Skocz do zawartości

Usługi księgowo-biurowe czy to się opłaca ?

wróć do serwisu Księgowość 22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Natalia

Guest_Natalia
  • Goście

Napisano 17 listopad 2016 - 20:03

Jak wyżej

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17906 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 17 listopad 2016 - 20:19

Co oczekujesz na tak zadane pytanie?
Biznesplan mamy ci zrobić?

#3 Guest_Natalia

Guest_Natalia
  • Goście

Napisano 17 listopad 2016 - 21:38

Pytam tylko czy to opłacalny biznes (czy może już na rynku jest wystarczająco firm z tej branży).
Oczekiwałam raczej na pomocną odpowiedź a nie oburzenie.
Jeśli jest Pani księgową to współczuję klientom ;)

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 17 listopad 2016 - 22:22

z ciekawością spojrzałam na wątek, jednak widzę że nie ma zbyt dużego odzewu wink.png

biznes opłacalny jeśli ma się wielu znajomych którzy prowadzą działalność , z doświadczenia mogę powiedzieć ze małe biura rachunkowe maja klientów z polecenia, chyba że jest się mega dużą spółką oferującą oprócz usług księgowych usługi prawnicze, audyt, ubezpieczenia itp .

mam nadzieję ze troszkę pomogłam wink.png

#5 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12431 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 17 listopad 2016 - 23:12

Pytam tylko czy to opłacalny biznes (czy może już na rynku jest wystarczająco firm z tej branży).
Jeśli jest Pani księgową to współczuję klientom wink.png

Trudno odpowiedzieć na tak zadane pytanie - dla jednych może być bardzo opłacalny, a dla innych niezbyt opłacalny, ledwo wystarczający na przeżycie.  A "rynek" to dość szerokie pojęcie, nie można tego uogólniać. Wiele rzeczy warunkuje opłacalność takiego biznesu. 

#6 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17906 postów

Napisano 18 listopad 2016 - 10:42

Jeśli jest Pani księgową to współczuję klientom wink.png

A współczuj ty raczej sobie, moi współpracownicy raczej sobie chwalą moja osobowośćsmile.png

Ale weź zastanów ty się nad zadanym pytaniem, czy w ogóle można na to odpowiedzieć uwzględniając wszystkie uwarunkowania???

#7 Guest_Natalia

Guest_Natalia
  • Goście

Napisano 18 listopad 2016 - 12:09

Oczywiście że można :)
Zadaje pytanie ogólene, bo oczekuję na ogólną odpowiedź od osób, które się na tym znają lub same prowadzą taki biznes. Jasne że zależy to od wielu uwarunkowań, tak jak w każdym innym przypadku, jedna firma radzi sobie świetnie, a druga z tej samej branży od razu upada... Może źle Panie zrozumiały to pytanie? Usługi księgowo-biurowe- czyli połączenie dwóch dziedzin. Czy to się opłaca ? Czy firmy korzystają z takich usług (outsourcing)?
Nie wiem skąd to oburzenie, nie podoba sie temat to nie udzielam odpowiedzi i tyle. Czy Pani ma tylko możliwość udzielania odpowiedzi na tym forum? Czy bezpośrednio do Pani kieruję to zapytanie? Raczej nie.

#8 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17906 postów

Napisano 18 listopad 2016 - 12:15

"Rzucaj się" dalej to z pewnością już nikt tak roszczeniowej osobie nic nie napisze.

#9 Guest_Natalia

Guest_Natalia
  • Goście

Napisano 18 listopad 2016 - 12:25

Tak :)
Od razu namierzą moje IP 😂

#10 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12431 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 18 listopad 2016 - 21:25

Napisałaś tytuł postu i słowa "Jak wyżej" .

I jak można było z tego zrozumieć, że chodziło ci o połączenie dwóch dziedzin ?

#11 Guest_Natalia

Guest_Natalia
  • Goście

Napisano 18 listopad 2016 - 23:14

Mniejsza o to :) są w życiu gorsze problemy :) dziękuję za pomoc ;)

#12 forted

forted

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 237 postów

Napisano 15 maj 2017 - 08:26

Ja mogę o tym napisać z perspektywy klienta. Uważam, że korzystanie z biur rachunkowych jest bardziej opłacalne niż byłoby zatrudnienie księgowej. Ponosi się mniejsze koszta i zyskuje się więcej czasu na poświęcenie stricte działalności firmowej. Jakby ktoś był zainteresowany, mogę Wam polecić tmf group. Firma międzynarodowa, od kilku lat działa w Polsce i prowadzi księgowość różnym przedsiębiorstwom. Pomaga również przy zakładaniu zagranicznych oddziałów, ja niedawno przy ich pomocy założyłem lokalny oddział w Czechach. Jakby ktoś był zainteresowany, może wejść na stronę i sobie poczytać - https://www.tmf-grou...dent-directors/

#13 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17906 postów

Napisano 15 maj 2017 - 11:03

Ja mogę o tym napisać z perspektywy klienta. Uważam, że korzystanie z biur rachunkowych jest bardziej opłacalne niż byłoby zatrudnienie księgowej. Ponosi się mniejsze koszta i zyskuje się więcej czasu na poświęcenie stricte działalności firmowej. Jakby ktoś był zainteresowany, mogę Wam polecić tmf group. Firma międzynarodowa, od kilku lat działa w Polsce i prowadzi księgowość różnym przedsiębiorstwom. Pomaga również przy zakładaniu zagranicznych oddziałów, ja niedawno przy ich pomocy założyłem lokalny oddział w Czechach. Jakby ktoś był zainteresowany, może wejść na stronę i sobie poczytać - https://www.tmf-grou...dent-directors/

reklamujesz gdzie się datongue.png

#14 Guest_as

Guest_as
  • Goście

Napisano 27 maj 2017 - 19:02

Nie każdy księgowy nadaje się do założenia własnego biznesu. Jeżeli nie potrafisz zrobić sobie nawet lokalnego rynku to lepiej się w to nie pakuj

#15 Guest_as

Guest_as
  • Goście

Napisano 27 maj 2017 - 19:03

* analizy lokalnego rynku

#16 barb30

barb30

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 37 postów

Napisano 29 maj 2017 - 19:55

Ja uważam, że jeśli chodzi o usługi księgowe, to zdecydowanie warto współpracować z biurem rachunkowym. Wychodzi to dużo taniej niż księgowa na etacie i firmy z tego co widzę coraz częściej decydują się właśnie na biuro. Ale na pewno ten rynek jest ciężki, dlatego najlepiej radzą sobie biura z doświadczeniem i ugruntowaną pozycją. Sama wybrałam doświadczoną firmę Capital Audyt, którą mogłam sprawdzić przed rozpoczęciem współpracy i wiedziałam, że ma świetne opinie, a nie nowe na rynku biuro "no name".

#17 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 724 postów

Napisano 08 czerwiec 2017 - 08:54

Jak najbardziej jest to bardzo korzystne i dobre rozwiązanie, które pozwala na fachowe wsparcie w księgowości, oszczędność czasu oraz pieniędzy.

#18 anigrama

anigrama

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 36 postów

Napisano 26 czerwiec 2017 - 11:03

Ja uważam, że jeśli chodzi o usługi księgowe, to zdecydowanie warto współpracować z biurem rachunkowym. Wychodzi to dużo taniej niż księgowa na etacie i firmy z tego co widzę coraz częściej decydują się właśnie na biuro. Ale na pewno ten rynek jest ciężki, dlatego najlepiej radzą sobie biura z doświadczeniem i ugruntowaną pozycją. Sama wybrałam doświadczoną firmę Capital Audyt, którą mogłam sprawdzić przed rozpoczęciem współpracy i wiedziałam, że ma świetne opinie, a nie nowe na rynku biuro "no name".

Zgadzam się. Dodam, że bardzo ważna jest w takim biurze - co wiem z autopsji, bo też korzystam z biura - dobra komunikacja. Nam księgowa nie odpowiada "z łaską", nie jest roszczeniowa. Cały zespół biura jest do naszej dyspozycji w razie potrzeby. Są to osoby kompetentne, ale też miłe, kulturalne. To się ceni, bo w końcu jestem klientem. A niestety model "pani Halinki z urzędu", która jest chamska i mówi "tu wypełni, tu podpisze, czego nie rozumie" też się zdarza - takim biurom kariery nie wróżę... 

#19 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 790 postów

Napisano 03 lipiec 2017 - 12:19

A może doradca podatkowy? Ma więcej kompetencji niż księgowa, bo może jeszcze doradzać. O obowiązkach doradcy podatkowego można dowiedzieć się z kedu.pl/doradztwo-podatkowe-co-nam-oferuje-i-dla-kogo/ . Tam są omówione jego kompetencje i różnice między doradcą a księgową.

Always look on the bright side of life!

#20 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17906 postów

Napisano 03 lipiec 2017 - 13:23

"Ma więcej kompetencji niż księgowa, bo może jeszcze doradzać." :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:  Ma diametralni inne kompetencje i nie zna się na księgowości, a twoje reklamowanie jest obrzydliwe

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych