Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy kupno mieszkania jeszcze niewybudowanego jest bezpieczne?

nowe mieszkanie

18 odpowiedzi w tym temacie

#1 karola1985

karola1985

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 17 listopad 2016 - 13:13

czesc! mieszkamy z mężem w wynajmowanym mieszkaniu w krakowie, ale coraz powazniej myslimy o czymś własnym, tyle że wszystkie nowe mieszkania albo są wykupione albo są w budowie. boję sie trochę kupowania dziury w ziemi. Mąż twierdzi ze te czasy kiedy deweloperzy znikali razem z pieniedzmi juz minęły, ale jakoś mnie to nie przekonuje. jeden kolega męża tak kupił ale jeszcze czeka na zakonczenie budowy wiec też nam nie pomoże w podjęciu decyzji a nikogo innego nei znamy kto tak zrobił. czy ktoś z was kupował mieszkanie w ten sposób?

#2 brocha

brocha

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 17 listopad 2016 - 16:23

Moja siostra z rodzinką tak kupili mieszkanie i byli zadowoleni. Trzeba było poczekać 3 lata ale w tym czasie akurat gromadzili sobie srodki na urzadzenie i tak dalej, więc nie narzekali że nie było od razu. Nikt im nie uciekł z pieniedzmi.

#3 Kluska

Kluska

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 78 postów

Napisano 19 listopad 2016 - 12:54

Kupno mieszkania, kiedy inwestycja jest w trakcie budowy nie musi oznaczać, że deweloper nagle zbankrutuje czy coś podobnego, pod warunkiem, że wybierzecie dewelopera, który buduje od lat i posiada wiele skończonych inwestycji. Warto również wybrać dewelopera, który jest na giełdzie - czytaj jest spółką akcyjną. Taka spółka musi w swoich raportach podawać wszystko czarno na białym.

#4 HSD Arrow

HSD Arrow

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 25 listopad 2016 - 11:16

Obecnie istnieje szereg zabezpieczeń przed nieuczciwymi deweloperami: inspektorat nadzoru budowlanego czy specyficzne warunki udzielania kredytu, ryzyko jest więc mniejsze niż jeszcze kilkanaście lat temu. Warto poszukać opinii na temat konkretnych deweloperów i wybrać sprawdzoną firmę z doświadczeniem. Ze swojej strony mogę zaproponować usługi naszej firmy - HSD Arrow. Mamy za sobą kilkanaście lat doświadczenia i wiele z sukcesem zrealizowanych inwestycji na koncie. Oferujemy bezpieczeństwo finansowe i profesjonalne przeprowadzenie procesu zakupu nieruchomości. Na naszej stronie znajduje się wykaz dokonanych inwestycji oraz aktualna oferta sprzedaży mieszkań: https://hsd-arrow.pl/. Zapraszam do kontaktu. Chętnie odpowiem też na dodatkowe pytania.

#5 karola1985

karola1985

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 28 listopad 2016 - 09:18

co tzn ‘specyficzne warunki udzielania kredytu’? brzmi groznie, nie dostaniemy kredytu?

#6 HSD Arrow

HSD Arrow

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 28 listopad 2016 - 14:41

Proces kredytowania mieszkania z rynku wtórnego przebiega nieco inaczej ze względu na brak księgi wieczystej lokalu. Banki stosują jednak różnorakie mechanizmy, które pozwalają na udzielenie kredytu i jednoczesne zabezpieczenie się instytucji finansowej na wypadek niewywiązania się dewelopera z umowy. Wypłacają kwotę w transzach i nie przekazują jej bezpośrednio deweloperowi, ale wpłacają na specjalny rachunek powierniczy. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo kapitału.

#7 Kluska

Kluska

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 78 postów

Napisano 16 grudzień 2016 - 13:16

Im deweloper jest dłużej na rynku i ciągle buduje - tym lepiej i łatwiej o kredyt. A najłatwiej sprawdzić dewelopera, który jest spółką akcyjną, zresztą takiego najlepiej wybrać, bo jest najbezpieczniej!

#8 Guest_radek83

Guest_radek83
  • Goście

Napisano 18 marzec 2017 - 12:47

Trzeba sprawdzić dewelopera i tyle. Nie słyszałem by ktokolwiek wśród znajomych źle wybrał. My planujemy kupić mieszkanie w Łodzi przy Różyckiego 28, bo to świetna lokalizacja, ulica jest spokojna, blisko parku, z dobrym dojazdem do centrum. Dewelopera sprawdziliśmy dokładnie i wszystko na to wskazuje, że kupimy tam mieszkanie. 

#9 Kluska

Kluska

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 78 postów

Napisano 21 marzec 2017 - 11:38

Dokładnie, wiadomo, że nie kupuje się mieszkania, które jest w trakcie budowy od dewelopera, który robi pierwsze kroki. Lepiej wybrać tego, który od lat buduje. Wtedy można zobaczyć te inwestycje, które już wybudował :)

#10 Aderic

Aderic

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 30 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 marzec 2017 - 11:41

Moim zdaniem to całkiem dobry pomysł zwłaszcza, że przez czas budowy można powoli planować kolejne kroki i różne inwestycje.

#11 Guest_sarga

Guest_sarga
  • Goście

Napisano 24 marzec 2017 - 20:06

Wydaje mi się, że w tylko w jednostkowych przypadkach trafia się na oszustka, który może nie ukończyć budowę bloków. Jednak w większości może to być naprawdę opłacalne. 

#12 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 490 postów

Napisano 26 lipiec 2017 - 13:50

Raczej nikła szansa na spotkanie kogoś takiego... Szczegolnie,ze weszły rozporzadzenia o funduszu powierniczym. Jest to fundusz, na ktory wpłąca sie pieniądze. Deweloper nie ma do nich dostępu dopóki wszystkie formalności nie zostaną ostatecznie dopięte i dopóki nie odda mieszkania w ręce kupujących. Bardzo wiele osób decyduje się na kupno mieszkania jeszcze w budowie.  Szczególnie jeśli okolica jest korzystna. 

Polecam poczytać sobie o ustawie deweloperskiej:

http://pzfd.pl/umowa...a-deweloperska/

Bezpieczeństwo kupna nowego mieszkania aktualnie jest o wiele większe niż kiedyś. 

#13 Kluska

Kluska

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 78 postów

Napisano 02 sierpień 2017 - 15:21

Po prostu nie wybierać dewelopera, który stawia pierwsze kroki. Wiadomo im dlużej na rynku i im więcej wybudował tym lepiej - bezpieczniej. A już deweloper, który jest spółką akcyjną - chyba najbardziej pewna inwestycja.

#14 kajka

kajka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 20 sierpień 2017 - 22:13

Wszystko zależy od tego co to za deweloper. Jeżeli wiesz, że ma na swoim koncie ukończone projekty i rzeszę zadowolonych klientów, raczej nie ma powodów do obaw. Przesyłam klika wskazówek, jak sprawdzić wiarygodność dewelopera: https://www.dopoznan...dewelopera.html

#15 Guest_klarek

Guest_klarek
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2017 - 13:56

Słyszeliście cos o tych loftach Norwida na Woli?

#16 Kluska

Kluska

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 78 postów

Napisano 29 wrzesień 2017 - 11:07

Nie słyszałam.

Wracając do tematu, kupno mieszkania, które się buduje ma również swoje plusy - większy wybór mieszkań i można dokonywać zmian aranżacyjnych!

#17 Guest_owner

Guest_owner
  • Goście

Napisano 11 październik 2017 - 14:53

W takim niewybudowanym jeszcze mieszkaniu można nanieść poprawki w planie mieszkania tj. rozmieścić inaczej ścianki,  tak samo możemy wskazać jak ma przebiegać hydraulika czy elektryka. Co do tych loftów na Norwida to jest bardzo ciekawa oferta.

#18 Joanna Marska-Romaniszyn

Joanna Marska-Romaniszyn

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 26 październik 2017 - 14:43

Najlepiej kiedy inwestycja jest objęta zamkniętym rachunkiem powierniczym, wtedy pieniądze są zabezpieczone na wypadek upadłości dewelopera aż do przeniesienia własności mieszkania. Niestety takie inwestycje są rzadkie i droższe niż te z otwartym rachunkiem powierniczym.

Na rynku można też spotkać inwestycje, gdzie zawiera się tylko umowę rezerwacyjną i wpłaca niską kwotę rezerwacji, natomiast zawarcie umowy przedwstępnej sprzedaży i wpłaca reszty kwoty następuje na krótko przed przeniesieniem własności. Tutaj ryzyko finansowe też jest stosunkowo niskie.

Jeśli chcecie się Państwo więcej dowiedzieć na temat umów deweloperskich, to proszę sprawdzić mojego bloga: www.umowazdeweloperem.pl

#19 Thomas.N

Thomas.N

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 27 październik 2017 - 08:17

Trzeba dobrze trafić i mieć dużo szczęścia, albo znać się na rynku i dokonać porządnego researchu, w przeciwnym wypadku nie ma sensu podejmować zbędnego ryzyka. Ja wybrałem dom w osiedlu Klimat House z dużym wyprzedzeniem, kiedy jeszcze było w stanie surowym i nie żałuję, bo została mi przedstawiona świetna oferta od http://www.krawdom.pl/gdzie polecam zajrzeć.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: nowe mieszkanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych