Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gdzie i w jaki sposób szukać oszczędności w firmie?

wróć do serwisu Moja Firma 14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102233 postów

Napisano 20 listopad 2016 - 17:38

Obecnie coraz więcej mówi się o rozsądnym wydawaniu pieniędzy. Temat oszczędzania dla większości z nas kojarzy się przede wszystkim z gospodarowaniem finansami osobistymi, warto jednak spojrzeć nań również z perspektywy przedsiębiorstw i zastanowić się, gdzie i w jaki sposób szukać mądrych oszczędności w firmie. Prezentujemy pięć sposobów, które pozwalają firmie obniżyć rachunki.

Powrót do artykułu: Gdzie i w jaki sposób szukać oszczędności w firmie?

#2 Guest_trewor

Guest_trewor
  • Goście

Napisano 20 listopad 2016 - 17:38

ja mogę polecić oszczędnośc na prądzie i gazie poprzez zmianę dostawcy. sam korzystam z firmy axpo - dostarczają zarowno gaz jak i prad. od pierwszego miesiaca rachunki spadly, pomimo tego, ze zuzycie bylo takie samo :) to fajny i prosty sposob, ktory da nam dlugotrwale oszczednosci.

#3 bakarat

bakarat

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 440 postów

Napisano 01 grudzień 2016 - 01:10

Moje zdanie jest takie, że warto ograniczyć wydatki na niepotrzebne programy. Dużo bezpłatnych narzędzi znajdziemy w Internecie. Wystarczy sobie np. zajrzeć tutaj http://poradnikprzed....pl/kalkulatory . Są tama darmowe kalkulatory.

#4 Formala

Formala

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 64 postów

Napisano 29 marzec 2017 - 23:19

Ja oszczędzam na telefonie firmowym i to dość sporo. Mam telefon białystok z Koby gdzie abonament miesięczny to złotówka przez cały okres trwania umowy. Największy rachunek jaki miałam to było niespełna 5zł bo trochę z niego podzwoniłam :) Takie oszczędności to ja lubię :)

#5 FishyBem

FishyBem

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 142 postów

Napisano 07 kwiecień 2017 - 19:43

Oszczędzać już można na zakupach w firmie. Jak zależy Ci na tanim ale praktycznym telefonie to może coś takiego http://www.maxcom.pl/ms551-2? Ten smarfton ma wiele funkcji, jest solidny i ma duży wyświetlacz. Jak na taką cenę to i tak nieźle. Według mnie nie ma co przepłacać ,trzeba tylko dobrze wybierać, a taki model może posłużyć Ci latami.

#6 Formala

Formala

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 64 postów

Napisano 09 kwiecień 2017 - 11:18

U mnie głównym źródłem oszczędności jest karta paliwowa fleetcor, dzięki, której mam tańsze paliwo dla wszystkich samochodów firmowych. Dokładne informacje na temat kart macie tu https://fleetcor.pl/...karty-euroshell. Mi się najbardziej podoba możliwość kontrolowania wydatków kierowców na paliwo i optymalizowanie ich tras dzięki specjalnej aplikacji.

#7 Guest_patriczek

Guest_patriczek
  • Goście

Napisano 08 maj 2017 - 02:03

Dobrym sposobem są karty paliwowe, wiem, że swego czasu raiffeisen leasing oferował bardzo korzystne karty paliwowe dla firm (i nie tylko)

#8 www.bezszefa.pl

www.bezszefa.pl

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 08 maj 2017 - 13:09

Na pewno nie szukać oszczędności na pracownikach :)

www.bezszefa.pl - strona , która poprowadzi Cię krok po kroku, od pomysłu do założenia działalności, zrealizowania Twojego marzenia, przekucia pasji w zarabianie pieniędzy. Zapraszamy i działamy! wink.png 

wkrótce kurs online "własna firma" - od pomysłu do zarejestrowania działalności.

#9 Guest_Pracownik korpo

Guest_Pracownik korpo
  • Goście

Napisano 24 maj 2017 - 21:06

U mnie w firmie zarząd zainwestował ostatnio w specjalne oprogramowania, które mają ciąć zbędne koszty związane z niefunkcjonalnym i niewydajnym pracowaniem urządzeń drukujących, skanerów i kserokopiarek. Kupili to chyba od Euroimpex, podobno efekty są rewelacyjne i już widać oszczędności. Pomogli im to wdrożyć fachowcy z tej firmy.

#10 Guest_Dariusz123

Guest_Dariusz123
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2017 - 06:27

przede wszystkim warto zacząć od outsourcingu (np. usługi informatycznych od billennium). Warto też pomyśleć nad elektronicznym obiegiem dokumentów zamiast tradycyjnego papieru bo to też generuje naprawde spore oszczędności (też billennium ma odpowiednie rozwiązania). Według mnie dobrym pomysłem jest też zapytanie pracowników czy mają jakieś pomysły i jeśli zostaną one wdrożone to jakoś nagrodzić takiego pracownika (zmotywuje to też innych do szukania oszczędności)

#11 karel

karel

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 68 postów

Napisano 21 czerwiec 2017 - 07:45

jak się robi gorzej to się myśli o oszczdzędzaniu a to chyba nie tędy droga.. moze warto odświeżyć firmę? może nawet wymyślenie nazwy firmy od nowa? wydaje mi się że czasem lepiej troche do inwestować żeby się wznieść do góry 

#12 pracownik księgowości

pracownik księgowości

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 290 postów

Napisano 30 czerwiec 2017 - 10:36

A wicie o tym, że można naprawdę sporo zaoszczędzić na drukowaniu? Jeśli chcecie się dowiedzieć jak to zrobić, to wystarczy zerknąć sobie tutaj http://drukwfirmie.p...zedzic-na-druku i zapoznać się  z artykułem, a następnie podjąć odpowiednie decyzję. Oszczędności mogą wynieść nawet 30%.

#13 maciek_p

maciek_p

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 167 postów

Napisano 05 wrzesień 2017 - 11:02

Sposobów na oszczędności w firmie jest wiele. Jednym z nich jest między innymi zmianę dostawcy gazu lub paliwa (przynajmniej w moim przypadku - prowadzę firmę transportową). Rozważam skorzystanie z oferty http://onico.pl/ gdyż jest w stanie zapewnić mi zarówno gaz, jak i paliwo a jej oferta jest przekonywująca... :-)

#14 Albeert

Albeert

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaOsielsko

Napisano 05 wrzesień 2017 - 11:33

możliwości jest wiele ale najlepiej wybrać te, które nie odbija się na pracownikach.

#15 Guest_maciejka

Guest_maciejka
  • Goście

Napisano 14 listopad 2017 - 17:02

mam sklep internetowy i wysyłam masę paczek, dlatego rozglądam się za jakimś tanim dostarczycielem. czy korzystaliście kiedyś z bliskapaczka.pl? bo widzę, że ceny są niziutkie, więc szkoda byłoby nie skorzystać :P,

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych