Skocz do zawartości

Zakup podróbki w internecie

podrabiany podróbka olx

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_peryskop

Guest_peryskop
  • Goście

Napisano 29 listopad 2016 - 10:05

witam...

znalazłem używane buty dziecięce renomowanej i drogiej firmy na ogłoszeniu olx. Kontaktowałem się z Panią telefonicznie i meilowo w celu ustalenia szczegółów transakcji. W związku z ty iż jest to olx nie ma widocznego śladu mojego zakupu w internecie jak np. na allegro. Pani zdaje się jest osobą prywatną nie prowadzi w tej materii działalności gospodarczej bynajmniej nie otrzymałem żadnego paragonu a pieniądze wysyłałem na prywatne konto. Po otrzymaniu paczki okazało się że buty są uszkodzone, są rozprute i dodatkowo są ewidentnie nie oryginalne. Chciałbym oczywiście odstąpić od umowy zakupu ponieważ towar nie jest zgodny z opisem. Jakie kroki mogę podjąć, do jakiej instytucji powinienem się zgłosić. Oczywiście będę się kontaktował ze sprzedawcą w celu poinformowania o moich roszczeniach lecz chciałbym wcześniej wiedzieć jakie mam prawa i jakie drogi mogę obrać.

#2 wendi

wendi

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 67 postów

Napisano 24 październik 2017 - 21:09

i jak skończyła się sprawa? bo sama jestem ciekawa? a co do tych podróbek to sama się zastaawiam jak to jest. jak firma zrobi zastrzeżenie znaku towarowego, a ktoś inny go wykorzysta to co wtedy?

#3 wendi

wendi

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 67 postów

Napisano 15 listopad 2017 - 01:16

Nazwa firmy sama się ani nie wymysli, ani tym bardziej nie zarejestruje. Trzeba to zrobic w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie. Tutaj wszystkiego się dowiesz http://nazwadlafirmy...ac-nazwe-firmy/

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych