Skocz do zawartości


Zakład budżetowy-wod-kan


wróć do serwisu Księgowość 168 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_ona

Guest_ona
  • Goście

Napisano 25 listopad 2016 - 12:22

To jeszcze ja się wtrącę: na pewno dotacje celowe również się ujmuje w mianowniku? Do tej pory słyszałam, że nie.



#42 szlemka

szlemka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1676 postów

Napisano 25 listopad 2016 - 12:28

ona, ja przekazałam tylko to co dowiedziałam się na szkoleniu, a jak wiadomo co szkolenie i prowadzący...smile.png

Czyli dalej nic nie wiemyunsure.png



#43 Guest_Janusz

Guest_Janusz
  • Goście

Napisano 25 listopad 2016 - 12:33

W mianowniku nie odejmujesz,taki wzór wczoraj na szkoleniu podał Doradca Podatkowy.



#44 szlemka

szlemka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1676 postów

Napisano 25 listopad 2016 - 12:48

a mi wczoraj na szkoleniu doradca podatkowy podał zupełnie innysad.png



#45 szlemka

szlemka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1676 postów

Napisano 25 listopad 2016 - 12:52

ja mam taki wzór

X= sprzedaż 0%,5%,8%,23%, zw*100 / sprzedaż 0%,5%,8%,23%, zw+noty obciążeniowe dla gminy+dotacje(ponoć wszystkie i przedmiotowe i celowe)



#46 Guest_Janusz

Guest_Janusz
  • Goście

Napisano 25 listopad 2016 - 13:04

Robisz korektę za rok 2016 więc musisz zast.art 90 proporcję. Tak nam powiedział.



#47 szlemka

szlemka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1676 postów

Napisano 25 listopad 2016 - 13:55

tak, robisz korektę z art 90 ale tylko wtedy jak masz sprzedaż zwolnioną i opodatkowaną stawkami czyli tzw mieszaną. Osoba, która nie ma sprzedaży zwolnionej nie robi przecież korekty do czegoś czego nie ma



#48 szlemka

szlemka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1676 postów

Napisano 25 listopad 2016 - 14:02

Ja nie wiem czy my się dobrze rozumiemy...

Jeżeli ja mówię o proporcji (art.90 ustawy VAT) to mam na myśli sprzedaż mieszaną (opodatkowaną i zwolnioną). U mnie np zwolniona to mieszkania, opodatkowana to wywóz ścieków

Jeżeli mówię o prewspółczynniku (art 86 ustawy) to mam na myśli sprzedaż opodatkowaną (działalność gospodarczą) i sprzedaż poza VAT u mnie noty dla gminy



#49 szlemka

szlemka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1676 postów

Napisano 26 listopad 2016 - 16:27

http://www.finanse.m...4 11 16 ost.pdf



#50 Guest_Janusz

Guest_Janusz
  • Goście

Napisano 30 listopad 2016 - 14:14

Szlemka przeczytaj stronę 42 i 43 z broszury dot.sprzed.opod.zw,i niepodlegającej VAT. Co ty na to?



#51 szlemka

szlemka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1676 postów

Napisano 30 listopad 2016 - 14:25

chodzi Tobie o korektę wieloletnią? Nie mam pojęcia co to jest, jak to zrobić, pierwszy raz o tym słyszęsad.png  przyznam, że do str 42-43 jeszcze nie doszłam, przeczytałam teraz pierwszy raz



#52 szlemka

szlemka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1676 postów

Napisano 30 listopad 2016 - 14:26

aaa to chodzi o korektę przy zakupie środków trwałych przecieżsmile.png olśniło mnielaugh.png

To są te korekty 5-letnie dla środków trwałych np



#53 Guest_ZGK

Guest_ZGK
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2016 - 09:06

Mam ogromną prośbę, może ktoś był ostatnio na szkoleniu i pomógł by w tym temacie.



#54 szlemka

szlemka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1676 postów

Napisano 05 grudzień 2016 - 10:04

3 strony są o vacie, centralizacjismile.png więc w jakim temacie mamy pomóc?



#55 Guest_ZGK

Guest_ZGK
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2016 - 10:21

Czy po centralizacji zakład sprzedając wodę dla jednostek samorządowych  będzie mógł odliczyć VAT od zakupów w 100% ?



#56 szlemka

szlemka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1676 postów

Napisano 05 grudzień 2016 - 10:44

z tego co ja dowiedziałam się na szkoleniu to tak



#57 Guest_ZGK

Guest_ZGK
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2016 - 12:18

Dzięki Szlemka .



#58 gabi

gabi

    gabi

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3043 postów
  • LokalizacjaCentrum Polski-jednostka budżetowa

Napisano 05 grudzień 2016 - 14:24

szelemka pewna jesteś ze bedziesz mogła odliczyć vat w 100% od wody dla jednostki samorządowej ? bo z tego co ja sie orientuję to nie



#59 szlemka

szlemka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1676 postów

Napisano 05 grudzień 2016 - 14:38

gabi dlatego napisałam, że z tego co ja się dowiedziałam na szkoleniu to tak. Jak poczytasz moje wypowiedzi wyżej to według mnie nie powinno odliczać się 100% (bo po coś ten cholerny prewspółczynnik wymyślili) Ktoś wyżej (nie pamiętam, a nie mam czasu czytać) też pisze, że można odliczyć 100%. Więc???

Ja nie mam wody, mam mieszkania, usługi.

zapytałam Panią o to czy jak wykonuję jakąś usługę dla Gminy to mogę odliczyć vat. Ja (jestem po centralizacji) wystawiam gminie notę i wyszłam z założenia, że skoro nie naliczam tego vatu (czyli nie mam go do zapłaty) to od materiałów użytych do wykonania tego zadania vatu nie odliczę. I ja stoję uparcie na takim stanowiskusmile.png Tak jak z mieszkaniami, które są zwolnione i jak mam zakupy na mieszkania to vatu od nich nie odliczam. Pani natomiast w odpowiedzi na moje pytanie stwierdziła, że muszę patrzeć "głębiej" cokolwiek to znaczysmile.png tzn do czego gmina to wykorzysta czy do działalności opodatkowanej czy nie, bo teraz ja i gmina to jedność.



#60 gabi

gabi

    gabi

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3043 postów
  • LokalizacjaCentrum Polski-jednostka budżetowa

Napisano 05 grudzień 2016 - 21:12

no i tu się z twoim mysleniem zgodzę(zreszta takie samo stanowisko miały osoby z firmy w w-wie z którą przeprowadzamy centralizację jak i z krajwej izby podatkowej że usługi wykonywane na rzecz gminy są bez odliczania vat-u) ale nie z mysleniem tej Pani, 





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy