18 pitahaja

pitahaja

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 88 postów

Napisano 27 czerwiec 2017 - 11:36

Herbatka z melisy jak ktoś ma nieduży problem też się sprawdzi

#19 Guest_mirelka

Guest_mirelka
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2017 - 10:34

Myślę, że stres i bezsenność to nie są jeszcze problemy takiego kalibru, żeby trzeba było zawracać głowę psychiatrom.

A ja myślę, że jednak jest to problem. Jeśli problem ze snem występuje przez dłuższy okres czasu, to może być to  objaw depresji. Nie wolno bagatelizować tego. Tutaj  jest nr 22 253 88 88 do tego Psychomedic. Bez dwóch zdań warto się tam umówić na wizytę.

#20 pawliak1

pawliak1

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 05 lipiec 2017 - 08:21

Szczerze, mnie ten problem nigdy nie dotyczył. Często ćwiczę wieczorem i później jestem tak zmęczona, że od razu zasypiam :)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych